Büyük Torbalı

Kisi basina 35 fidan dikildi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kisi basina 35 fidan dikildi
234 Görüntüleme
30 Nisan 2010 - 21:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

450 nüfuslu Ahmetli Köyü’ne bu yil 15 bin 550 adet fidan dikildi. Agaçlar, önümüzdeki yillarda köylü içinde yeni bir is kapisi olacak

AHMETLI Köyü’nde bu yil toplam 15.550 adet fidan dikildi. Farkli bölgelerden olusan toplam 450 dönümlük bir alana ekilen agaç-lar, önümüzdeki yillarda köylü içinde yeni bir is kapisi olacak. 2010 yili itibariyle ya-pilan çalisma sonrasinda agaçlar Kizilagaç, Manastir ve Yayla Yakasi Mevkii’ne ekildi. Köy muhtari Ahmet Kiliç önümüzdeki yil 500 dönümlük bir alan daha agaç ekimi yapacaklarini ifade etti.

15.550 ADET FIDAN TOPRAKLA BULUSTU

ILÇENIN en güneyindeki köylerden biri o-lan Ahmetli Köyü bu yil agaca doydu. Bin-lerce agaç toprakla bulusurken, ögrencilere de agaç dikmenin önemi ögretildi. Muhtarlik olarak agaçlandirmaya büyük önem verdik-lerini ifade eden Ahmet Kiliç, “Yürütülen agaçlandirma çalismalari sonrasinda köyü-müze 15.550 adet fidan diktik. Bu fidanlarin 15.000 tanesini Orman Isletme Sefligi top-rakla bulustururken, 500 tanesini muhtarlik olarak biz, 50 tanesini de Torbali Lisesi dik-ti. Bu agaçlarin 700 tanesini mese geriye ka-lanlari ise kizilçam ve fistik çami olusturu-yor. Bu agaçlar büyüdükçe ilerleyen yillarda köylü ve muhtarlik için ek gelir saglayacak.”

SIMDIKI GÖREVIMIZ ONLARI KORUMAK

ÖNUMUZDEKI yil yaklasik 20.000 fidanin daha toprakla bulusacagini dile getiren Kiliç, “Agaçlandirma çalismalarimiz her yil gide-rek artacaktir. Genellikle fistik çami ve kizil-çam agaçlari ekiyoruz. Bu agaçlardan topla-nacak olan kozalaklar gelir saglayacaktir. Ancak bizim simdiki görevimiz bu agaçlari korumak. Agaçlari dikmekle is bitmiyor. Onlari büyütmek için elimizden geleni yapa-cagiz. Bu agaçlarin köyümüze dikilmesinde bizlere destek veren Kaymakamlik, Beledi-ye, Orman Fidanligi, Orman Isletme Sefli-gi’ne tesekkür ediyoruz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web