REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kim dinler Bakan’i

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kim dinler Bakan’i
178 Görüntüleme
03 Mayıs 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dogum süresi 9 gün geçen genç kadin, Torbali Devlet Hastanesi’ni Saglik Bakanligi’na sikâyet etti. Tedavisi için talimat da yeterli olmayan Selma Balpetek agir bir zehirlenme geçirdi. Bebegin, 9 gün diski ile beslendigi iddia ediliyor
MUSTAFA – Semra Balpetek çifti üçüncü çocuklarinin saglikli bir se-kilde dünyaya gelmesini beklerken büyük bir tehlike atlatti. 21 Nisan tarihinde dünyaya gelmesi beklenen minik bebek, 9 gün geç dogurtuldu-gu için anne karninda kendi diskisi-ni yemek zorunda kaldigi iddia edi-liyor. Sezaryenle dogurtulan talihsiz kadinin kalbi bu sirada 2 defa dur-du. Hastane yönetiminin ilgisini çekmeyi ancak Saglik Bakanligi’na yaptiklari sikayet sonrasi saglayan aile mahkemeye gitmeye hazirlani-yor. Bashekim Senol Topçu gerekli incelemeyi baslatacagini ifade etti.

AMELIYATTA 2 DEFA KALBI DURDU

HALIL (15) ve Buse(8) isminde iki çocuk sahibi olan Balpetek ailesi, dünyaya üçüncü bir çocuk daha ge-tirmeye karar verdiler. Doktor Ke-mal Uçar’in özel muayenehanesine giden hamile kadin, 21 Nisan’da ço-cugunun dünyaya gelmesini bekli-yordu. 21’inde gittiginde ‘30 Ni-san’da gel’ cevabi aldi. Agrilari gi-derek artan genç kadin 30 Nisan’da hastaneye gittiginde Kemal Uçar’in yanina çikti. Doktor Uçar yogunluk nedeniyle, baska bir doktora gön-derdi. Hamilelik süresi boyunca kendisiyle ilgilenmedigi için, kon-trollere gittigi doktorun yanina veya Izmir’e gitmesi gerektigi cevabini alinca evine gitti. Esinin hemen 184’ü arayarak sikayette bulundu-gunu ifade eden Semra Balpetek: “Saglik Bakanligi’na yaptigimiz sikâyetin ardindan Bashekim Senol Topçu bizi aradi ve hemen hasta-neye gelmemizi belirtti. Saglik Ba-kanligi yetkilileri tekrar bizi araya-rak ambulans gönderebileceklerini ve Izmir’de dogum yapabilecegimi-zi belirtti. Biz buradaki hastaneye gittik ve acilen dogumhaneye alin-dim. Bu sirada 2 defa kalbim durdu. Bebegim  9 gün boyunca karnimda kendi diskisini yemis” dedi.

ILETISIM EKSIKLIGINDEN KAYNAKLANDI

BALPETEK ailesinin gerçeklestir-digi suçlamalar hakkinda bir açikla-ma yapan Senol Topçu: “Hasta ve doktor arasinda bir iletisim sikintisi meydana gelmistir. Bu nedenle böyle bir olayla karsilastik. Görev-lilerle gerekli görüsmeyi yapaca-gim. Hastanin tedavi baslangicindan dogumuna kadar yasanan süreci tekrar gözden geçirecegim. Eger bir ihmal varsa yasal islem yapacagiz. Ancak dogum tam zamaninda yapil-mistir. Ayrica hastanemizde de do-gum için her türlü araç ve gereç mevcuttur. Tedavi görmek için ge-len hastalar herhangi bir sikintida mutlaka bize basvursunlar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web