Büyük Torbalı

Isitme engelliler okuma ögrenecek

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Isitme engelliler okuma ögrenecek
208 Görüntüleme
04 Haziran 2010 - 21:27
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

5-14 yas arasi engelli ögrenciler servis ile Bayindir Yatili Isitme Engelliler Okulu’na gönderilecek. 14 yasindan büyükler için ise Torbali Halk Egitim’de kurs açilacak.

TORBALI Kaymakamligi il-çede ikamet eden ancak isitme engeli nedeniyle okuma yazma ögrenememis ve okula gidememis vatandaslara yö-nelik çalisma baslatti. Kayma-kamlik, ögrencileri, Milli Egitim Bakanligi Bayindir Yatili Isitme Engelliler Okulu’na gönderecek. 5- 14 yas arasin-daki çocuklara ilkögretim egi-timi veren bu okula ögrencileri servisle gönderilecek. A-ncak bu servisin olmasi için en az 10 ögrencinin olmasi gerekiyor. Sayinin yeterli ol-masi durumunda bu yas araligindaki çocuklar, sabah okula gidip aksam evlerinde olabile-cek.
14 yasindan büyük olan va-tandaslardan okuma yazma bilmeyenlere de Torbali Halk Egitimi Merkezi bünyesinde “Okuma-Yazma Kursu” açil-masi planlaniyor. Bayindir ya da Izmir’den   Torbali’ya ög-retmen görevlendirmesi yapi-larak bu vatandaslarin okur-yazar olmasi saglanacak.

ENGELLI ISTIHDAMINA KATKI

ENGELLI vatandaslarin is-tihdam edilmesinde vasifsiz-lik ve okuma yazma bilme-mezlik nedeniyle bazi sorun-lar yasandigini belirten Kay-makam Zeki Arsan, okuma yazma ögrenen isitme engel-lilerin istihdaminin da kolay-lasacagini belirtti.
Isitme engelli vatandaslara okuma yazma ögretilmesi ile ilgili olarak Torbali Halk Egi-timi Merkezi Müdürlügünün çalisma baslattigini belirten Kaymakam Arslan:  “Bu ça-lismanin yapilabilmesi için vatandaslarimizin duyarli davranmalarini ve çevresinde isitme engeli nedeniyle okula gidememis ve okuma yazma bilmeyen vatandaslarimizi Torbali Halk Egitimi Merkezi Müdürlügü ne yönlendirmele-rini ve bu sayede bu engelli vatandaslarimizin egitimlerine vesile olmalarini beklemekte-yiz”dedi.
Halk Egitimi Merkezi Müdür-ü Umit Uzun da konu ile ilgili olarak, “Bayindir Isitme Engelliler Okulundan bir yada iki ögretmen görevlendirmesi kaymakamligimiz tarafindan yapilacak. Çevresinde Isitme Engelli tanidigi olan vatan-daslarimizin bu kisileri Halk Egitimi Merkezine yönlendir-melerini bekliyoruz” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web