Büyük Torbalı

Karakizlar’a Kaymakan el koydu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Karakizlar’a Kaymakan el koydu
240 Görüntüleme
23 Şubat 2010 - 23:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ÖNCEKI gün, gazetemizde “Devletin parasina yazik” basligiyla mansetimizde du-yurdugumuz, Karakizlar Kö-yü’ndeki piknik alaninin kul-lanilir hale gelmesi için düg-meye basildi. Yaklasik 100 bin TL para harcanarak, Incir-lik Deresi bölgesinde yapilan piknik alani, 1 yil kullanildik-tan sonra ilgisizlikten hara-beye döndü. Kaymakam Zeki Arslan, konuyla ilgili olarak yaptigi açiklamada, öncelikli hedeflerinin piknik alaninin kullanilabilirliginden ziyade isletilebilir hale getirmek ol-dugunu belirtti. Muhtar Yahya Güven ise, piknik alani için Kaymakam Zeki Arslan ve Belediye Baskani Ismail Uy-gur’la görüsecegini belirtti.

TESIS KULLANILMAZ HALDE

KÖYLERE Hizmet Götürme Birligi tarafindan 2007 yilinda Karakizlar Köyü Incirlik De-resi bölgesinde yapimina bas-lanan ve geçtigimiz yil faali-yete giren piknik alani hara-beye döndü. Yaz mevsiminde yüzlerce kisinin akin ettigi
piknik alaninin yapimi için harcanan yaklasik 100 bin TL heba oldu. 120 metrekare ge-nisliginde çok amaçli prefab-rik gazino ve vatandaslarin kullanabilecegi tuvalet çöp-lükten geçilmezken, pence-releri de yerle bir olmus vaziyette.

ISLETILEBILIRLIGI ÖNEMLI

KARAKIZLAR’DAKI Incir-lik Deresi’ne yapilan piknik alaninin kullanilmaz hale gel-mesi nedeniyle Kaymakam Zeki Arslan harekete geçti. Konuyla ilgili olarak ilk önce köy muhtariyla görüsecegini ifade eden Arslan, “Bizim ön-celikli hedefimiz, bölgenin düzenlenmesinden ziyade is-lenebilir hale getirilmesi. Iyi niyetle yapilan bir tesis. Muh-tar daha önce piknik alanini belediyeye devretmek istedi, ancak olmadi. Karakizlar’daki bu tesis kiralama sistemiyle devredilebilir” dedi.
Muhtar Yahya Güven ise, “Ö-zel Idare’den yeteri kadar kaynak gelmedi. Bu nedenle tesisin elektrigi çekilmedi. Piknik alaninin gelecegi için Kaymakam ve Belediye Bas-kani’yla bir görüsme yapaca-gim” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web