Büyük Torbalı

Kaymakamlik sahip çikti yikadi, giydirdi, yerlestirdi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakamlik sahip çikti yikadi, giydirdi, yerlestirdi
203 Görüntüleme
09 Mart 2010 - 23:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali Kaymakamligi ekipleri Çaybasili kimsesiz adami evinden alip önce hamamda kisisel temizligini sagladi, sonra yeni kiyafetler aldi. Ardindan Hastane’de muayene ettirilen yasli adama kalacak yer de temin edildi

ÇAYBASI Mahallesi’nde bir çadirda yasayan 71 yasindaki Yusuf Sogukpinar’a Kaymakamlik yardim eli uzatti. Kimsesiz olan Sogukpinar, komsulari-nin destegiyle karnini doyurabiliyor-du. Kaymakamligin devreye girmesi sonucunda yasli adam, ilk önce ha-mamda yikandi ve daha sonra yeni elbiseler alindi. Öte yandan Kayma-kamlik, Yusuf Sogukpinar’in oturmasi için Çaybasi Mahallesi’ndeki çadiri-nin oldugu yere bir konteynir getirte-cek. Yapilan yardimlar sonrasinda yasli adamin bir hayli sevinçli oldugu gözlendi.

HASTANEYE YATIRILDI
NUFUSU gün geçtikçe artan Torba-li’da yoksul sayisinda da buna paralel olarak artis yasaniyor. 2009 verilerine göre nüfusu 125.000’e ulasan ilçede, yoksul vatandaslarin genellikle Çay-basi, Subasi ve Atatürk Mahallelerin-de ikamet ettigi belirtildi. 71 yasinda-ki Yusuf Sogukpinar’da bunlardan bir tanesi. Daha önce Egerci Mahallesi’-nin mezarliginda kalan Sogukpinar, yaklasik 15 gün önce Çaybasi Mahal-lesi’ne yerlesti. Çaybasililar yasli adam için bir çadir yapti ve hergün yemek ihtiyacini karsiladi. Ancak, ya-pilan tüm yardimlara ragmen zor du-rumda olan Yusuf Amcaya Kayma-kamlik el atti. Yasli adam ilk olarak zabitalar araciligiyla hamama gön-derildi. Ölçüleri alindi ve yeni kiya-fetler temin edildi. Ayrica yasli ada-min herhangi bir saglik problemi göz önüne alinarak Torbali Devlet Hasta-nesi’nde birkaç gün müsahede altina alinacagi belirtildi.

KONTEYNIRA YERLESTIRILECEK
YUSUF Sogukpinar için, ikamet ede-cegi bir konteynir tertiplenecegini ifade eden Kaymakam Zeki Arslan, “Yasli adamin, insanligin onuruna yakisir bir sekilde yasamasini saglaya-cagiz. Eski elbiseleri birkaç defa yika-nacak. Çaybasi’da konteynirin yerles-tirilecegi uygun bir yer arayacagiz. Ayrica bölgede bir yardimsever bula-rak, Yusuf Sogukpinar’in günlük ihti-yacini giderilmesini saglayacagiz. Tüm giderlerini Kaymakamlik Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi’n-dan temin edecegiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web