REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

ILÇENIN TEK KEMAN EGITMENI: SULTAN ÖGRETMEN Kemanin Sultan’i

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ILÇENIN TEK KEMAN EGITMENI: SULTAN ÖGRETMEN Kemanin Sultan’i
458 Görüntüleme
05 Kasım 2010 - 22:21
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Müzik Ögretmeni Sultan Yildirim, ilçenin tek olma özelligini tasiyor. Yildirim, 4 yilda 25 Torbalili gence keman egitimi verdi. Sultan Ögretmen meslegine âsik.

TORBALI Atatürk Anadolu Lisesi ve Saglik Meslek Lisesi’nde müzik ögretmenligi yapan Sultan Yildi-rim, ayni zamanda keman egitimi de veriyor. Ögretmenligi ve keman egitmenligi disinda Ilçe Milli Egitim Müdürlügü’nün dü-zenledigi etkinliklerde Istiklal Marsi’ni da okuyan Yildirim ça-liskanligiyla göz dolduruyor. 4 yil-da 25 Torbalili gence keman egi-timi veren Yildirim, ilginin olduk-ça yogun oldugunu belirtti. Torba-li’nin tek keman egitmeni özelligi-ni tasiyan Sultan Yildirim, kema-nin kisiler üzerinde olumlu etkileri oldugunu ifade etti. Keman çalan insanin her zaman gülümsemesi gerektigini söyleyen Yildirim: “Çünkü bu enstrüman insan üze-rinde büyük bir nese kaynagina sahiptir” dedi.

GENÇLER KEMANI HOBI OLARAK KULLANIYOR

TORBALILI Sultan Yildirim, De-nizli Anadolu Güzel Sanatlar Lise-si Müzik Bölümü’nü bitirdikten sonra, Pamukkale Universitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde egi-timini sürdürdü. Yildirim üniver-site yillarinda Universite Korosu bas sopranosuydu. Universite kad-rosuyla Anadolu’nun çesitli ille-rinde düzenlenen turnelere katlan Yildirim buralarda sahne aldi. 2001 yilinda Itri Sözgötürmez’in egitmenligiyle keman ögrenen Sultan Yildirim, simdilerde de kendisi basarili kemanistler yetis-tiriyor. Torbali’da 25 ögrenciye keman egitimi verdigini belirten Yildirim: “Bireysel ve toplu ola-rak verdigim egitimler sonucunda ilçede çok yetenekli gençler oldu-gunu fark ettim. Ancak onlarda genellikle bunu hobi olarak yap-tiklari için sistemli çalismiyorlar”

KEMAN EGITIMI SAGDUYUYU ARTTIRIR

KEMAN egitiminin en az 6 ay sürdügünü ifade eden 26 yasin-daki basarili ögretmen: “Egitimle-rimizin basinda kemanin nasil tu-tulmasi gerektigini ögretiyorum. Daha sonra sirasiyla yay çekme, kemana hakim olma, estetik, ke-mana uyum saglama gibi egitim-leri veriyorum. Daha sonra da no-talara geçiyoruz. Keman egitimi, kisiler üzerinde sagduyu, bilissel ve duygusal gelisimine katki sag-liyor. Sag duyulu, detaylara önem veren ve hayata daha genis bir çerçeveden bakilmasini saglar keman egitimi” diye konustu.

ISTIKLAL MARSI ONA EMANET

GAZI, Çetineller, Özbey, Fatih Il-kögretim Okullari’nda, Saglik Meslek Lisesi ve Torbali Atatürk Anadolu Lisesi’nde müzik ögret-menligi yapan Yildirim, 4 yildir da Ilçe Milli Egitim Müdürlü-gü’nün düzenledigi törenlerde Is-tikal Marsi’ni seslendiriyor. Istik-lal Marsi’nin okunmasi içinde bel-li bir egitimin gerektiginin altini çizen Sultan Yildirim: “Dogru te-laffuz, nefes yerlesimi, sistemli ve vurgulu okunmasi gerekir. Iyi bir müzik ögretmeninin Istiklal Mar-si’nin en iyi sekilde okumasi gere-kir. Özellikle Atatürk Aniti’na çelenk koyma törenlerinde Istiklal Marsi’ni okudugumda çok farkli bir duyguya sahip oluyorum. Bu duygu da marsimizi daha iyi oku-mama neden oluyor” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web