REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Internet kafelerle Telekom karsi karsiya

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Internet kafelerle Telekom karsi karsiya
155 Görüntüleme
08 Temmuz 2010 - 21:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Türk Telekom’un baslattigi ‘Her eve internet’ kampanyasi internet kafe sahiplerini kizdirdi. Haksiz rekabet yapildigini ileri süren kafe sahipleri kampanyaya tepki gösterirken, Telekom yetkilileri kampanyanin kafeleri hedef almadigini söyledi

YAZ mevsimi ile birlikte birçok sektör canlilik kazanirken internet kafe sektöründe durgunluk yasaniyor. Okullarin tatil olmasi, ailelerin çocuklariyla tatile çikmasiyla yasanan durgunluk Türk Telekom’un ‘Her eve internet’ kampanyasiyla daha da sekteye ugradi. Torbali’da 9 bin abonesi bulunan Telekom yetkilileri kampanyada internet kafelerin hedef alinmadigini amacin vatandasa daha iyi hizmet etmek oldugunu belirtirken, kafe sahipleri ise tam tersi görüste. Apple Internet Kafe’nin Isletme Müdürü Ercan Öztürk ve DEMY Internet Cafe’nin sahibi Duran Serhat, nereyse bedava oraninda sunulan internetin vatandasa çok cazip geldigini ve inter-net kafecilik bitirilme noktasina geldigini savundu. Torbali Türk Telekom Bayi’nin yetkilisi Abdulvahap Aras

HAKSIZ REKABET

TEPEKÖY mahallesi Hüseyin Yener caddesindeki Apple Inter-net Café Iisletme Müdürü Ercan Öztürk yaz tatilinin girmesi isle-rinde büyük gerileme oldugunu belirterek, “Özellikle her evde bir internet olmasi islerimizin düsü-süne büyük oranda etki yapti. Türk Telekom tarafindan baslatilan her eve her ilçeye bir internet kampanyasinda ülkemizdeki 850 ilçeye internet evi kurma proje-sini hayat geçirmekte. Söz konusu proje devletin ticari faaliyetler içinde saglamasi gereken rekabet ortamini ortadan kaldiriyor. Bu proje ile hayata geçecek uygula-malar her seyden önce haksiz rekabet ortami yaratacaktir. Her ne kadar internet kullaniminin artmasi ve bilgi toplumunun temellerinin atilmasi proje hedefi olarak gösterilse de, burada verilen ücretsiz hizmet sirketin reklam amacini gütmekte ve bu reklam bir bakima bedava verilerek internet alaninda Türk Telekom sirketine bagimlilik ve tekelesme meydana getirilmeye çalisilmaktadir. Burada verilen ücretsiz hizmet ile internet kafeler zarara ugrayacak ve internet kafecilik meslegi yok edilecektir. Bu hak-siz rekabete kisa sürede son verilirse iyi olacak” seklinde konustu.

INTERNET KAFECILER ODASI SART

ILÇENIN köklü internet kafelerinden olan DEMY Internet Ca-fe’nin sahibi Duran Serhat: “Ha-valarin isinmasi okullarin tatil olmasi ailelerin tatile çikmasi islerimizi çok geriletti. Öte yandan ilçedeki internet kafelerde herkes kafasina göre fiyat belirliyor. Ilçede  Internet Kafeciler Odasi’nin olmamasi bizim için büyük kayip. Eger kafeciler odasi olsaydi kimse kafasina göre istedigi fiyati belirleyemez ve fiyatlar sabit olur-du. Zaten islerimiz çok durgun. Türk Telekom her evde bir inter-net kampanyasiyla bizi daha da geriletiyor. Her evde bir internet olursa kafe sahipleri evlerine na-sil ekmek götürecek. Bu meslek yok olursa isletmeciler ne yapa-cak” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

HEDEFIMIZ KAFELER DEGIL

TORBALI Türk Telekom Bayi kayitlarina göre ilçede 9.000 internet abonesi var. Her geçen gün abone sayilarinin arttigini dile getiren Türk Telekom Bayisi A.Vahap Aras, internet kafe sa-hiplerinin haksiz rakabet yapildigi yönündeki elestirilerini yanitladi. Aras: “Bizim hedefimiz kafeler degil. Herkes kendi ekmek para-sina çalisiyor. Biz Türk Telekom olarak kampanyalarla halka uy-gun avantajlar sagliyoruz. Kafeye gitmek isteyen baskadir. Gitmek istemeyip evinde oturmak isteyen baskadir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web