Büyük Torbalı

Kâgit üzerine emekliyiz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kâgit üzerine emekliyiz
254 Görüntüleme
22 Mart 2010 - 22:56
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Emekli maaslarinin yetersizligi, hayat sartlarinin agirligi, geçim derdi derken birçok kisi emekliligin tadini çikaramiyor. 2,5 yil önce emekli olan Unal Alpaslan, emlak sektöründe ek gelir elde ediyor

YILLAR süren çalismalarin ardindan emekli olup rahat bir yasam sürmektir her in-sanin hayali. Fakat günü-müz kosullarinda ne yazik ki geçim derdiyle verilen ekonomik savas emeklilik dinlemiyor. Emekli maasi-nin yetersiz olmasi nede-niyle her emekli is bulma telasina düsüyor yeniden. Durum böyle olunca da emeklilik hayali baska bir bahara erteleniyor. Sonuçta ülke genelinde oldugu gibi Torbali’da da emeklilik kavrami bitiyor. Torbali’da uzun yillar tapu memuru olarak görev yapmis olan Unal Alparslan da bir türlü faal olarak çalismaktan emekli olamayan emek-lilerden bir tanesi. 2,5 yil önce emekliye ayrilan Alp-arslan, simdilerde emlak-çilik yapan esine yardimci oluyor. Emekli olanlarin büyük bir yasam mücadele-si verdigine deginen Alp-arslan, emlak savasinin sa-vaslarin en zoru oldugunu söyledi.

SAVASLARIN EN ZORU

UZUN yillar tapu memuru olarak görev yapan Unal Alparslan, 2,5 yil önce emekli olmasinin ardindan is arayislarina basladi. Unal Emlak’i isleten esine yar-dimci olmaya baslayan Alparslan, yasanan ekono-mik krizin Türkiye’de emekli kavraminin bitmesi-ne sebep oldugunu söyledi. Insanlarin emekli olaya korkar oldugunu belirten Alparslan “Simdilerde e-mekli olan biri hemen yeni bir is arayisina basliyor. Ikinci bir geliri olmayan bir emeklinin yasamini devam ettirmesi oldukça zor. Kisa-casi artik Türkiye’de kimse emekli olamiyor. Ekonomik kriz ne yazik ki büyük bo-yutlarda. Evin geçimini saglayacak parayi kazan-mak çok zor. Hatta ekmek savasinin savaslarin en zoru oldugunu söyleyebilirim. Emekliligini iple çekenler daha sonra çok pisman olu-yor” dedi.

TASINMAZ FIYATLARI ÇOK DUSTU
TORBALI’DA emlak sek-töründe de islerin oldukça durgun oldugunu belirterek gayrimenkul satislarinin dibe vurdugunu söyleyen Alparslan “Ilçede tasinmaz mallarin fiyatlari çok düstü. Darda kalan elindeki gay-rimenkulünü satmak istiyor. Fakat birçok kisi günlük ihtiyaçlarini bile zor karsi-ladigi için bu gayrimenkul-leri alan yok. Bu nedenle fiyatlar sürekli düsüyor. Yatirim yapmak isteyenler için en uygun zaman oldu-gunu söyleyebilirim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web