Büyük Torbalı

Kadının gücünü sandıkta göstereceğiz

AK Parti Torbalı Kadın Kolları Başkanlığına atanan Betül Karacalar 16 Nisan tarihinde yapılacak olan halk oylamasında kadınlara büyük görev düştüğünü ve bunun bilincinde olduklarını söyledi. Toplantı, ev ziyareti demeden gece gündüz çalışacak olan AK Kadınlar halk oylamasına damga vurmak istiyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadının gücünü sandıkta göstereceğiz
131 Görüntüleme
20 Şubat 2017 - 12:47
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

GEÇTİĞİMİZ haftalarda Genel Merkezden gelen haber ile AK Parti Torbalı Kadın Kolları Başkanlığına atanan Betül Karacalar çalışmalarına hızlı başladı. Yeni bir yönetim oluşturan ve AK Parti Genel Merkezi’ne sunan Karacalar bugün gelmesi beklenen onayın ardından yeni yönetimi ile çalışmalara başlayacak. 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylaması için yoğun bir çalışma programı hazırlayacaklarını dile getiren çiçeği burnunda Başkan Betül Karacalar Haber Müdürümüz Serkan Günbay’ın sorularını yanıtladı.

Atanma süreciniz nasıl gelişti?
AK Parti Genel Merkezi’nden gelen teklif ile Torbalı Kadın Kolları Başkanı olmam istendi. Ben de yaptığım değerlendirmenin ardından teklifi kabul ettim. Genel Merkez yetkilileri, İlçe Başkanımız Hasan Akbıyık ve İzmir İl Kadın Kolları Başkanımızın tavsiyesi ile bana bu teklif yapılmış. AK Parti’nin başarısı için görev yapmak bana onur verir. Bu yüzden gelen teklifi kabul ettim. İki hafta önce de Ankara’ya giderek görevi devraldım. Bu görevi layığı ile yerine getirmek için de elimden geleni yapacağım.

Bundan sonraki süreçte neler olacak?
Genel Merkez eski yönetimin yerine yeni bir liste hazırlamamı istedi. Ben de yeni yüzlerin ağırlıklı olduğu bir liste hazırladım. Hem parti içinden hem de yönetimden yeni isimler listemizde yer alıyor. Yeni yönetimde tecrübeli insanlar da var.

Yönetimi nasıl şekillendirdiniz?
Mevcut yönetimimizde 15 birim başkanı ve 15 yönetim kurulu olmak üzere 30 Asil üyeden oluşuyor. Teşkilat, AR-Ge, Sosyal Medya, Dış İlişkiler ve Halkla İlişkiler başta olmak üzere tüm birimlere yeni başkanlar atayacağız.Haftada bir toplantı yapacağız. Torbalı’da 60 mahalle var ve tüm mahalle başkanlarımızı yeniledik. Bunu yaparken de eski başkanlardan görevi sürdürmek isteyenleri yeniden görevlendirdik. İlçe dışına taşınan, sağlık problemleri olan ve artık görev almak istemeyenlerin yerine ise yeni görevlendirmeler yaptık.

PROJELER HALK OYLAMASINDAN SONRA GÖRÜCÜYE ÇIKACAK
Hedefleriniz nelerdir?
Kadın Kolları Başkanı olarak ilk hedefim 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı halk oylamasından başarılı bir sonuç ile çıkmak. Yeni projelerimiz olacak ancak önceliğimiz halk oylaması olacak. Projeleri de bu süreçten sonra teker teker hayata geçireceğiz.

Halk oylamasına kadar nasıl bir program izleyeceksiniz?
Haftalık toplantılarımız olacak. Mahalle başkanlarımız ile sık sık bir araya geleceğiz. Her mahalleye 3 kişi olmak üzere yönetim kurulu üyelerimizi görevlendireceğiz. Ekiplerimiz ile ilçede dolaşmadık sokak ve cadde bırakmayacağız. Tüm evleri ziyaret edip kararımızın neden Evet olduğunu açıklayacağız. Cumhurbaşkanlığı Sistemini vatandaşa anlatıp onlarında evet demelerini sağlayacağız.

Partiye üye kayıtları ne durumda?
Partimize her geçen gün yeni kayıtlar geliyor. Burada her gün ortalama 10 kişiyi partiye kayıt yapıyoruz. Yaptığımız ziyaretlerde de hem halk oylaması konusunda vatandaşı bilgilendireceğiz hem de üye olmak isteyenleri üye yapacağız. Bu arada bizimle çalışmak isteyen bu davaya gönül verenler bizimle çalışmaya davet ediyoruz. Herkese kapımız açık. 20 günlük süreçte ulaşamadığımız bazı insanlar olmuş. Gelip bizimle çalışmak isterlerse onları da yanımızda görmek isteriz. Bu yolda beraber yürüyeceğimi arkadaşlarımızı bekliyoruz.

SOSYAL MEDYAYI ETKİN KULLANACAĞIZ
Yeni bir sosyal medya hesabı açmışsınız, burayı nasıl kullanacaksınız?
Bildiğiniz üzere teknoloji çağında yaşıyoruz. Herkesin bir sosyal medya hesabı var. İnsanlar artık sevdiklerini, arkadaşlarını bu sosyal medya hesapları ile takip ediyor. Bizde AK Parti Torbalı Kadın Kolları ismi ile bir facebook hesabı açtık. Yaptığımız etkinlikleri fotoğraflayıp buradan paylaşacağız. Yapacak olduğumuz toplantı ve etkinlikleri de buradan bildireceğiz. Sosyal medyayı oldukça yoğun bir şekilde kullanacağız. Yapacağımız etkinliklere katılmak isteyenler bu hesaptan takip edip toplantı ve programlarımıza katılabilecek.

İlçe yönetimi ile diyalogunuz nasıl?
İlçe Başkanımız Hasan Akbıyık, Belediye Başkanımız Adnan Yaşar Görmez ile sık sık bir araya gelip neler yapabileceğimizi görüşeceğiz. Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımızın benim üzerimde emeği büyük. Bu emeklerini boşa çıkartmamak için elimden gelenin daha iyisini yapıp çok çalışacağım.

7 BAŞLIKTA, NEDEN EVET
Sizce halk oylaması sonucu ne çıkar?
Halk oylamasından tabiki Evet oyu çıkacak. Kararsızlara neden evet demeleri gerektiğini en iyi şekilde anlatacağız. Torbalı halkının neden evet demeleri gerektiğini 7 başlıkta toplayabiliriz. Bunlara biraz açıklık getirmek gerekirse;
İstikrar: Yeni sistemle kalıcı istikrara kurumsal garanti verilecek. Son 15 yılda ülkede istikrar sağlandı ama bu kalıcı değil, bu partiye ve kişiye bağlı bir istikrardı. Yeni sistemle bunu garanti altına alıyoruz, kalıcı hale getiriyoruz. Halkımız buna ‘evet’ diyecektir.
Etkili idare: Vatandaş hızlı işleyen bir idareye, bürokrasiye ‘evet’ diyecek. Daha az bürokrasi, daha hızlı büyümeye ‘evet’ diyecek. Kararnamelerle hızlı düzenleme imkânı olacak.
Vesayete son verilecek: Bunun tasfiye süreci tamamlanacak. Meclis’in doğrudan belirlenmesi ile milli irade güç kazanacak. Cumhurbaşkanlığı milletin makamı olarak tescillenmiş olacak. Vatandaş yüzde 69’la “ben seçeceğim cumhurbaşkanını” dedi. Eksik kaldı. Eksik unsurları tamamlayıp bu süreci bitirmiş olacağız. Güçlü yasama, güçlü icraat.
Refah: Ekonomide olduğu gibi güvenlik politikalarında da hız katacak. Terörle mücadele, huzura güç verecek. Kurumsal yenilenmeyle bu sürece katkıda bulunacak. Refah seviyesi yükselecek.
Meclis: Meclisimizin ve milletvekillerimizin güç kazandığı bir sistem olacak. Yasama yetkisi artık Meclis’te. Hükümetler tasarı gönderemeyecek. Kanunlarla ilgili her şey Meclis kontrolünde olacak. Meclis ilk defa HSKY’ya üye seçecek. Hem Cumhurbaşkanı hem de Meclis’e seçimleri yenileme imkânı verilecek. Halkın temsil gücü artacak.
Birlik-Huzur: Birlik ve huzur pekişecek. Seçimi kazanmak için yüzde 50’nin oyu gerekiyor. Merkez siyaset güçlenecek. Devlet değil milletin merkezi güçlenecek. Siyasetçiler kendilerini farklı kesimlere açılmak zorunda hissedecek. Siyasette uzlaşma, diyalog kültürü gelişecek.
Güç katacak: Sadece içerde değil, dışarıda da Türkiye’ye güç katacak. Fırtınalı bir dönemden geçiyoruz. Bölgemizde sınırların yeniden masaya koyulduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu fırtınalı dönemden en az hasarla çıkmamız için güçlü bir devlete sahip olmamız gerekiyor.

BAYANLARIN YÜKÜ AĞIR
Seçim ve halk oylamalarında bayanlara çok büyük görevler düşüyor. Ekip olarak buna hazır mısınız?
AK Parti Kadın Kolları seçimlerde ve halk oylamalarında çok başarılı bir çalışma yürütüyor. Bu süreçte de kadınlar olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Sizin de söylediğiniz gibi bayanların yükü biraz daha ağır. Toplantıdan ev ziyaretlerine, ziyaretten partiye koşuşturuyoruz. Bu arada evlerimize gidip yemek yapıp çalışma programına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Hem seçim çalışması hem de ev işlerini birlikte yürütüyoruz. Ben ekibime güveniyorum. Başarılı bir sonuç ile 16 Nisan’ı atlatacağız.

Serkan GÜNBAY

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web