Büyük Torbalı

ISSIZ KRAL

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ISSIZ KRAL
284 Görüntüleme
30 Mayıs 2010 - 22:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

19 yil boyunca forma giyen ve 3 sezon gol krali olan ‘kral’ lakapli Fahri Danabas, yasi ilerledigi için forma sansi bulamiyor. Issiz kalan 1 çocuk babasi kral, basta soförlük olmak üzere tüm is tekliflerine açik.

TORBALISPOR’DA 5 yil bo-yunca forma giyen ve 3 sezon üst üste gol krali oldugu için “Kral” lakabi ile anilan Fahri Danabas, futbolu birakti. 19 yil boyunca top kosturan Kral Fahri, 2007-2008 sezonu sonunda yas haddi nede-niyle 3. Lig’de top oynama hakki-ni yitirdigi için 2 sezon boyunca Amatör Lig’de futbol yasantisini sürdürdü. 33 yasindaki Fahri, yasi ilerledigi için yesil sahalarda for-ma sansi bulamiyor. Su anda issiz olan Kral Fahri, baba meslegi olan soförlügü yapabilecegini açikladi.

IS ARIYORUM

1991 yilinda futbol hayatina ati-lan Fahri Danabas, 19 yillik futbol yasantisina nokta koydu. Sümer-spor’da futbol hayatina adim atan Fahri, 1997 yilinda Torbalispor’a transfer oldu. 1 sezon top kostur-duktan sonra Torbalispor’dan ay-rilan Kral, aradan geçen 6 yil sonunda yuvaya geri döndü. Ikinci dönüsünde ise 4 sezon boyunca Torbalispor formasini terletti. Kir-mizi Beyazli takimda toplam 5 yil boyunca forma giyen Fahri, kari-yeri boyunca yüzlerce gole imza atti. Uç defa gol krali olan ve sayi-siz basarilara imza atan ünlü fut-bolcu artik issiz. Futboldan uzak kalacagini söyleyen Kral: “Yasi-min ilerlemesi nedeniyle artik eski günlerdeki gibi verimli futbol oy-nayamiyorum. Artik ben de nor-mal insanlar gibi çalismak istiyo-rum” seklinde konustu.

SOFÖRLUK YAPABILIRIM

2007-2008 sezonunun sona er-mesiyle, Türkiye Futbol Federas-yonu(TFF) tarafindan alinan ka-rarla birlikte 30 yas ve üstü futbol-cularin 3. Lig’de futbol oynama-yacagi açiklandi. TFF’nin bu ka-rari, o dönem 31 yasinda olan Fahri’nin profesyonel futbol hayatinin sona ermesine neden oldu. Kral Fahri bu karardan sonra futbol yasantisini Amatör Lig’de sürdür-meye basladi. Bodrumspor ve Ba-yindirsor’da olmak üzere iki sezon oynayan ve bu yildan itibaren fut-bolu birakmak istedigini açiklayan Fahri: “Bundan sonra futbolu se-yirci olarak takip edecegim. Fut-bol kariyerimi noktaladiktan sonra is hayatina atilmayi planliyorum. Su anda issizim ve kendime is ariyorum. Yapabilecegim en iyi is de babamin meslegi olan soförlük-tür. Her türlü is tekliflerine açi-gim” diye konustu. Evli ve 1 ço-cuk babasi olan Kral Fahri Torba-lispor’un bu seneki basarisini da degerlendirdi. Torkos’un çitayi yükselttigini belirten Kral: “Geç-mis yillara göre çita oldukça yük-seklere çikartildi. Umarim bundan sonra daha da yükselir.” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web