Büyük Torbalı

KİMLİK, KARAKTER, ŞAHSİYET

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KİMLİK, KARAKTER, ŞAHSİYET
530 Görüntüleme
29 Ekim 2015 - 8:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

Bir insan ben diye başlayıp, adım soyadım şu, şunun oğluyum, şunun babasıyım dediği zaman kimliğini açıklamış olur. Ben güzel konuşurum, iyi koşarım, çok iyi araba kullanırım, yerim içerim, yakarım yıkarım dediğinde ise özeliklerinden bahsetmiş olur.

 

Maalesef, insanın şahsiyetini anlatma imkanı yoktur. Kişi şahsiyetini ancak göstermek zorundadır. İnsanlar, şahsiyeti kişinin üzerinde görebilmelidir.

Kimlik, karakter bir insandan başka bir insanın faydalanabileceği etiketlerdir. Kimlik ve Karakter bir insanın kendisini tanımasına yetmeyen bireysel özelliğidir.

Şahsiyet ise çok farklıdır. Şahsiyeti olan bir insan önce kendini çok iyi tanıyandır. Kendini tanıyan insan ise nasıl düşüneceğini ve nasıl davranış sergileyeceğini dengeleyebilen insandır. Kendisini tanıyan insan aynı zamanda onur sahibidir. Onur, insanın kendini sevmesi ve kendisine saygı duymasıdır. Onur sahibi olamayan bir insan asla şahsiyet sahibi olamaz.

Günümüzde, insan ilişkileri sadece paraya, güce ve çıkarlara karşılık gelişme göstermesi nedeniyle bencil bireylerin harekat alanları genişlemiştir. Bencil ve İmandan yoksun çıkar zihniyetli bireyler, ahlaki değerlerini parayla, Onurlarını da kibirle takas etmişlerdir.

Şahsiyet sahibi bireyler ile yaşadıkları sorunları, ahlaktan yoksun, etik olmayan davranışları ile yok etme yöntemlerini seçmişlerdir. Ahlak ile Etik davranış arasındaki manevi bağları göremez ve duyamaz hale, kendi kendilerini sürüklemişlerdir.

O nedenle, bu türden insanları, ellerinde maşaları ile gezerler “Ah! o eski günler, AH! babam, dedem” diye söze başlarlar, Ata sözlerini, kıssadan hisseleri bulundukları meclislerde sahtekarlıklarına kılıf yaparlar.

Tarihten ve geçmişinden ibret almayı çoktan unutmuşlardır. Onur’u bırakıp kibre, ahlakı bırakıp ahlaksızlığa sarılmış, mertliği namertliğe, kahramanlığı korkaklığa, dik duruşu da yalakalığa tercih etmişlerdir.

Pazar günü yapılacak seçimlerde sandığa gidip hak ile batılı oylayacak olan siz, kendini onurlu, haysiyetli gören sevgili okurlarım çok iyi düşünüp görevlerinizi en iyi şekilde yapmalısınız.

ALLAH’A EMANET OLUNUZ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web