Büyük Torbalı

Insaatta bir ressam

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Insaatta bir ressam
282 Görüntüleme
20 Ocak 2010 - 23:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

20 yildir resim yapan insaat isçisi Remzi Kara’nin, yaklasik 1000 eseri bulunuyor. Siparis üzerine kara kalem ve portre resimler yapan Kara’nin yetenegi görenleri hayrete düsürüyor

ATATURK Mahallesi’nde ikamet eden 36 yasindaki in-saat isçisi Remzi Kara, yapti-gi resimlerle mahalle sakinle-rinin büyük begenisini toplu-yor. 20 yildir resim yapan, son yildir da profesyonelce çalisan Kara, özellikle kara kalem ve portre çalismalari ile ilgi görüyor. Bu isi para-dan çok, resim sevgisi için yaptigini ifade eden Kara, yetkililerden destek istiyor. 20 yildir resim yapan insaat isçisi Remzi Kara’nin, yak-lasik 1000 eseri bulunuyor. Kara, resim sanati disinda müzik ve siire de yeteneginin oldugunu söyledi.

ASKERI CEZAEVINDE YETENEGINI KESFETTI

ATATURK Mahallesi’nde yasayan evli ve dört çocuk babasi Remzi Kara, insaat is-çiligi yapiyor. Uzun yillardir insaatlarda çalisan Kara, 16 yasindayken resim yetenegini kesfetti. Abisi Fikret Kara’nin yaptigi resimlerden esinlenen Remzi, tam 20 yildir bu yete-negini gelistiriyor. Izmir’deki birçok ressamdan övgü dolu sözler alan Kara yetkililerden yeteri kadar ilgi görmedigini belirtti. Resime olan yetene-gini 1974 yilinda Edirne’de vatani görevini yaptigi sirada kesfettigini belirten Remzi Kara, “Vatani görevimi askeri cezaevinde gardiyan olarak yapiyordum. Bu nedenle çok fazla vaktim vardi. Vakit bir türlü geçmiyordu. Ben de bu nedenle resim yapmaya bas-ladim. 16 ay içerisinde kendi-mi çok gelistirdim. Askerli-gim boyunca yaklasik 300 adet resim yaptim. Askerlikte yaptigim resimler sayesinde hem yetenegimi kesfettim hem de kendimi bu konuda iyice gelistirdim.” diye konustu.

SANS YOK
20 yildir resim yapan Kara, bu süre boyunca yaklasik 1000 adet esere sahip oldu-gunu belirtti. Yetkililerin yeteri kadar ilgi göstermeme-sinden sikayetçi olan Kara, “Torbali’da benim gibi onlar-ca yetenekli insan var ancak, elimizden tutan olmadigi için maalesef, buralarda heba olu-yoruz. Sanatçi bir ruha sahi-bim. Resim, müzik ve siire karsi yetenegim var ama san-sim yok. Eserlerimi genellik-le bos zamanlarimda yapiyo-rum. Özellikle siparis üzerine resim yapiyorum. Yaptigim resimlerin ardindan aldigim olumlu tepkiler beni çok mut-lu ediyor. Meslekte Hasan Hüseyin Varol’u çok bege-niyor ve onu kendime örnek aliyorum” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web