Büyük Torbalı

Izmir hakkimizi çaliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Izmir hakkimizi çaliyor
181 Görüntüleme
19 Mart 2010 - 23:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

13 gündem maddesi ile toplanan Izmir odalar arasi ortak yönetim kurulu toplantisinda Torbali’nin sorunlari ile ilgili 6 madde görüsüldü. TTO Meclis Baskani Olgun’un “Izmir hakkimizi çaliyor” sözleri toplantiya damgasini vurdu. TTO Baskani Behçet Çinar da “Sorunlarimiz çözülünceye kadar bagirmaya devam edecegiz” dedi

ÖNCEKI gün Izmir Ticaret Borsa’-sinda yapilan oda ve borsalar arasi ortak yönetim kurulu toplantisinda Torbali rüzgâri esti. 13 gündem mad-desi ile yapilan toplantida Torbali ile ilgili 6 madde görüsüldü. Torbali Ti-caret Odasi Baskani Behçet Çinar ve Meclis Baskani Abdulvahap Olgun toplantida birer konusma yaptilar. Olgun’un “Izmir Torbali’nin hakkini çaliyor” sözleri salonda soguk dus etkisi yaratti. Izmir Ticaret Odasi Baskani Ekrem Demirtas, Olgun’un bu sözlerine karsilik “Torbali elbette önemlidir ama Izmir bir bütündür ayrim yapilmasi dogru degil” seklin-de yanit verdi. Behçet Çinar ise “Torbali’nin sorunlari çözülünceye kadar konusmaya, bagirmaya devam edecegiz” dedi. 27 Mart’ta Abdullah Gül’ün EBSO’ya yapacagi ziyarette Torbali’nin sorunlarinin rapor halin-de Cumhurbaskanina sunulmasi ve 3 ay sonra yapilan ortak yönetim kuru-lu toplantisinin Torbali’da yapilmasi karari alindi.

40 DOKTOR GUNDE 1640 HASTAYA BAKABILIR MI?
IZMIR’DEKI odalar arasi ortak yö-netim kurulu toplantisi Izmir Borsa-sinda yapildi. ITO Baskani Ekrem Demirtas, EBSO Baskani Ender Yor-gancilar ve ITB Baskani Isinsu Kes-telli’nin baskanliginda yapilan topla-ntiya Tire, Ödemis, Bayindir, Sel-çuk, Bergama, Aliga’nin oda baskan-lari katildi. 13 gündemli toplantida Torbali ile ilgili 6 gündem maddesi görüsüldü. Ilçeye hastane yapilmasi konusunda söz alan TTO Meclis Baskani Olgun “Torbali 15 yilda 10 kat büyüdü ama ilçeye yatirim yapil-madi. Izmir’e ne zaman bir yatirim gelse daha havaalanindan Izmirli idareciler tarafindan alinip merkeze ülestiriliyor. Izmir’in yükünü çeken biz, verginin yüzde 40 ni veren biziz. Çaylari dereleri kirlenen biz, ama yatirima gelince ‘size yok’ diyorlar. Gelin hastanemizin halini görün. Binanin bodrum katinda poliklinik-ler kuruldu. Dün hastaneye 1640 hasta gitmis. 40 doktor 1640 hastaya bakabilir mi? Acildeki 2 nöbetçi doktor 600 hastaya bakabilir mi. On-dan sonra Torbali’da intiharlar arti-yor diye bagirmaya basladik. Psiki-yatrisi yok dedik. Sonra psikiyatrisi geldi ama 1 ay sonra O da intihar etti” dedi. “Torbali kötü olursa Iz-mir’in rahati kaçar” diyen Olgun il-çedeki dünyaca ünlü fabrikalarin yol ve alt yapi sorunu yasadigini ifade ederek sözlerini su sekilde sürdürdü. “Torbali’da 700 fabrika var ama ge-lin bu fabrikalarin yolundan hep be-raber yürüyelim. Ne yol var, ne de alt yapi. Büyüksehir Belediye Bas-kanimiz sag olsun Torbali’nin her ye-rini bal dök kaymak yapti. Tarla yollarini bile asfaltladi ama sanayici-nin yolunu gelince ’20 metrelik yolu ben, diger yollari ilçe belediyesi ya-par’ diyor. Ama gelin görün ki 2005 yilinda ilçe belediyemiz Büyükse-hir’e baglandi. Yetkileri elinden alin-di, gelirlerinin % 40’i Büyüksehir’e devredildi. Bu da yetmedi, belde be-lediyeleri kapatildi. Buralarin sorum-lulugu da bize verildi. Bu belediye bu yollari nasil yapsin?”

SORUNLARIMIZ ÇÖZULMEDIKÇE BAGIRMAYA DEVAM EDECEGIZ
OLGUN’DAN sonra kürsüye gelen TTO Baskani Behçet Çinar, mesleki egitim, IZSU’nun kuyulara sayaç takmasi ve Tekel depolarinin Endüs-tri Meslek Lisesi’ne tahsis edilmesi konularinda açiklama yapti. Ilçenin sorunlarina çözüm bulununcaya ka-dar konusmaya, bagirmaya devam edeceklerini ifade eden Çinar sunlari söyledi: “Fabrikalarimizin yollari harap, sanayi bölgesinde elektrik sorunlari var. IZSU isletmeleri kendi çaktirdigi kuyulardan ‘atik su bedeli’ adi altinda para aliyor. Bahçedeki çimin sulanmasinin atik su ile ne alakasi var? Fabrikalarimiz aradigi vasifli elemani Torbali’dan bulami-yor. Yogun göçten ötürü nüfusu sisen Torbali’da vatandasimiz vasifli olma-digi için is bulamiyor. Ben de mes-lek lisesi mezunuyum. Meslek lisesi memleket meselesi deniyor ama icr-aat yok. Mobilya üssü olmus Torba-li’nin meslek lisesinde mobilya bölü-mü yok. Torna tezgâhi için istenen eleman yetismiyor.” seklinde konusarak sözlerini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web