Büyük Torbalı

İzmir’in en hızlı büyüyen şirketi Yazıbaşılı Volkan!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’in en hızlı büyüyen şirketi Yazıbaşılı Volkan!
260 Görüntüleme
01 Şubat 2017 - 14:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yazıbaşı’da faaliyet gösteren Volkan İtfaiye TOBB’un belirlediği, “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini” sıralamasında 1..sırada yer aldı. İzmir’in en hızlı büyüyen şirketi olan Volkan İtfaiye, kendi alanında dünyadaki 3 dev firmanda biri.

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), “Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini” belirledi. 2012’den 2015’e üç yıllık büyüme hızları değerlendirilerek oluşturulan en hızlı 100 şirketin arasında 735.6 büyüme oranıyla 11. Sırada Volkan İtfaiye yer aldı. TOBB öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde yapılan yarışmanın ödül töreninde Türkiye’nin dev firmaları ödüllendirildi. Törende konuşan TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, rakamlarla Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketini anlattı. Hisarcıklıoğlu şirketlerin ortak özelliğinin yenilikçi olmaları, dijitale önem vermeleri ve çalışanların eğitimine ayırdığı kaynağı masraf olarak görmemelerini belirtti. 100 şirketinin 2012-2015 dönemindeki ortalama büyümesinin yüzde 438 olduğunu ifade eden başkan, söz konusu firmaların Türkiye’deki milli gelir artışında da büyük katkısı olduğunu vurguladı.

DÜNYADAKİ 3 DEVDEN BİRİ
Ödülünü Hisarcıklıoğlu’nun elinden alan Volkan İtfaiye’nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim, şirketin kuruluşundan bu yana itfaiye araçları ürettiğini ve sektörde dünyanın üç dev markasından biri olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin 211. Arge Merkezi olarak daha büyük yatırımlar ile yeni projeler üzerine çalışan şirketin ürün gamında bir çok farklı tipte itfaiye aracı bulunuyor. 55 metre merdivenli itfaiye araçlarıyla sektörel fuarlarda Türk bayrağını göklerde dalgalandıran Volkan; uçak yangınlarına müdahale eden aracı LION ile de iddiasını ortaya koyuyor. Merdivenli itfaiye araçlarının yanısıra endüstriyel, şehir ve kırsal bölge araçları ile Volkan tasarımı komponentler dünyada 40 farklı ülkede kullanılıyor. Kuruluşundan bu yana pek çok ilke imza atan Volkan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 11.şirketi olurken bugün kendi şehri İzmir’in en hızlı büyüyen şirketi olmanın haklı gururunu yaşıyor.

YAZIBAŞI’DAN DÜNYAYA…
İsa Tecim tarafından İzmir’de kurulan Volkan itfaiye aradan geçen 41 yılda Türkiye’de sektöründe bir numara haline gelirken Dünya’da ise ilk 3 firma arasında yer aldı. Ürettiği itfaiye araçları ile Türkiye genelinde bütün belediyelerin itfaiye garajında mutlaka Volkan İtfaiye’nin araçları yer aldı. Dünya üzerinde en uzun merdivenli araç 60 metrelik itfaiye aracıyken Volkan itfaiye 55 metre ile ikinci en uzun hem kurtarma hem de yangın söndürmeli merdivenli ‘B55’ isimli itfaiye aracını üretti. Tamamen Türk mühendisler ve Türk işçilerden oluşan kadrosu ile Yazıbaşı’dan Dünya’ya açılan Volkan İtfaiye; Çin, Rusya, İran, Endonezya, Tayland, Romanya başta olmak üzere 35 ülkeye itfaiye aracı ve parçaları ithal ederek Dünya’ya Türklerin gücünü gösterdi. Özellikle Türkiye’deki havalimanlarının yurtdışı bağımlılığını çözen araçlar üreten Volan İtfaiye, 8×8 ‘Lions’ isimli yangın söndürme aracıyla havalimanlarının itfaiye araçlarının maliyetini yarıya indirdi. Son 4 yılda artık Türkiye’deki havalimanları yurt dışından yangın söndürme araçları almazken bu temini İzmirli Türk firma Volkan İtfaiye sağlıyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web