Karşıkaya Mahallesi’nde 20 gündür su yok!

50 Görüntüleme

Karşıkaya Mahallesi’nde 20 gündür su yok!

Mahalle sakinlerinden Cuma Toprak, defalarca İZSU’ya bildirmelerine rağmen çözüm bulunamadığını ve bu sıcak yaz günlerinde susuz kaldıklarını söyledi. Toprak, “Çaybaşı’daki İZSU Müdürlüğü’ne gittim, müdürle görüştürmedikleri için orada bulunan birkaç kişiyle görüşüp durumumuzu anlattım. 20 günde 2 defa geldiler ve ilgili yerlere söyleyeceklerini ifade ederek ayrıldılar. Ama sonuç maalesef yok. Biz 20 gündür susuz kaldık. Kimse bizimle ilgilenmiyor” dedi.

KAYKAKAMA ÇAĞRI

Zemin katlarda oturanların, çeşmeden akan çok az su ile bile çamaşır ve bulaşık makinelerini kullanamadıklarını, banyo yapamadıklarını ve bulaşıklarını bile yıkayamadıklarını ifade eden vatandaşlar yetkililerden yardım istedi. Konu ile Torbalı Kaymakamlığı^’na çağrıda bulunan Cuma Toprak, seslerini duymalarını istedi. Torbalı Belediyesi’ne bile gittiğini ancak konunun kendileri ile ilgili olmadığını anlattıklarını dile getiren Cuma Toprak, “Bana İZSU’ya gitmemi söylüyorlar. Ben 20 günde defalarca gittim. Çözüm olmadığı için belediyeye gidiyorum. Onlarda ‘ben karışma’ diyor. Kendi vatandaşıyla mahallesiyle ilgilenmeyen bir belediye olur mu?” diyerek tepki gösterdi.

ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Çeşmelerden akan suyun hiçbir şeye yetmediğini ifade eden Toprak, “Almanya’dan misafirlerim geldi. Günlerdir burada perişan oldular. Banyo yaptırmaya bile Ertuğrul’da oturan abimlerin evine götürüyorum onları… Yazıktır, günahtır” şeklinde konuşarak sorumlululara ateş püskürdü. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Mahalle Muhtarı Aydın Ayaydın ise vatandaşa destek vererek, tüm çabalarına rağmen sorunun çözüme kavuşmadığını belirtti. CEMİL ZEYBEKER