Büyük Torbalı

Issizlik yüzde 50 azaldi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Issizlik yüzde 50 azaldi
231 Görüntüleme
15 Nisan 2010 - 21:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtigimiz yil ilk üç ayda toplam 1322 kisi issizlik maasi alirken, bu yilin ilk üç ayinda issizlik maasi alan sayisinin 706 kisi oldugu açiklandi. Is-Kur’dan yapilan açiklamada sayisinin daha düsebilecegi belirtildi

TURKIYE ekonomisinde üst üste gelen olumlu haberlerin ardindan issizlik maasi alanlarla ilgili sevindirici bir rakam ortaya çikti. Kriz sebebiyle geçen yil zirveye çikan issizlik ödenegi alanlarin sa-yisi ilk üç ayda yari yariya azaldi. Torbali’daki birçok firma geçtigimiz yil yasanan ekonomik kriz nedeniyle personelini çikartmak zorunda kalmisti. 2010 yiliyla birlikte iyimser havanin esmesi sonu-cunda, fabrikalar isçi kapasitesini arttirdi. Bu durum issizlik ödenegi alanlarin sayisina yansidi. Yasanan bu gelisme, piyasadaki havanin iyimserli-ge dogru yol aldigi gösteriyor.

BIRÇOK FIRMA ISÇI ÇIKARTMISTI

GEÇTIGIMIZ yil dünya ge-nelinde yasanan ekonomik krizin etkileri yavas yavas si-linmeye basladi. Birçok firma bu dönem içerisinde iflas bay-ragini çekerken, birçok sirket ise isçi çikartmak zorunda kalmisti. Ilçemizde de yasa-nan bu gelisme, sonucunda birçok vatandas solugu IS-KUR’da almis ve issizlik maasi için basvuruda bulunmus-tu. Issizlik maasi alanlarin sayisi bir anda ikiye katlanmisti. Ancak 2010 yiliyla bir-likte, piyasalarda yasanan olumlu gelisme issizlik ve issizlik maasi alan kisi sayisinin azalmasina neden oldu.

ISSIZLIK MAASI ALANLARIN SAYISI YUZDE 50 DUSTU

SANAYI üretimi, büyüme, ihracat derken güzel bir ha-berde issizlik maasi alanlar-dan geldi. 2009 Ocak-Subat-Mart aylarinda tavan yapan issizlik maasi alan sayisi, 2010 yili ilk üç ayinda düs-meye basladi. Geçtigimiz yil ilk üç ayda toplam 1322 kisi issizlik maasi alirken, bu yilin ilk üç ayinda issizlik maasi alan sayisinin 706 oldugu açiklandi. 2009 Ocak’ta 462 kisi, Subat’ta 470, Mart’ta ise 390 kisi issizlik maasi ali-yordu. 2010 yili Ocak ayinda ise 261, Subat’ta 254 ve Mart ayinda 191 kisi issizlik öde-neginden faydalandi. Bu ve-rilere göre, issizlik maasi alanlarin sayisin da 2010 yili itibariyle her geçen gün azalma yasandigi görüldü.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web