Büyük Torbalı

Kira gideri azalinca ikinci magazayi açti

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kira gideri azalinca ikinci magazayi açti
186 Görüntüleme
10 Haziran 2010 - 21:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yeni mekaninda daha düsük kira ödedigi için sattigi ürünlerin de fiyatini düsüren Çatalkaya Ticaret’te hedef üçüncü magazayi hizmete sokmak

TICARETTE yaklasik 25 yili geride birakan ve 2 yil önce Belediye Meydani’ndaki 920 metrekarelik bir alanda hiz-met vermeye baslayan Çatal-kaya Ticaret, yüksek kira gi-deri nedeniyle geçtigimiz ay-larda Erdinç Tekirli Caddesi’-ndeki yeni yerinde hizmet vermeye baslamisti. Firma önceki gün ikinci magazasini da hizmete açti. Kira gelirleri-nin düsmesiyle birlikte ürün fiyatlarini düsürdüklerini ve bunun da satislarda artisa ne-den oldugunu ifade eden Ça-talkaya Ticaret’in sahibi Le-vent Akinci, uzun vadede 3n-cü magazayi da hizmete aç-mayi planladiklarini ifade etti.

SATISLAR ARTTI

IS dünyasinin en gözde ilçe-lerinden biri olan Torbali’da kira fiyatlari da her geçen gün artiyor. Ancak isletme sahip-leri artan kira fiyatlarina daha fazla  dayanamadiklari için ya dükkânlarinin yerini degistiri-yor ya da kepenk kapatiyor. 2 yil boyunca belediye meyda-ninda hizmet veren Çatalkaya Ticaret’te yüksek kira nede-niyle merkezden kaçan islet-melerin basinda geliyor. Yak-lasik 1,5 ay önce Erdinç Te-kirli Caddesi’nde hizmet ver-meye baslayan Çatalkaya Ti-caret, magazasinin hemen karsisina ikinci bir showroo-munu da hizmete soktu. Kira bedelinin düsmesiyle birlikte ürün fiyatlarinda yüzde 20 indirme gittiklerini belirten Levent Akinci: “Esnaf yüksek kirayi ister istemez ürün fiya-tina yansitiyor.  Bu durumda satislarin azalmasina neden oluyordu. Ancak yeni maga-zamiza tasinmamizla birlikte isler bir anda degisti. Bu du-rum 1,5 ay gibi kisa bir süre-de satislarimizin yüzde 50 art-masini sagladi. Talep yogun olunca da ikinci mobilya ma-gazamizi da açtik. Daha ön-ceki magazamizda fiyatlar 1.200-3.000 TL arasinda degi-sirken, simdilerde ise 900-2.000 TL arasinda degisiyor”

3. MAGAZA YOLDA

1,5 aylik süre içerisinde mo-bilya satisinda adeta talep patlamasi yasadiklarini dile getiren Akinci: “Torbalililar-dan bu talep gelirse, uzun vadede ilçenin baska bir nok-tasina üçüncü magazamizi da hizmete açmayi hedefli-yoruz. Dügün sezonunun ol-masi da ilginin artmasindaki bir diger etken. Eylül ayina kadar sektördeki bu hareket-liligin sürecegini tahmin edi-yoruz. Hem kalitemiz hem de uygun fiyatlarimizla sektörde oldukça iddialiyiz. 2. maga-zayi açmamizla birlikte showroomlardaki ürün çesit-liligimiz de artti” seklinde ko-nustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web