Büyük Torbalı

Kamyoncularda beklenen birlesme saglandi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kamyoncularda beklenen birlesme saglandi
211 Görüntüleme
05 Nisan 2010 - 22:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

TORBALI Soförler ve Otomobilciler Odasi önceki aksam Aksan’da bir toplanti düzenle-di. Toplantiya Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar, Meclis Baskani Abdulvahap Olgun, Esnaf ve Sanatkarlar Odasi Baskani Sezai Tamer, Ziraat Odasi Baskani Murat Uslu, kamyoncu esnafi ve nak-liye firmalari katildi. Toplanti-nin gündem konusu ise kam-yoncu esnafinin yasadigi sikin-tilar ve ilçedeki firmalardan ye-teri kadar is alamamasi. Saatler süren toplanti sonunda uzun zamandir gerekliligi vurgulanan bir konuda uzlasi saglandi. Ya-zibasi Kamyoncular Kooperati-fi ve Torbali Kamyoncular Ko-operatifi’nin birlesmesi karari verildi.

TORBALILI KAMYONCU BURADA IS YAPACAK
YILLARDIR ilçede büyük si-kintilar yasayan ve Torbali’daki firmalarin kendilerine is verme-diginden yakinan kamyoncula-rin ve servis soförlerinin sikin-tilari masaya yatirildi. Bu so-runlarin görüsülmesi ve çözüm üretilmesi için Soförler Odasi’-nin tertipledigi toplanti oldukça verimli geçti. Yemek öncesinde kisa bir konusma yapan Civa Ismail Akman, “Öncelikle biz-leri kirmayip, davetimize kati-lan diger tüm oda baskanlarina tesekkür ediyorum. Soför esna-fimizin sorunlarini tespit etmek için bir araya geldik. Özellikle kamyoncularin yasadigi büyük sikintilar var. Sorunun çözümü için Yazibasi-Torbali Kamyon-cular Kooperatifi’nin birlesmesi gerekir. Birlik ve beraberlik içinde sorunlarimizin üstünden gelecegiz” dedi.

IS YAPAMIYORUZ
AKMAN’IN konusmasinin ar-dindan kamyoncu esnafi tek tek söz almaya basladi. Ilçenin en eski kamyoncularindan Hüsnü Akoluk, “Biz kamyoncularin bu ilçe sinirlari içerisindeki firma-larla is yapmamiz gerekir. Ilçe disindaki kamyoncular gelip burada is yapiyor. Bu konuda çözüm üretilmesi gerekir” diye konustu. Ayni zamanda soför-lük yapan Korucuk Muhtari Mustafa Içöz, “Ilçemizdeki 4 oda baskaninin, esnafin çikarla-ri için belediye baskaniyla gö-rüsmesi gerekir” dedi.

BIRLESMEK ZORUNDAYIZ
UZUN süren konusmalarin ar-dindan mikrofonu alan Behçet Çinar, bu konuda yapilmasi ge-rekenleri bir bir siraladi. Önce-likle sorunun kaynagina inilme-si gerektigini belirten Çinar, “Bütün odalarin sorunu var. Sorunlarimizi, ekipmanlarimizi ve fabrikalarin ihtiyaçlarini belirlemeliyiz. Torbali’da kaç fabrika var, ne kadar mal tasi-tiyorlar, kaç isçi çalistiriyorlar. Bizim elimizde kaç kamyon ve kaç servis araci var. Hepsinin tespit çalismasi yapilmali. Bir-lesmek ve bir araya gelmek zo-rundayiz. Hizmetin gelmesi, sorunlarin çözümü için gere-kirse belediye baskanini da si-kistiracagiz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web