Büyük Torbalı

Kadinlarin günü kutlandi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kadinlarin günü kutlandi
270 Görüntüleme
08 Mart 2010 - 22:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siyasi partiler ve Ilçe Müftülügü hazirladiklari programlarla Kadinlar Günü’nü kutladi. Kutlamalar, Elazig depremi dolasiyla buruk geçti

8 Mart Dünya Kadinlar günü dün Torbali’da da çesitli etkinliklerle kutlandi. Siyasi partilerin düzen-ledikleri etkinliklerin yani sira Torbali Belediyesi Dügün Salo-nu’nda da Ilçe Müftülügü tarafin-dan hazirlanan bir program çer-çevesinde Il Müftü Yardimcisi Aysegül Müftüoglu Kurt ka-dinlarla ilgili bir konferans verdi. Kutlamalar, Ela-zig’da dün sabah sa-atlerinde meydana gelen ve çok sayi-da vatandasin ha-yatini kaybettigi deprem dolayi-siyla buruk geçti.

HASTA KADINLARA ZIYARET
AK Parti Kadin Kollari Kadinlar Günü dolayisiyla Torbali Devlet Hastanesi’nde yatan hasta bayan-lari ziyaret etti. Bu anlamli günde özellikle hastanede yatan kadin-lari seçtiklerini söyleyen AK Par-ti Kadin Kollari Baskani Sevil Duran “Tüm bayanlarin kadinlar gününü kutluyoruz. Kadinlarimizin bu özel günlerin-de morale ihtiyaci olan bayanlari ziyaret etmek istedik. Bu nedenle de kadinlar günü kutlamasi için hastaneyi seçtik. Böyle bir günde onlari unutmadigimizi göstermek
istedik. Ayrica bu güzel günde Elazig’da meydana gelen depremde yaralananlara acil sifa, hayatini kaybedenlerin ailelerine de bas sagligi diliyoruz” dedi.

KADIN SIGINMA EVIDEMOKRAT Partili kadinlar da Dünya Kadinlar Günü için bir araya geldiler. Kadin Kollari Baskani Bahar Ugur ve Eski Ilçe Baskani Asuman Altinay DP’nin kadina önem veren bir parti oldu-guna vurgu yaparak “1980 yilin-da Amerika’da bulunan bir tekstil fabrikasinda kadin isçilerin yap-tigi grev sirasinda çikan yanginda birçok kadin hayatini kaybetmis. Bu aci olay üzerine 8 Mart 1975 yilindan beri Amerika’da Kadinlar Günü olarak kutlaniyor. Biz de bu önemli günde büyük bir gururla çok önemli olan kadinlarimizin kadinlar gününü kutluyoruz. Kutsal bir varlik olan kadinlar siyasal hayatta da belirli yerlere gelmeye basladi. Atatürk’ün de dedigi gibi kahraman Türk kadini yerlerde sürünmeye degil omuzlarda yükselmeye layiktir” dedi. Altinay, kadinlar için oldukça anlamli olan bu günde Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur’dan kadin siginma evi yapilmasini istedigini belirtti.

BASKAN UYGUR ÇIÇEK DAGITTI
CHP’li kadinlar 8 Mart Dünya Kadinlar Günü dolayisiyla Aqu-apolis’de bulustu. Belediye Baskani Ismail Uygur da progra-ma katilarak tüm bayanlarla yakindan ilgilendi. Bayanlarin kadinlar gününü tek tek kutlayan Uygur tüm bayanlara çiçek dagitti. Kadin Kollari Baskani Ayse Hamis konusma yapti.

MUFTULUKTEN KONFERANS
KADINLAR günü dolayisiyla Ilçe Müftü-lügü tarafindan da özel bir program hazirlandi. Belediye Dügün Salonu’nda sunulan programa çok sayida izleyici katildi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm sehitlerin huzurunda gerçeklestirilen say-gi durusunun ardindan okunan Istiklal Marsi okunda. Aile Irsat Rehberlik Bürosu Torbali Temsilcisi Süheyla Eretit’in yaptigi açi-lis konusmasinin ardindan Kuran-i Kerim okundu. Il Müftü Yar-dimcisi Aysegül Müftüoglu Kurt’un kadinin toplumdaki ve i-slamdaki yerini anlatan konferansinin ardindan Ayrancilar Ku-ran Kursu ögrencilerinin hazirlamis oldugu Nasil Bir Es Istersin-iz? isimli piyes sahnelendi. Yilin annesi olarak Ayrancilar’da ikamet eden sehit Feridun Yilmaz’in annesi Fatma Yilmaz’a hediyesini Aile Irsat Rehberlik Bürosu Torbali Temsilcisi Süheyla Eretit verdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web