Büyük Torbalı

Kaymakamlik sıkı tuttu muhtarlar rahatladi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kaymakamlik sıkı tuttu muhtarlar rahatladi
297 Görüntüleme
16 Ekim 2011 - 20:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kaymakamligin aldigi tedbirler sayesinde muhtarliklarda biriken kömür talep dosyalari yariya indi. Kömür yardimlarinda Kaymakamligin kömür yardimlari konusunda yaptigi titizlik mahalle muhtarlarini da memnun etti.

TORBALI Kaymakamligi Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Müdürlügü’nün kömür yardimlari konusunda isi siki tutmasi muhtarliklardaki kömür yardim talep dosyalarinin sayisini yari yariya indirdi. Bir vatandasin Kaymakamlik’tan kömür yardimina hak kazanabilmesi için hiçbir sosyal güvencesinin olmamasi ve yesil kart sahibi olmasi yeterli. Geçtigimiz yil bu konuda suistimaller yasanmasini dikkate alan Torbali Kaymakamligi bu seneki kömür yardimlarini ince eleyip sik dokuyor. Kaymakamligin aldigi tedbirler sayesinde muhtarliklarda biriken kömür talep dosyalari yariya indi. Kömür yardimlarinda Kaymakamligin kömür yardimlari konusunda yaptigi titizlik mahalle muhtarlarini da memnun etti. Ertugrul Mahallesi muhtari Nizamettin Alkan “Muhtarlar dert babaligindan kurtuldu” derken Cumhuriyet Mahallesi Muhtari Ata Tekindogan, “Siki denetim bizim de isimizi kolaylastirdi” dedi.

ALKAN: MUHTARLAR PROSEDURU UYGULUYOR

ERTUGRUL Mahallesi’nden bu sene150 aileye kömür yardimi yapildigini belirten Mahalle Muhtari Nizamettin Alkan “Vatandaslarin kömür yardimina hak kazanmak için gerekli sartlari tasimalari gerekiyor. Sosyal güvencesi olan, emekli ayligi alan ya da yesil karti olan kimseler bu yardimdan faydalanamaz. Bu sartlara sahip olmayanlarin muhtarlari suçlu ilan etmeleri yanlis. Kaymakamligin kömür yardimlarina siki denetim getirmesi bizleri de memnun etti” dedi.

BERBER: DOSYA SAYISI YARIYA DUSTU

12000 vatandasin ikamet ettigi Muratbey Mahallesi’nde kis girerken 125 aileye kömür yardimi yapildi. Muhtarliga yapilan kömür yardim talebi basvurularinda geçen seneye nazaran yüzde yüz bir azalma oldugunu dile getiren Mahalle Muhtari Emin Berber “Vatandasin muhtarlarin bu konuda bir yetkisi olmadigini anlamasi gerekiyor. Biz talepleri ilgili mercilere iletiyoruz onlar da gerekli arastirmalari yaptiktan sonra kömür yardimina kimin hakki oldugunu tespit ediyor. Torbali Kaymakamligi geçtigimiz yillara nazaran daha dikkatli” dedi.

DOGAN: SIKI DENETIM ISE YARADI

MAHALLE muhtarlarinin kömür yardimlari hususunda kimseye ayricalik tanimadigini ifade eden Cumhuriyet Mahallesi Muhtari Ata Tekindogan, “Kaymakamlik yetkililerinin geçtigimiz yillara nazaran çok daha dikkatli arastirma yaptiklarini gördük. Böylelikle hem suistimallerin önüne geçilmis oldu hem de mahalle muhtarlarinin yükü hafifletildi.”dedi.

KURAN: MUHTARLAR DERT BABASI

TORBALI Mahallesi’nde yoksul ve düskün vatandas sayisinda hizli bir artis yasandigini dile getiren Mahalle Muhtari Hüseyin Kuran “Muhtarlar dert babasi oldu ama bizim yardimlar konusunda yapacagimiz bir sey yok. Kanunlar neyi gerekli görüyorsa, kimseye haksizlik etmeden bize gelen talepleri degerlendirilmek üzere yetkili mercilere gönderiyoruz. Kaymakamlik sosyal güvencesi olmayan ve yesil karti olan vatandaslara kömür yardimi yapiyor. Kaymakamligin bu sene yaptigi arastirmalar geçtigimiz senelere nazaran daha teferruatli oldugu için kimse haksizliga ugramiyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web