Büyük Torbalı

Kocaoglu’na köylü tokadi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kocaoglu’na köylü tokadi
168 Görüntüleme
04 Haziran 2010 - 21:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kati Artik Bertaraf Tesisi’ni Izmir’li basin mensuplarina tanitmak için dün Taskesik’e gelen Kocaoglu büyük bir tepki ile karsilandi. Sloganlardan ve köylünün isyanindan konusmayan Kocaoglu geldigi gibi gitti. Baskan, Izmir’de açiklama yapmak zorunda kaldi.

IZMIR Büyüksehir Belediye Bas-kani Aziz Kocaoglu, kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi hakkinda basin açiklamasi yapmak için dün Taskesik Köyü’ne geldiginde bü-yük bir protestoyla karsi karsiya kaldi. Taskesiklilerin protestosuna çevre köylerden de destek geldi. Köylüleri bilgilendirmek için oto-büsten asagi inen Aziz Kocaoglu, vatandaslarin tepkisi nedeniyle hiçbir açiklama yapamadi. Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur da çöpün Torbali’ya gelmemesi için herhangi bir adim atmadigi gerekçesiyle protestolardan nasi-bini aldi. Protestoya sinirlenen Kocaoglu, köylülere tepki göste-rerek alani terk etmek zorunda kaldi.

KAÇAK GIRDI

KOCAOGLU ve heyeti tasiyan otobüs alana giderken köylülerin pankart tasiyan otomobil ve Trak-törlerinin eskortuna maruz kaldi. Heyet alana geldiginde ise asil protestolar patlak verdi.  Köylüler park halindeki traktörlerine ‘Bura-ya çöp tesisi istemiyoruz’ pankart-lari asarken, basin mensuplarina alani gezdiren Kocaoglu’nu da yuhalayarak karsiladi. Dün basin mensuplarini bilgilendirmek için Torbali’ya gelen Aziz Kocaoglu ve beraberindeki heyet, Kati Atik Bertaraf Tesisi’nin kurulacagi alana köyün içinden girmek yeri-ne, 2 gün önce açilan bir yoldan girmeyi tercih etti. Kocaoglu’nun köylülerle karsilasmamak adina ve protestolardan kaçmak için açilan ikinci yolu kullanmasi büyük tepki çekti.

INSANLAR ÖLECEK

KOCAOGLU’NUN adeta kaçak bir sekilde bölgeye girmesine si-nirlenen köylüler, alana giris yapan konvoyun önünü kesti. Isliklar ve sloganlarla karsilanan Kocaoglu büyük bir sok yasadi. Baskan Kocaoglu’nu ablukaya alan köylüler adina konusan Köy muhtari Ismail Çakaloglu: “Köyü-müze gelen misafirlerin basimizin üstünde yeri var ama çöpün yok. Burada çevre kirliligi olacak, insanlar ölecek. Çocuklarimiz zarar görecek. Bu konuda yeterli arastirma yapilmamistir. Burasi kiymetli bir alandir. Vadi seklinde oldugundan buradaki sular köyü-müze gidecek, küçük Menderes Ovasi kirlenecek. Büyüksehir Belediyesi’nden hiçbir yetkili, bizi insan yerine sayip gelmemistir. Bugün de kaçak olarak gelmekte-dirler. Bütün isler bizden habersiz yapilmaktadir. Burada yillardir yanan yerleri biz agaçlandirdik, tahrip olmasina izin vermeyiz. Çöplük yapilmasini kesinlikle istemiyoruz. Sonuna kadar mücadele edecegiz. Gelecek nes-lin vebalini boynumuza alamayiz. Hiçbir yetkili bizi insan yerine koyarak açiklama yapmiyor. Köyümüze bile kaçak sekilde gi-riyorsunuz. Sonuna kadar müca-delemizi sürdürecegiz” dedi.

UYGUR’A PESKES SUÇLAMASI

BASKANIN ‘Kimsiniz siz’ lafi ortami daha fazla gerdi ve Tas-kesik sakinlerinden Mustafa Sen: “Sen kendi makaminda rahatça otururken, biz burada çöpün içinde mi yasayacagiz? Gerekirse buraya gömülecegiz ama çöpü döktürmeyecegiz” diye konustu. Ismail Uygur’un bu konu hakkinda sessiz kal-masina da tepki gösteren köylülerden Mustafa Sen: “Ismail Uygur, burayi Büyüksehir Belediyesi’ne peskes çekmistir. Biz baba diyerek ona oy verdik ama o bize çöpü reva gördü.”

KOCAOGLU: KIMSINIZ SIZ?

ETRAFI bir anda vatandaslar tarafindan sarilan ve gösterilen tepkilere oldukça sinirlenen Kocaglu, bir ara köylülerle tartismaya basladi. Protestoculara el kol hareketi yapan Kocaoglu köylülere: “Susun da olayi size açiklayayim” dedi. Sinirlerine yeteri kadar hakim olamayan baskan, bazi protestoculara “Kimsiniz siz” diyerek tepki gösterdi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web