REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Insanlik ölmemis!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Insanlik ölmemis!
264 Görüntüleme
25 Nisan 2012 - 9:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Atalan’da yasayan 81 yasindaki Nazife Balta, 2 engelli çocugu ile birlikte yasam savasi veriyor. Yoksullugun diz boyu oldugu aileye yardimseverler yardimda bulundu.

TORBALI’NIN en dogusunda yer alan Atalan Mahallesi’nde yasayan Nazife Balta ve 2 çocugu sefaletin ortasinda yasamaya çalisiyor. Yikik dökük bir ev-de oturan Balta ailesine yardimseverler sahip çikti. Suyu ve elektrigi olmayan bir evde kalan, tuvaletlerini bir tencere içine yapan, yiyecek bir lokma ekmek-leri dahi olmayan Balta ailesinin imda-dina yetisen hayirseverler, öncelikle evin acil olan ihtiyaçlarini giderdi. Özürlü iki çocuguyla hayata tutunmaya çalisan Nazife Balta’nin yatacak bir yatagi dahi yoktu. Yapilan yardimlarla bir nebze olsun durumu düzelen Balta, kendisine yardim edenlere tesekkür ediyor. Yapilan yardimlara ragmen durumlari halen içler acisi olan Balta ailesi, yardim bekliyor.

INANILMAZ DRAM

ATALAN’DA insaat halindeki bir evde yasayan Nazife Balta’nin hayati dram-larla dolu. Önce 19 yasindaki kizini ar-dindan da bir kavgada oglunu kaybetti. Yasli kadin, 30 yil önce de esini yitirin-ce, akli dengesi bozuk olan iki çocugu ile bas basa kaldi. Nazife Balta’nin bü-tün günü, 50 yasindaki oglu Aytekin ile 45 yasindaki oglu Niyazi’ye bakmakla geçiyor. 3 ayda bir aldigi yaslilik maasi ile çocuklarina bakmaya çalisan Nazife Balta’nin evindeki buzdolabi bombos. Yiyecek tek lokmaya muhtaç olan Balta ailesi, komsulari destek verirse karinl-arini doyurabiliyor. Yardim yapilmazsa, aç yatmak zorunda kaliyorlar. Yoksulluk içindeki yasamlarina bir de zorlu hayat sartlari eklenince aile iyice zorluklar içerisinde kalmaya basladi. 1.200 liralik su borcu ve elektrik borcunu ödeyeme-dikleri için elektrik ve sulari da kesilin-ce, insanlik disi yasam iyice zorlasmaya basladi.

 

BUZDOLABI TAMTAKIR

EVLERINDE su olmayan, tuvaletlerini evin içindeki bir tencereye ya-pan ve yiyecek bir lokma yemege muhtaç olan Balta ailesinin imda-dina Torbali’daki bir hayirsever yetisti. Evin eksikliklerini gideren ha-yirsever, su tesisatini yaptirip eve su baglatti. Evin boyasini yaptirip, yatak aldi. Günes enerjisi bile alan hayirsever, bazi eksiklikleri de gi-derdi. Yapilan yardimlar sonrasinda acilari bir nebze olsun azalan Balta ailesi, aradan geçen zaman içerisinde yeniden yoksulluk batagina sürüklendi. Evde pisecek bir yemek bile yok. Buzdolabin-daki yiyeceklerin bazilari çürüdügü için mutfakta agir bir koku ha-kim. Çatisi akan evin en önemli eksikliklerinden bir tanesi de hali. Halisi olmayan evde, Balta ailesi beton zemin üzerinde yürüyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web