REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Il Genel’de elektrik çikisi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Il Genel’de elektrik çikisi
145 Görüntüleme
11 Haziran 2010 - 21:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Il Genel Meclisi Daimi Encümeni CHP’li Hakki Güney basta Ayrancilar, Özbey ve Yeniköy gibi mahalle ve köylerde bulunan hazine arazilerindeki evlerin Tedas tarafindan elektrik abonelerinin iptal edilerek elektriklerinin kesilmesi ile ilgili olarak bir konusma yapti

ELEKTRIK abone iptalleri il genel meclisine tasindi. Vatan-daslar önce fahis ecrimisil dar-besiyle sonra da elektrikleri kesilerek magdur edilmisti. Il Genel Meclisi Daimi Encü-meni CHP’li Hakki Güney Ilçemize bagli basta Ayran-cilar, Özbey ve Yeniköy gibi mahalle ve köylerimizde bulunan hazine arazilerindeki evlerin Tedas tarafindan elekt-rik abonelerinin iptal edilerek elektriklerinin kesilmesi ile ilgili olarak bir konusma yapti ve konuyu tüm Izmir’in dik-katine çekti.
Güney Il Genel Meclis top-lantisinda yaptigi konusma-sinda, “Birçok ilçe sinirlari içinde oldugu gibi Torbali sinirlari içerisinde de tapulama islemleri yapilmayan ve yerlesim sinirlari içinde kalan arsalar üzerine vatandaslarimi-zin yapmis oldugu evlere daha önce Tedas tarafindan geçici elektrik abonesi yapilmisti. Ancak 2009 yili içerisinde basta Ayrancilar olmak üzere önce hazine arazilerine fahis miktarlarda ecrimisil bedelleri uygulanmis, ardindan 2004 yi-lindan sonra yapilmis ve elekt-rik almis olan vatandaslarimi-zin aboneleri iptal edilerek elektrikleri kesilmistir. Anadolu’nun dört bir yanindan daha iyi bir yasam standardini yakalamak için göç etmis olan bu vatandaslarimiz artirdiklari birikimleri ile aldiklari bu ar-salara basini sokabilecek kadar bir yuva yapmis, sadece hayat-larini devam ettirebilmekten baska bir amaci olmayan bu vatandaslarimiz bu gün çaresizlik içinde kendilerine gelecek müjdeli bir haberi beklemektedirler. Bu vatandaslarimizin ugradiklari magduriyetler bir yana insan-larin aklina su soru gelebilir. Bu insanlar ne meradan, ne de ormandan yer açarak bu arsa-lari mülk edinmemislerdir. Za-ten bu arsalar yerlesim yerleri-nin kurulusundan bu yana bir kisim kisilerin zilliyetinde bu-lunan arsalardir. Bu evler di-ger kamu ve belediyenin her türlü hizmetlerinden yararla-nirken sadece özellesmis olan Tedas’in tek tarafli uygulamasi ile karsi karsiya kalmislardir. Yasanan bu olayin yasal boyu-tuna bakmadan, 29 Mart 2009 yerel seçimler öncesinde bu vatandaslarimiza her seyin yasal oldugu kabul edilerek elektrikleri baglanirken, seçimler sonrasinda farkli bir düsünceyle vatandaslarimizin elektrik aboneleri iptal edilme fikri ortaya çikiyor. Akla farkli süpheler ve sorular gelmemesi mümkün mü?” diye konustu.

TUM KAPILAR ASINDIRILDI

BU konu ile ilgili olarak Tor-bali Il Genel Meclisi üyeleri ve muhtarlar olarak Ilçe Kay-makami Zeki Arslan ile bir degerlendirme yaptiktan sonra, Izmir ‘de Vali Yardimcisi ile bir görüsme yaptiklarini beli-rten Güney, “Sayin Izmir Vali-miz Cahit Kiraç’la konuyu biz-zat görüstüm. Konunun bugü-nü ve dünü hakkinda Sayin Valimiz bilgi sahibi oldugunu belirtti. Kendisi elektrik abo-nelerinin iptal edilerek elekt-rikleri kesilen vatandaslari-mizin sorunlarini Bakanliklara iletecegini ve müfettis talep ettigini belirtti” dedi.
Hakki Güney, ayrica Basba-kanliga yazili müracaatta bulunarak konu hakkinda bilgi verdigini, verilen cevapta çözüme dair bir içerik bulun-madigini ifade etti.
Güney, ayrica Ayrancilar’da ta-pulama ön çalismasi Torbali Belediyesi tarafindan yapila-rak Izmir Valiligi Defterdarlik Milli Emlak Daire Baskanli-gina intikal edilen 253 dosya-nin Maliye Bakanligina devir onayi için gönderildigi bilgis-ini de Izmir Valiliginden aldik-larini ancak halen Bakanlik onayinda bekletildigi belirtti.

HER SIYASI GÖRUSE AYNI MESAFEDEYIM

DAIMI encümen üyesi olarak bu sorunun çözümü için elin-den geleni yapacagini söyle-yen Güney, “Vatandaslarimi-zin farkli siyasî görüse sahip olmasi veya hangi partiye oy vermis olmasi onlarin sorun-lariyla ilgilenmemi engelle-mez. Böyle bir ayristirmayi da asla kabul edemem. Burada farkli siyasi partilere oy ver-mis insanlarin bulunmasini ir-delemek yerine sorunlari çöz-mek için çabalamak öncelikli hedefimiz olmalidir. Bölge-mizde yasayan halkimizin da bunu böyle bilmesi gerekmek-tedir.  Kulaktan dolma sözlerle vatandaslarimizin aklina soru isaretlerinin konulmaya çali-silmasi da ahlakî degerlere saygisizlik olarak nitelendiri-yorum. Hepsi bizim insanimiz ve seçilmis olan kisiler de tüm halkin temsilcisi olmaya aday-dir. Kisacasi beni Torbali, Ay-rancilar, Yazibasi, Subasi, Çaybasi ve Pancar gibi yer-lesim yerleri ile tüm köy halki seçmistir. Ben, onlar hangi partiye oy verirlerse versinler hepsine ayni mesafedeyim. Sorunun çözülmesini de dört gözle beklemekteyiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web