Büyük Torbalı

Ilkel yöntemlerle yikanan hali kabusunuz olmasin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ilkel yöntemlerle yikanan hali kabusunuz olmasin
281 Görüntüleme
17 Mart 2010 - 23:07
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Hali yikamacilar da teknolojinin gelisimine bagli olarak son sistem makinelerle çalismaya basladi. Egeli Hali Yikama’nin sahibi Umit Gülten, vatandaslarin ilkel sistemlerle hali yikayan isletmelere karsi dikkatli olmasi gerektigini söyledi.

ESKIDEN herkes halilarini evle-rinde kendileri yikardi. Fakat ev-de zor sartlarda yapilan hali yika-malari son yillarda oldukça yay-ginlasan hali yikamacilara birakil-di. Torbali’da da çok sayida hali yikamaci faaliyet gösteriyor. Bu isyerleri arasinda gelisen teknolo-jiyi yakindan takip ederek son sistem makineleri kullananlar da var eski sistemlerle hali yikamayi tercih edenler de. Ayrancilar’da faaliyet gösteren Egeli Hali Yika-ma’nin sahibi Umit Gülten, hali-larini yikattiracak olan vatandas-larin sonradan pisman olmamalari için dikkatli olmasi gerektigini belirterek hali yikama ruhsati bulunmayan isletmelere karsi uyardi. Yaz sezonuna girilmesiyle birlikte evlerde bahar temizlikle-rini basladigini belirten Gülten, müsterilerinin bütçelerini düsüne-rek özel bir kampanya hazirladik-larini söyledi. Bu kampanyaya göre Egeli Hali Yikama halilarin metrekaresini 1,5 TL’den yikiyor.

ILKEL METOTLAR HALIYA ZARAR VERIYOR
EVLERIN altlarinda derme çat-ma mekânlarda bilinçsizce hali yikamaya çalisan isyerlerinin oldugunu ve fabrika olmadiklari halde arabalarinda ve tabelalarin-da hali yikama fabrikasi yazan hali yikamacilara karsi dikkatli olunmasi gerektigini söyleyen Gülten, “Gayet ucuz fiyatlarla müsterilerin gözünü boyayan is-letmeler var. Bu tür hali yikama-cilar haliyla ilgili herhangi bir sorun meydana geldiginde orta-dan kayboluyor. Birçogu da ku-rutma makineleri olmadigi için sadece yaz aylarinda çalisabili-yorlar. Hali yikama ruhsati olma-yan bu isletmelere karsi dikkatli olunmasi gerekir. Eski usul, ilkel metotlarla yikanan halilar büyük zarar görüyor. Bu sekilde yikanan halilarin ya renkleri bozuluyor ya da yipraniyor. Biz müsterilerimi memnuniyetini saglamak ve hali-lari koruyarak yüzde 100 temizle-mek için son sistem makineleri-mizle çalisiyoruz. Bu yaz sezonu öncesinde halilari temizledigimiz yeni bir bölüm hazirladik. Böy-lece ilçe halki bize gönül rahatli-giyla halilarini teslim edebilir. Yikadigimiz halilari begenmedik-leri taktirde yeniden yikama ga-rantisi veriyoruz” dedi.

BAHAR KAMPANYASI
HAVA sicakliklarinin artmasiyla birlikte evlerde bahar temizlikleri de yapilmaya basladi. Eskiden evlerinde halilarini kendisi yika-yan bayanlarin büyük bir kismi hali yikamacilara basvurmayi ter-cih ediyor. Bahar yogunlugundan müsterilerinin de karli çikmasini isteyen yikamacilar birbiri ardina bahar kampanyalarina basladi. Egeli Hali Yikama’da özel bahar kampanyasi olarak fiyatlarinda indirime gitti. Bu kampanyaya göre halinin metrekaresi 1,5 TL’-den yikaniyor. Müsterilerinin büt-çelerini sarsmayacak fiyatlarla hizmet vermeyi istediklerini ve bu kampanyanin 15 Mart-30 Nisan tarihleri arasinda devam edecegi-ni söyleyen Gülten “Torbalililarin bahar temizliklerini ekonomik bir sekilde yapmalarini istedik. Yapti-gimiz bu kampanya sayesinde kaliteli hizmeti en uygun fiyata almis olacaklar. Ilk günler olma-sina ragmen kampanyaya yogun ilgi var. Önümüzdeki günlerde ta-lebin çok daha fazla olmasini bekliyorum” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web