Büyük Torbalı

“Kocaoglu Torbali’yi cezalandiriyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Kocaoglu Torbali’yi cezalandiriyor”
221 Görüntüleme
11 Mayıs 2010 - 21:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

IZMIR Büyüksehir Belediye-si’nin Harmandali Çöp De-polama Alani’nin kademeli olarak kapatilmasi ve yerine Torbali ilçesine yeni bir tesis yapilmasi karari, Il Genel Meclisi’nde gündeme geldi. AK Parti Il Genel Meclisi Uyesi Mahmut Öztas, 21. otu-rum 3. bilisim toplantisinda gündem disi söz aldi.
Izmir’in çöpünün mutlaka de-polanmasi ve ayristirilmasi gerektigini belirten Öztas, an-cak bunun sadece Torbali’da yapilmasinin ekonomik ve çevreci bir yaklasim olmadi-gini savundu. Bunun yerine en az üç farkli yere çöp de-polama alani kurulmasinin isabet olacagini aktaran Öz-tas, “Izmir’in bütün çöpünün Torbali’ya tasinmasini dogru bulmuyorum. Ekonomik ve çevre duyarliligi açisindan da uygun olmadigini düsünü-yorum. Metropol sinirlari içinde 100 kilometrelik bir alanda toplanacak çöplerin, sehrin içinden geçirilerek Tor-bali’ya tasinmasi son derece yanlistir. Yüzlerce TIR Ali-aga, Menemen ve Çigli’den Torbali’ya sürekli çöp tasi-yacak. Bu rantabl bir sistem olmadigi gibi zaman, para ve hava kirliligi açisindan da son derece yetersiz ve yanlis bir çalismadir.” dedi. Torbali Çöp Depolama Alani’yla ilgili ihalenin önümüzdeki günlerde yapilacagini hatirlatarak bu konuda birlikte hareket edil-mesini isteyen Mahmut Öztas, kesinlikle parti ayrimi yap-madigini söyledi. Izmir’in kazanmasini istedigini aktaran Öztas, “Sehrin üç dört yerine bu tesis yapilirsa, 200 yerine 50 TIR Torbali’ya girecek. Bu sayede hem sehir ekonomisi hem de çevre kazanacak.” seklinde konustu.

SUÇUMUZ VERGI ÖDEMEK MI?

BUYUKSEHIR Belediye Baskani Aziz Kocaoglu’nun sürekli cezalandirildiklarini dile getirdigini, bu ifadenin ise bu sartlarda Torbali için de söylenebilecegini aktaran Il Genel Meclisi Uyesi Öztas, Torbali’nin Türkiye’nin be-sinci büyük vergi dairesine sahip oldugunu ve Izmir’in ödedigi 14 milyar liralik ver-ginin 7 milyar lirasini karsila-digini söyledi. Bu durumun Torbali adina gurur verdigini ifade eden Mahmut Öztas, “Baskan Kocaoglu, devamli Izmir’in cezalandirildigini söylüyor. O zaman Torbali da cezalandiriliyor. Torbali’nin tek suçu, sehrin yüzde 50 ver-gisini vermek midir? Biz çöp depolama alaninin kurulmasi-na karsi degiliyiz ama bir tane olmasina karsiyiz. Lütfen bu konuya siyaset karistirmadan, Izmir yararina bir çalisma ortaya koyalim.” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web