Büyük Torbalı

Isadamlari arasinda hem is hem diyalog köprüsü kuruyoruz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Isadamlari arasinda hem is hem diyalog köprüsü kuruyoruz
241 Görüntüleme
16 Mart 2010 - 23:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TOSIAD’in kurucu baskani olan ve son genel kurulda güven tazeleyen Serdar Sekban, siyasal ve sosyal farkliliklari bulunan isadamlari arasinda köprü vazifesi gördükleri söyledi

GEÇTIGIMIZ gün Torbali Ticaret Odasi Meclis Salo-nu’nda gerçeklestirilen Tor-bali ve Sanayici Is Adamlari Dernegi’nin 5’inci olagan ge-nel kurulunda dernegin kuru-cu baskani Serdar Sekban gü-ven tazeledi. Yönetimiyle bir-likte dernekteki 10’uncu yilin-da da Torbalili sanayiciler için faydali çalismalar yap-mak istediklerini belirten Sekban’la TOSIAD’in bugü-ne kadar yaptigi ve bundan sonra yapacagi çalismalar hakkinda konustuk.

SANAYICILER BIRBIRINI TANIDI
SANAYI bölgesi olan Torba-li’da böyle bir dernege ihtiyaç oldugu düsüncesiyle 10 yil önce kurulan TOSIAD düzen-ledigi toplantilarla ilçedeki sanayicileri bir araya getirme-ye ve is adamlarinin sorun-larina çözüm bulmaya çalisi-yor. Ilk zamanlar ilçedeki pek çok sanayicinin birbirini tani-madigini belirterek dernegin çalismalari sayesinde is adamlarinin bir araya geldi-gini ve tanistigini söyleyen Serdar Sekban “Sanayicilerle düzenledigimiz toplanti ve kahvaltilar sayesinde is adamlari birbirlerini tanidi. Bu sayede birbirleriyle alis-veris yapmaya basladilar. Böylece bölge kendi içinde alisveris yapmaya basladi. Dernek üyeleri hem siyasal hem de sosyal farkliliklari olan kisiler. 9 yildir bu farkliliklarla bir arada olmayi basardik. Yaptigimiz topla-ntilarla birçok sosyal konuya çözüm bulduk” dedi.

KOBILER ARASI ORGANIZASYON EKSIGI VAR
BÖLGEDE yaklasik 700 ko-binin bulundugunu ve bu kobiler arasinda herhangi bir organizasyon olmadigini be-lirterek bu eksikligi gider-meye çalisacaklarini söyleyen Sekban “Ilçedeki Kobi’lerin düzenleyecegimiz toplan-tilarla bir araya gelmesini ve birbirleriyle tanismasini isti-yoruz. Bu tanismalar sayesin-de karsilikli alisverisler ve isbirlikleri yapilabiliyor.Is gezilerimize bundan sonra da devam edecegiz. Ayrica 15-16 ve 17 Haziran tarihlerinde bu yil ikincisi düzenlenecek olan dünya ticaret köprüsüne firmalari götürmek istiyoruz. Geçtigimiz yil 135 ülkenin katildigi bu organizasyon oldukça verimli geçmisti. Bu yil daha fazla ülkenin katil-masi bekleniyor” seklinde konustu.

SORUNLARA ÇÖZUM URETMEYE ÇALISTIK
TORBALI’DAKI sanayicile-rin sorunlarina çözüm üret-meye çalistiklarini belirterek ilçenin sorunlariyla ilgilenil-mesinin yani sira ülke sorun-larina da önem verilmesi ger-ektigini vurgulayarak, “ancak ülke sorunlarina çözüm bu-lundugu taktirde sanayicinin sorunlarinin da çözüme ka-vusturulabilir” diyen Baskan Serdar Sekban “Ilçedeki sa-nayicilerin en büyük prob-lemi ruhsatlandirmayla ilgi-liydi. Biz yaptigimiz görüs-meler neticesinde isletme ruhsati alamayan firmalarin sürekli rahatsiz edilmeyecegi konusunda söz aldik. Torba-lili sanayicilerin baska bir sorunu da enerji problemiydi. Tedas’la yaptigimiz görüs-meler sonucunda bu soruna da yüzde 90 çözüm bulundu. Ayrica ilçenin organize sana-yi bölgesi olmasi buradaki sanayiciler için birçok avantaj saglayacak” seklinde sözle-rini noktaladi.

IS GEZILERI VERIMLI GEÇIYOR
DERNEK olarak sanayicinin resmi kurumlarla halledemedigi problemleri iletmede ellerinden gelen çalismayi yaptiklarini söyleyen Sekban “Zaman zaman millet vekillerini misafir ettik. Böylece ilçemizdeki sanayiciler sorunlarini birebir isletme imkâni buldular. Yurt içi ve yurt disi is gezileri düzenledik. Federasyonun 3 yildir düzenledigi is platformuna her yil 10-15 civarinda firmayla katiliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web