Büyük Torbalı

Kocaoglu çöpte kararli

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kocaoglu çöpte kararli
175 Görüntüleme
13 Nisan 2010 - 22:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Torbali’da günlerdir devam eden çöp tesisi tartismalarina Kocaoglu son noktayi koydu: Herkes karsi çikacaktir, ama bu tesis yapilacaktir

IZMIR Büyüksehir Belediye Mec-lisi Toplantisi, Büyüksehir Beledi-ye Baskani Aziz Kocaoglu baskan-liginda yapildi. Toplantida, AK Parti Ilçe Baskani ve Büyüksehir Meclis Uyesi Adnan Yasar Gör-mez, basinda ‘kati atik bertaraf te-sisinin Torbali’da yapilacagi’ konu-sunda bazi haberlerin yer aldigini belirterek, bu konuda bilgi istedi. Baskan Kocaoglu, Harmandali’da-ki çöp deponi alaninin kapasitesi-nin doldugunu, çöp tesisi yakinla-rina kadar imar adalari olusturul-dugunu söyledi. Kocaoglu, “Torb-ali’da kurulmasi öngörülen depola-ma alanina da Torbali Belediye Baskani, meclis üyeleri, herkes karsi çikacaktir, ama bu tesis yapilacaktir” seklinde konusarak bu konuda kesin kararli olduklari-ni kaydetti.

KARSI  ÇIKACAKLARINI  BILIYORUM

KENTIN çöp sorununun çözümü için uzun zamandir çalismalar yaptiklarini belirten Kocaoglu, sunlari kaydetti: ‘Bu konuda iki yerde çalisiyoruz. Birincisi Borno-va Gökdere Köyü ile Kaynaklar arasindaki 200 dönüm alandir, ön Çevresel Etki Degerlendirme Ra-poru (ÇED) aldi, ÇED çalismalari devam ediyor, yakma tesisi kuru-lursa bu alan yakma tesisi olarak tercih edilecektir. Eger çöp deponi alani kurulacaksa bu da Torbali sinirlarinda 1800 dönüm orman arazisidir. Bu konuda Almanya en ileri ülke. Sayin Vali ile, IZSU’nun bütün ekipleriyle dolastik. Burada kurulacak tesiste maksimum ayik-lama en son teknolojiyle yapila-cak, geri kalani da düzenli depola-ma alani olacak. Çevre ve Orman Bakanligi ile basimiza dert olan konuyu halletmek durumundayiz. Burada en ufak bir koku vesaire olmayacaktir. Izmir metropol sinirlari içinde bulunabilen, ki 5 yildir ariyoruz, en iyi yerdir. Yak-ma tesisinin Buca ile Bornova ara-sinda kaynaklar bölgesinde kurul-masina her iki ilçe belediye baska-ni da karsi çikacaktir. Torbali’da kurulmasi öngörülen depolama alanina da Torbali Belediye Bas-kani, meclis üyeleri, herkes karsi çikacaktir, ama bu tesis yapilaca-ktir. ‘Bu tesis yapilmasin kardesim’ diyorsaniz meclis üyeleriyle, bele-diye baskanlari kendi ilçeleri için-de çöp sorununa kendileri formül üretecektir. Önemli olan AB stan-dartlarinda bu isin yapilmasidir. Çevre ve Orman Bakanimiz bana yakma konusunun ülkemize sartla-rimiza ve bütçelerimize uygun olmadigini diger sistemin yapil-masinin daha uygun oldugunu söyledi” seklinde konusarak sözle-rini noktaladi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web