Büyük Torbalı

Jandarma’dan kaçmaz!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Jandarma’dan kaçmaz!
252 Görüntüleme
19 Mart 2010 - 23:17
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ilçe Jandarma bölgede önemli bir basariya imza atti. 46 asayis olayinda yüzde 97’lik bir oranda delil bulan ekip, delilden sonuca ulasmada ise yüzde 87’lik bir oran yakaladi

MUGLA, Denizli, Aydin, Afyon, Manisa ve 50 ilçenin bulundugu Jandarma Olay Yeri Inceleme Birimleri arasinda en basarili olay yeri inceleme ekibi Torbali Ilçe Jandarma Komutanligi Olay Yeri Inceleme Ekibi oldu.
Torbali, 2010 yilinin ilk 2,5 aylik dönemi içerisinde meydana gelen olaylarda yüzde 97 delil bulma, yüzde 87’lik bir oranla delilden sonuca gitme basarisi gösterdi. Bir Jandarma Astsubay ve bir Uz-man Jandarma’dan olusan ekip, âdeta suçlularin korkulu rüyasi haline geldi. Birimin bu basarisi, suç islemek isteyenleri caydiri-yor. Ekibin suçluya ulasmaktaki en büyük kozu delil toplama.

HER DELIL SUÇLUYA ULASTIRIYOR
SON dönemde islenen suçlarin çözümünde Kriminal Teknikleri kullanan Torbali Ilçe Jandarma Komutanligi Olay Yeri Inceleme Birimi, birçok olayi aydinliga kavusturdu. Bi-rim, meydana gelen olaylarda en ufak bir delilin yok olmasini ön-leyecek her türlü önlem aliyor. Olay yeri çevrilip,
ayaklarinda galos, üzerlerine özel giysi, yüzlerine maske takarak in-celemelere basliyor. Fotograflar çekiliyor, video görüntüleri kay-dediliyor. Sonuçta fotograftaki bir detay, tirnaktaki bir doku parçasi veya olay yerinde bulu-nan ayak izi, parmak izi, kil suç-lunun yakalanmasini sagliyor. Hata payi sifir olan ekip, olay ye-rinde saatlerce çalisip en ince ay-rintisina kadar incelemelerde bu-lunuyor. Birim, ne kadar çok delil toplarsa sonuca o kadar çabuk ve hizli bir sekilde ulasabiliyor. Yapi-lan çalisma sira-sinda sapkadaki kepekten, otomo-bil lastik izine, kürdandaki dis izinden sigara izmaritindeki tükürüge, iç çamasirindan bogusma sirasinda tirnagin içine giren doku parçasina, idrara ve ayakkabi izine kadar birçok delilden suçluya ulasiliyor.

46 OLAY AYDINLATILDI
OLDUKÇA deneyimli olan ekip, 2010 yili içerisinde meydana ge-len 46 olayin neredeyse tamamini çözüme kavusturdu. Bu olaylarda yüzde 97’lik bir oranda delil bu-lan ekip, delilden sonuca ulasma-da ise yüzde 87’lik bir oran yaka-ladi. Önemli bir basari elde eden birim, olay yerinde bulunan par-mak izini degerlendirerek 2010 yili içerisinde tam 26 olayi çöz-dü. Ayak izinden ise 7 olay aydin-latildi. Meydana gelen bu olayla-rin büyük bir bölümünü hirsizlik olusturuyor. Onu sirasiyla intihar, atesli silahla yaralama, mala zarar verme gibi olaylar izliyor. Suç isleyen kisi istesin yada istemesin olay yerine kendinden mutlaka bir iz birakiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web