Büyük Torbalı

Koca Çinar

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Koca Çinar
253 Görüntüleme
25 Ağustos 2010 - 21:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DOLDUM artik. Doldum. Nerdeyse tasa-cagim. Seninle dertlesmeyeli epey oldu. Bir içimi dökeyim sana KOCA ÇINAR.
Ahhh KOCA ÇINAR ah. Bu millet neler gördü geçirdi. Ama artik Türkiye, eski Tür-kiye degil. Kirletilmis bilgilere teslim olmu-yor; olmayacak da! Herkesin maskesi düse-cek, kimin nerede hangi tezgahi kurdugu ayen beyan meydana çikacak; çikiyor da.
Geçtigimiz Pazar günü Ayrancilar pazar ye-rinde “Hayir”cilar oralarda dolastilar. Bro-sür, sapka dagittilar. Brosürlerde ve sapka-larda tam anlamiyla parti propagandasi ya-piliyordu. Parti amblemi, genel baskanin resimleri ve tabi karikatürler…12 Eylül 2010 günü milletvekili seçimi mi vardi aca-ba! Oysa yapilacak olan Anayasa degisikli-gini içeren bir referandum degil miydu! Pek tabiki öyle…
Öyle de bre KOCA ÇINAR niye böyle ya-parsiniz. Sen de dagitmissin brosür. Çok hassassindir ya, nasil kaçirdin bu ayrintiyi. Ama referandumla siyasi parti seçimini ayirt etmek pek kolay degil degil mi! Sona hak vermek lazim; sen ki KOCA BIR ÇINAR-SIN.
Bak KOCA ÇINAR belediye seçimlerinde seninle ev ev gezenler, sizin ardinizdan pazaryerini gezen diger partinin milletveki-liyle yan yana geziyorlardi. Dedim ya bu millet neler neler gördü diye.
Ah KOCA ÇINAR ah. Bilirsin BDP anayasa degisikligini boykot karari aldi. Ancak bakti ki temsil ettigini iddia ettigi insanlar buna itibar etmedi. Hem sandiga gidecek hem de EVET oyu vereceklerini gördüler. Hemen ardindan müthis bir planla PKK devletle gö-rüstü anlasti ateskes ilan etti yalanini savur-dular. Hem bölge halki üzerindeki etkilerinin azalmis oldugunun görülmemesi hem de di-ger kamuoyuna tahrik ederek Hayir oyunu artirmayi planladilar. Hadi o normal diyelim. Çünkü onlar ‘Demokratik Açilim’ projesine de karsi çikmislardi. Kendileriyle görüsmek isteyenlere IMRALI adresini göstermisler-di. Zaten PKK’nin Ergenekon’un bir uzvu oldugu ortaya çikmisti. Son Heron tartisma-lari, Resadiye ve Dörtyol saldirilarinda her-kes kimlerin kol kola oldugunu gördü. Bu böyle de sana ne oluyor da PKK’nin bu açik-lamasinin hemen üzerine atliyorsun KOCA ÇINAR! Ak Parti’yi PKK ile ortak hare-ket eder göstermek senin haddine mi!
Bak KOCA ÇINAR öncelikle BDP, Kürt kardeslerimizin degil Imrali’nin temsilcisi oldugunu söyleyerek kendi kendini inkar et-misti zaten. Tabiki hem Anayasa degisikligi hem de demokratik açilim konusundaki tavri ile “4. VEBAL” grubuydu ayni zamanda.
Ancak bu gün Anayasa degisikligi konu-sundaki tavrinizla BDP ile kol kola olan yani aslinda Imrali ile kol kola olan biza-tihi siz degil misiniz KOCA ÇINAR!
Hem PKK ile ortak hareket konusunda kim-se sizin elinize su dökemez. Gerçi sen geç-misi pek bilmiyorsun ya (Ayrancilar’in ilçe olmasini 1970’li yillarda yapilan referandum ile senin fikirdaslarinin engelledigini ögret-mistim sana hatirlarsan!) hatirlatayim yine de. Leyla Zana, Hatip Dicle gibi isimleri taniyor musun KOCA ÇINAR! Tanimiyor-san onu da o eski KURT kilavuzuna sor. O bilir. Bu gibi isimleri TBMM’ye siz soktu-nuz. Sizin söyleminizle Atatürk’ün Mec-lisi’nin kürsüsünde ilk kez KURTÇE yemi-ni siz ettirdiniz. Sizin partinizin listesinden milletvekili oldu ona yakin kisi. HEP ile se-çim ittifaki yapmistiniz unuttun mu! Ama bu millet bunlari unutmadi ve bu oyunlara karni tok KOCA ÇINAR. Kimin samimi kimin so-venist oldugunu çok iyi biliyor milletimiz.
Bir de suna millet hayret ediyor. Dagittiginiz brosürlerde Anayasa degisikligi ile ilgili bir cümle bile yok. “Hayir” için makul en ufak bir gerekçeniz olmadigindan konuyu baska alanlara kaydirarak degisikligin aslina hiç giremiyorsunuz.
Bak KOCA ÇINAR sen ister inan ister inanma ama HAYIR veren DARBELERE evet diyendir. Gerçi 27 Mayis dahil bütün darbeler sizin, asker ve sivil bürokrasi ile el ele vererek yaptiginiz islerde…. Ne diyeyim ben sana…
12 Eylül 2010’da verilen her Evet
Darbelere,
Bürokratik oligarsiye,
Haksizliga,
Ustünlerin hukukuna,
Ayrimciliga,
Seçkinlige,
HAYIRDIR.
Verilen her HAYIR ise büyük bir VEBAL’dir. KOCA ÇINAR bu VEBAL’ide yüklendin.
Bu memlekette mantikli her insan hangi partiye mensup olursa olsun EVET diyor ve diyecek.
Çocuklarimiz, kadinlarimiz, hukukun üstünlügü, milletin demokrasisi, kardesçe bir gelecek için
Bin kere EVET

Saygilarimla

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web