Büyük Torbalı

Issizlik ile TUBITAK’ta üçüncü oldular

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Issizlik ile TUBITAK’ta üçüncü oldular
240 Görüntüleme
29 Mart 2010 - 22:04
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TUBITAK tarafindan yapilan degerlendirme sonucunda Ayrancilarli ögrencilerin ‘Issizligin Aile Iliskilerine Etkileri’ isimli projesi 3. seçildi.

AYRANCILAR Çok Programli Lisesi ögrencilerinin hazirladigi sosyal içe-rikli projeler TUBITAK’in yaptigi de-gerlendirme ile ilk 20’ye girmisti. Pro-jeler, 26 Mart tarihinde Dokuz Eylül Universitesi Tip Fakültesi derslik bi-nasinda Ege Bölgesinin önde gelen o-kullari tarafindan hazirlanan projelerle finalde yaristi. Birçok özel okulu geri-de birakmayi basaran Ayrancilar Çok Programli Lisesi’nin 2 projesinden bi-ri olan ‘Issizligin Aile Iliskilerine Etki-leri’ isimli proje üçüncü seçildi.

ÇEVRELERINDEN GÖRDULER PROJEYI HAZIRLADILAR
BIRÇOK okulu geride bira-karak ilk 20’ye giren projeler, 11’inci sinif ögrencileri Senem Biltekin, Melisa Korkmaz, Sevcan Macit ve Ebru Yildi-rim tarafindan hazirlanmis ve proje danismanligini Biyoloji Ögretmenleri Esra Gelmedi ve Felsefe ögretmenleri Mustafa Fatih Çiçek yapmisti. Geçtigimiz hafta ya-pilan finalde Senem Biltekin, Melisa Korkmaz tarafindan hazirlanan issiz-lik konulu proje üçüncü oldu. ‘Issiz-ligin Aile Iliskilerine Etkileri’ isimli projenin hazirlanmasi için Torbali’dan 68 kisiyle görüsülmüstü. Proje danis-manlari Gelmedi ve Çiçek” Ögrenci-ler proje konusu olarak güncel hayatta sik karsilasilan fakat çok fazla islen-meyen konulari tercih ettiler. Issizlik konusunu da ailelerinden, komsularin-dan ya da arkadaslarinin ailelerinden görerek karar verdiler” dedi.

TURKIYE DERECESI ALANA KADAR DEVAM EDECEGIZ
ELDE edilen üçüncülük derecesinin okul açisindan güzel bir basari oldu-gunu belirterek bundan sonra hedefle-rinin Türkiye birinciligi oldugunu ve bunu elde edene kadar da proje çalis-malarina devam edeceklerini söyleyen okul müdürü Ade Gül “Elde edilen bu basari Torbali için önemli bir basari. Ulkenin en saygin bilim ve arastirma kurumu olan TUBITAK tarafindan projelerimizin kabul edilmesi ve bu projelerden bir tanesinin üçüncü olabilmesi gurur verici bir durum. Önümüzdeki yil-larda 2-3 bransta hazirlayaca-gimiz projelerle Ege Bölge-si’nde finalist olmayi ve Torbali’yi Türkiye genelinde temsil etmeyi istiyoruz. Ama-cimiz okulumuzu özellikle sosyal bilimler ve mesleki egitim alaninda arastirma ku-rumu haline getirebilmek” seklinde konustu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web