Büyük Torbalı

Ilçenin çocuk parki bulunan tek köyü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ilçenin çocuk parki bulunan tek köyü
305 Görüntüleme
14 Ocak 2010 - 23:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

120 bin nüfuslu Torbali’da 22 köyden sadece Yeniköy’de çocuk parki bulunuyor. Vatandaslar Köylere Hizmet Götürme Birligi’nden park eksikligini gidermesi istedi

TORBALI merkez ve mahal-lelerindeki her bölgede bir çocuk oyun parki bulunurken, ilçedeki köylerde sadece Yeniköy’de bulunuyor. 22 köyün bulundugu Torbali’da sadece Yeniköy’de çocuk parki bulunmasi çok büyük bir eksiklik olarak göze çarpi-yor. 2005 yilinda Örnek Köy projesi kapsaminda Yeniköy’-e yaptirilan çocuk parki ise simdilerde harabe bir durum-da olmasi nedeniyle kullanil-miyor. Torbali eski Kayma-kami Nihat Kaynar görevde oldugu süre içerisinde ilçede-ki tüm köylere çocuk parki yaptirmayi planliyordu an-cak, atama islemi nedeniyle bu projesini hayat geçire-medi.

ÇOCUK PARKI ESKIDI
12.037 kisinin yasadigi 22 köyde, sadece Yeniköy’de çocuk parki bulunuyor. 2005 yilinda Örnek Köy projesi kapsaminda yapilan çalisma neticesinde, köye bir çocuk parki kazandirildi. Ancak aradan geçen 5 yil boyunca çocuk parkinda herhangi bir bakim veya tadilat yapilma-masi nedeniyle buradaki tüm oyuncaklar eskidi. Yeniköy Muhtari Sabri Süral, “2 salin-cak, 1 kaydiragin bulundugu çocuk parki artik kullanilmaz halde. Bizde çocuklarimizin oyun oynayabilecegi bu alan-da tadilat yapilmasi için Köy-lere Hizmet Götürme Birli-gi’ne veya Izmir Büyüksehir Belediyesi’ne basvuruda bu-lunacagiz” diye konustu.

22 KÖYDE SADECE YENIKÖY’DE
NUFUSU 120.000’e ula-san Torbali’ya bagli tam 22 köyden sadece 1 tane-sinde çocuk parki bulunu-yor. Ilçedeki her mahalle-de çocuk parki bulunur-ken, 22 köyden sadece Yeniköy’de oyun parki olmasi, büyük bir eksiklik olarak gösteriliyor. Köyde bulunan çocuklar için ma-alesef herhangi bir oyun alani yok. 12.037 nüfusun oldugu 22 köyde vatan-daslar, Köylere Hizmet Götürme Birligi’nin hare-kete geçmesini ve bu bü-yük eksikligi gidermek adina çalismalar baslat-masi gerektigini belirtti. Köylüler, “Mahallelerdeki çocuklarin, oyun parkinda doyasiya oynama sansi var, ancak bizim çocuk-larimiz sokak aralarinda veya tarlalarda oynamak zorunda. Nasil ki her ma-hallede çocuk parki varsa bizde köylerimize çocuk parki istiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web