Büyük Torbalı

Kasisleri kaldirin

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kasisleri kaldirin
233 Görüntüleme
10 Şubat 2012 - 22:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyüksehir Belediyesi de dahil ilgili yerlere dilekçe gönderdiklerini belirten Civa Ismail Akman: Sadece okul önlerinde olmasi gereken kasisler, araçlarda maddi hasara yol açiyor

ARAÇLARIN ve insanlarin yogun oldugu bölgelerde kazalari önlemek için Torbali’nin degisik noktalarina konulan kasisler, soförleri isyan ettirdi. Büyüksehir Belediye Yasasi’na göre kasislerin okul çevrelerinde olmasi gerektigini belirten Soförler ve Otomobilciler Odasi Baskani Civa Ismail Akman, “Torbali’da neredeyse her sokakta kasis bulunuyor. Bu kasisler birçok araçta maddi hasara yol açiyor. Kasislerin kaldirilmasi için dilekçe verdim. Ama kaldirilmiyor. Bu kasislerin daha çok ögrencilerin güvenligi için okul çevrelerinde bulunmasi gerekiyor. Gereksiz kasislerin kaldirilmasini istiyoruz” dedi.

BELEDIYE DUYARSIZ

ARAÇLARIN gün içerisinde 5060 kez kasis üzerinden geçtigini belirten Akman, Torbali Belediyesi ve Büyüksehir Belediyesi’ne dilekçe verdigini söyledi. Akman dilekçelerine ‘Gereksiz kasislerin kaldirilmasina yönelik gereken çalisma yapilacak’ yanitini aldigini belirterek, “Ama hiçbir çalisma yapilmiyor. Her gün soförlerden kasislerle ilgili sikayetler aliyoruz. Çogu soförün araçlarinda maddi hasara yol açan kasisler, trafigi de olumsuz etkiliyor. Gerekli çalismalarin acil baslatilmasini ve okul önleri hariç diger kasislerin kaldirilmasi için yetkilileri göreve çagiriyoruz” dedi.

FABRIKALARA SESLENDI

TORBALI’DA servisçilerin yasadigi sikintilari da dile getiren Akman, ilçedeki fabrikalarin servis islerinin Izmir firmalari tarafindan yapildigini ileri süren Akman, “Servisçiler büyük meblaglarla, gerektiginde kredi çekerek S plaka aliyor. Devletin koydugu kurali yerine getiriyor. Ama diger taraftan birileri çok ucuza araç alip bu esnafin isini elinden aliyor. Kimse S plakasi olmadan servis tasimaciligi yapamaz” dedi. Fabrikalarin servis islerini ucuza mal etmek için S plakasi olmayan araçlarla anlastigini iddia eden Akman, “Buradan fabrika sahiplerine sesleniyorum: Torbali’da servisçiler dururken Izmir firmalarini tercih etmeyin. Önce kendi ilçemizdeki istihdama öncelik verin” dedi.

MUCADELE EDECEGIZ

KORSAN servisçiler için ilçede hiçbir önlem alinmadigini belirten Akman, “S plaka alabilmek için evini barkini satan üyeler var. Ancak 3 bin liralik bir plaka ile bize rakip olunabiliniyor. S plakali araçlarin geliri gideri denetleniyor ama korsanlar denetlenmiyor. S plaka çalistiranlar Torbali esnafi. Digerleri korsan. Bu konuda emek ve para yüküne giren servisçilerin haklarinin çignenmesine müsaade edilmemeli” dedi.  Servisçilerin sorunlarini çok iyi bildigini ve çözümü için elinden geleni yapacagini belirten Akman, soförlerin de kendi aralarinda birlik olup korsanla birlikte mücadele etmeleri gerektigini söyledi.

AKMAN: BASKAN SÖZUNU TUTSUN
GEÇEN seçimlerde servisçilere verdigi sözleri tutmadigi gerekçesiyle Belediye Baskani Ismail Uygur’a seslenen Civa Ismail Akman, “Uygur, servisçilere, fabrikalarla görüsüp kendilerine servis isi saglayacagi konusunda söz verdi. Taksicilere durak sözü verdi. Kamyonculara garaj sözü verdi. Ama bu sözler nedense tutulmadi. Uygur’a sesleniyorum: Soförlere verdigin sözlerin arkasinda dur. Insanlar magdur oluyor. Buradaki servis islerini disaridan gelen insanlar yapiyor olabilir ama seçim zamani geldiginde Torbali insani oy kullaniyor” seklinde
konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web