Büyük Torbalı

Kalkinma Ajansi destekleyecek proje bekliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kalkinma Ajansi destekleyecek proje bekliyor
268 Görüntüleme
13 Ocak 2010 - 23:24
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

IZKA dün Torbali’da düzenledigi toplantida KOBI’lere proje sunmalari çagrisinda bulundu. IZKA, 31.610.489 TL’lik bir kaynagi uygun basvuru sahiplerine kullandiracak

IZMIR Kalkinma Ajansi tarafindan 30 Aralik 2009 tarihinde baslatilan Tarim ve Kirsal Kalkinma ile Turizm ve Çevre alanlarindan olusan Mali Destek Prog-rami bilgilendirme toplantisi dün Torbali Belediyesi Meclis Salonunda yapildi. Bu programlar kapsaminda 31.610.489 TL’-lik bir kaynagin uygun basvuru sahip-lerine kullandirilmasi planlaniyor. Bu tutarin 18.966.293 TL’si Tarim ve Kirsal Kalkinma, 12.644.196 TL’si ise Turizm ve Çevre Malî Destek Programi için ay-rildi. Proje sunacak olan kamu kuruluslari Izmir Kalkinma Ajansina 4 proje sunabi-lecek ve bunlardan sadece 2 tanesi için destek alabilecekken KOBI’ler sadece 1 proje destegi alabilecekler.

KIRSAL KALKINMAYA DESTEK OLACAK PROJELER
YAPILAN bu bilgilendirme toplantisin-dan sonra hibe programindan faydalan-mak isteyenlere 2 günlük ücretsiz egitim verilecek. Tarimsal ve Kirsal Kal-kinma Mali Destek Programi ile Izmir bölgesinde tarim-dan elde edilen katma de-gerin arttirilmasi ve böl-gede tarim ve tarima dayali sanayinin reka-bet gücünü yükseltme-ye yönelik faaliyetleri destekleyerek kirsal kal-kinmaya katkida buluna-cak projelere destek veri-lecek. Bu program kapsa-minda Izmir ili sinirlari içeri-sindeki Kaymakamliklar, Bakanlik Il ve Ilçe Müdürlükleri, Bakanliklara Bagli Kurum ve Kuruluslar, Il Özel Idaresi, Be-lediyeler ve Köy Muhtarliklari, üniversite rektörlükleri, enstitüler, fakülteler, meslek yüksekokullari ve meslek liseleri, sivil toplum kuruluslari, tarimsal amaçla kuru-lan kooperatifler ile küçük ve orta büyük-lükteki (KOBI) gida ve içecek isletmeleri basvuruda bulunabilecek.
Bu proje kapsaminda desteklenecek projeler için tahsis edilen 18.966.293 TL’lik toplam tutardan 11.966.293 TL’si kar amaci güden kuruluslara ayrilirken 7.000.000 TL’si ise kar amaci gütmeyen kurum ve kuruluslar için ayrilmis durumda. Program çerçevesinde asgari 30.000 TL azami 450.000 TL ödeme yapilabilecek.

ÇEVRESEL KALITENIN IYILESTIRILMESI IÇIN
TURIZM ve Çevre Mali Destek Programi ile de Izmir bölgesinde turizmin çesitlen-mesiyle bölgenin turizmde rekabet edebilirliginin arttirilmasina ve çevresel kalitenin iyiles-tirilmesine katkida bulu-nacak projelere destek verilecek. Bu projeden de kamu kurumlari, yerel yönetimler, der-nekler, vakiflar ve odalar faydalanabile-cekler. Bu program çer-çevesinde de asgari 50.000 TL azami 600.000 TL ödeme yapilabilecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web