Büyük Torbalı

Iran güzeli Lokum Torbali’da alici bekliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Iran güzeli Lokum Torbali’da alici bekliyor
371 Görüntüleme
06 Ocak 2010 - 22:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Domestic Veteriner Klinigi’nde satisa sunulan “Lokum” isimli Iran kedisi yeni sahibini bekliyor. 1,5 yasindaki Lokum, ender bulunan kedi türünden.

DOMESTIC Veteriner Klini-ginin bugünlerde sevimli bir misafiri var. 3 gündür klinik-te bulunan Lokum Türkiye-de ve Torbali’da çok nadir olarak bulunan bir Iran kedi-si. 1,5 yasinda olan Lokum yeni sahiplerini bekliyor. En uzun ömürlüleri 20 yila ka-dar yasayan Iran kedileri cana yakin olmalari açisin-dan çokça tercih ediliyor.

NADIR BULUNAN TUR
EVLERDE en çok beslenen hayvanlardan bir tanesi de kedilerdir. Çok farkli türleri bulunan kediler arasinda çok nadir bulunanlar da var. Iran kedisi de ülkemizde nadir olarak bulunan kedilerden. Torbali’da da bu türden 1-2 tane bulundugunu ifade eden Domestic Veteriner Klinigin-de görev yapan veterinerler-den Mustafa Yavas “Iran ke-dileri ender bulunan uzun tüylü bir kedidir. Bu kediler, soylarinin ortaya çiktigi ülke olan Iran’in adiyla bilinirler. Uzun, bol ve yumusak tüyle-riyle ve açik yüzleriyle Iran kedileri en popüler kediler arasindadir. Kendilerini gü-vende hissettikleri zaman, tatli ve nazik kisilikleri sa-yesinde ev ortamina kolay-likla uyum saglarlar. Gele-neklerine bagli olan bu kedi-ler, kendilerini güvenli ve hu-zurlu bir yuvada rahat hisse-derler, fakat sevgi ve karsi-likli güven duygusuyla en gürültülü eve bile uyum sag-layabilirler. Alçak, ahenkli sesleri çok hostur ve kulagi-nizi rahatsiz etmez. Büyük, manali gözlerini kullanarak iletisim kurarlar. Iran ke-dileri her yasa uygun cana yakin hayvanlardir” dedi.

IYI BIR DOST
IRAN kedilerinin çok iyi bir dost olabilecegine deginen Yakan “Iran kedileri çok du-yarli kedilerdir, bu nedenle sahipleri için sürekli bir mut-luluk ve sevinç kaynagi olur-lar. Dostluklari, soguk kis günlerinde açan günesin sica-cik isinlari gibi samimi ve dayaniklidir. Her sene güve-nilir bir veterinere yapilan bir ziyaret, iyi beslenme ve ba-kimla ailenizin sevimli üyesi, 15 sene yasayabilir; bazilari da 20 seneyi geçer” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web