Büyük Torbalı

Kim dinler Bakan’i

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kim dinler Bakan’i
249 Görüntüleme
03 Mayıs 2010 - 21:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dogum süresi 9 gün geçen genç kadin, Torbali Devlet Hastanesi’ni Saglik Bakanligi’na sikâyet etti. Tedavisi için talimat da yeterli olmayan Selma Balpetek agir bir zehirlenme geçirdi. Bebegin, 9 gün diski ile beslendigi iddia ediliyor
MUSTAFA – Semra Balpetek çifti üçüncü çocuklarinin saglikli bir se-kilde dünyaya gelmesini beklerken büyük bir tehlike atlatti. 21 Nisan tarihinde dünyaya gelmesi beklenen minik bebek, 9 gün geç dogurtuldu-gu için anne karninda kendi diskisi-ni yemek zorunda kaldigi iddia edi-liyor. Sezaryenle dogurtulan talihsiz kadinin kalbi bu sirada 2 defa dur-du. Hastane yönetiminin ilgisini çekmeyi ancak Saglik Bakanligi’na yaptiklari sikayet sonrasi saglayan aile mahkemeye gitmeye hazirlani-yor. Bashekim Senol Topçu gerekli incelemeyi baslatacagini ifade etti.

AMELIYATTA 2 DEFA KALBI DURDU

HALIL (15) ve Buse(8) isminde iki çocuk sahibi olan Balpetek ailesi, dünyaya üçüncü bir çocuk daha ge-tirmeye karar verdiler. Doktor Ke-mal Uçar’in özel muayenehanesine giden hamile kadin, 21 Nisan’da ço-cugunun dünyaya gelmesini bekli-yordu. 21’inde gittiginde ‘30 Ni-san’da gel’ cevabi aldi. Agrilari gi-derek artan genç kadin 30 Nisan’da hastaneye gittiginde Kemal Uçar’in yanina çikti. Doktor Uçar yogunluk nedeniyle, baska bir doktora gön-derdi. Hamilelik süresi boyunca kendisiyle ilgilenmedigi için, kon-trollere gittigi doktorun yanina veya Izmir’e gitmesi gerektigi cevabini alinca evine gitti. Esinin hemen 184’ü arayarak sikayette bulundu-gunu ifade eden Semra Balpetek: “Saglik Bakanligi’na yaptigimiz sikâyetin ardindan Bashekim Senol Topçu bizi aradi ve hemen hasta-neye gelmemizi belirtti. Saglik Ba-kanligi yetkilileri tekrar bizi araya-rak ambulans gönderebileceklerini ve Izmir’de dogum yapabilecegimi-zi belirtti. Biz buradaki hastaneye gittik ve acilen dogumhaneye alin-dim. Bu sirada 2 defa kalbim durdu. Bebegim  9 gün boyunca karnimda kendi diskisini yemis” dedi.

ILETISIM EKSIKLIGINDEN KAYNAKLANDI

BALPETEK ailesinin gerçeklestir-digi suçlamalar hakkinda bir açikla-ma yapan Senol Topçu: “Hasta ve doktor arasinda bir iletisim sikintisi meydana gelmistir. Bu nedenle böyle bir olayla karsilastik. Görev-lilerle gerekli görüsmeyi yapaca-gim. Hastanin tedavi baslangicindan dogumuna kadar yasanan süreci tekrar gözden geçirecegim. Eger bir ihmal varsa yasal islem yapacagiz. Ancak dogum tam zamaninda yapil-mistir. Ayrica hastanemizde de do-gum için her türlü araç ve gereç mevcuttur. Tedavi görmek için ge-len hastalar herhangi bir sikintida mutlaka bize basvursunlar” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web