Büyük Torbalı

Iyi tarim yapan iyi kazanacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Iyi tarim yapan iyi kazanacak
176 Görüntüleme
23 Aralık 2011 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 Iyi Tarim Uygulamalari yapan çiftçilere meyve sebze üretim alanlari için dekar basina 20 TL, örtü alti üretim alanlari için dekar basina 80 TL destekleme var

GERÇEKLESTIRDIGI projelerle çiftçileri bilgilendiren ve onlara daha farkli üretim tarzlari sunan Torbali Ilçe Tarim Müdürlügü “Iyi Tarim” uygulamasini yaymaya devam ediyor.   “Iyi Tarim” projesiyle birlikte Torbalili üreticiler daha genis bir pazar alanina hitap ederken, ürün satisi da kolaylasiyor. Bununla birlikte asiri kimyasal ilaçlama sonrasinda zarar gören topraklarda korunabiliyor.
Tarimsal üretimin çevre, insan ve hayvan sagligina zarar vermeyecek sekilde kontrollü olarak yapildigi, bu üretimin sonucunda elde edilen ürünün sertifikalandirilarak tüketiciye ulastirildigi Iyi Tarim projesi Torbali’da yaklasik 2 yildir uygulaniyor.

YENI DESTEKLEMELER AÇIKLANDI

TARIM Bakanligi Iyi Tarim Uygulamalari yapan çiftçilere meyve sebze üretim alanlari için dekar basina 20 TL, örtü alti üretim alanlari için dekar basina 80 TL destekleme ödemesi yapiyor Gida, Tarim Ve Hayvancilik Bakanligi Iyi Tarim Uygulamalari yapan çiftçilere meyve sebze üretim alanlari için dekar basina 20 TL, örtü alti üretim alanlari için dekar basina 80 TL destekleme ödemesi yapacak.

KIMLER BASVURABILIR?

IYI Tarim Uygulamalari Destegi (ITUD) ödemesinden yararlanacak çiftçiler söyle: ITU Yönetmeligine göre bireysel veya grup halinde meyve sebze ürünlerinde veya örtü altinda Iyi Tarim Uygulamalari yapan, yetkilendirilmis kuruluslarca 2011 yilinda düzenlenmis Iyi Tarim Uygulamalari sertifikasina sahip olan, ÇKS’de 2011 üretim sezonunda kayitli olan, örtü altinda Iyi Tarim Uygulamalari yapan çiftçilerden ÖKS’ye kayitli olan, Bu Tebligde ITUD uygulamalari ile ilgili belirtilen usul ve esaslara göre basvuru yapan kisiler olacak.

BASVURULAR 1 SUBAT 2012′DE

BELIRLENEN çiftçilere, meyve sebze üretim alanlari için dekar basina yapilacak destekleme ödemesi 20 TL olacak. Örtü alti üretim alanlari için dekar basina yapilacak destekleme ödemesi 80 TL olacak. ITUD ödemeleri için gerekli finansman bütçenin ilgili kalemine tahsis edilen ödeneklerden karsilanacak. Ödemeler, Bakanlik tarafindan Bankaya kaynak aktarilmasini müteakip, il/ilçe müdürlüklerince ÇKS’deki kayitlara göre olusturulan onayli ITUD icmal1’lerine göre, Banka araciligiyla, ilgili subelerde daha önce çiftçiler adina açilan veya açilacak olan hesaplara yapilabilecek. Bakanlar Kurulunun 2011/1430 sayili Kararinin 11 inci maddesindeki hükmü ile çiftçilere yapilan toplam nakdi ödeme tutarinin yüzde 0.2’si bütçenin ilgili kaleminden Bankaya hizmet komisyonu olarak ödenecek. Çiftçilerin, 1 Subat 2012 tarihinden itibaren 16 Mart 2012 günü mesai saati bitimine kadar ITUD basvuru dilekçesi ile ÇKS’ye kayitli olduklari il veya ilçe müdürlüklerine basvuru yapmalari gerekecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web