Büyük Torbalı

Kocaoglu’nun suçuna ortak oldular

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kocaoglu’nun suçuna ortak oldular
305 Görüntüleme
21 Eylül 2010 - 21:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

 

IZMIR Büyüksehir Belediyesi’nin Taskesik Mevkii’nde yapmayi planladigi kati atik bertaraf tesisine, çevrede yasayan köylülerin tepki göstermesi üzerine kurulmasi öngörülen modern tesisin örneklerini göstermek amaciyla düzenlenen Almanya’ya çöp seferi basladi. Kati atik depolama tesisini Taskesik’e kurma karari aldigindan bu yana yogun tepkilere hedef olan Izmir Büyüksehir Belediyesi’nin konuyla ilgili Almanya’da modern tesisleri göstermek için düzenledigi inceleme gezisi de tepki aldi. Taskesik’te 121 hektar alana kurulmasi planlanan çöp tesisine tepki gösteren kisiler basta olmak üzere 32 kisiyi Almanya’ya götüren Büyük-sehir Belediyesi’ne en sert tepki Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar’dan geldi. Gezi gündeme geldiginde “Bu gezi ilçeye ihanettir” diyen Çinar çikisini sürdürdü: “Basta Baskanimiz Uygur olmak üzere geziye katilan 6 kisi Kocaoglu’nun suçuna ortak olmustur” dedi. Heyete dönüste Harmandali Çöplügü’nü ziyaret çagrisi yapan Çinar, “Almanya’da çöp tesisleri 30-40 bin nü-fuslu ilçelerin çöpünü depo-luyor. Ama Izmir Büyüksehir Belediyesi ayni sistemi 3 milyonluk Izmir’e uygulayip tüm çöpü tek bir yerde depolatmak istiyor. Bunun mantigi olamaz” dedi.

ALMANYA ILE ALAKASI YOK

IZMIR Büyüksehir Belediyesi’nin Torbali’ya kurulacak kati atik bertaraf tesisine yönelik tepkilere karsi Almanya’ya düzenledigi ikna turu da elestirilere hedef oldu. Almanya’daki son sistem çöp depolama tesislerinin gösterilecegi geziye davet edilenler arasinda yer alan Torbali Ticaret Odasi Baskani Behçet Çinar,  geziye katilan 32 kisiye dönüste Harmandali Çöplügü’nü ziyaret etme çagrisinda bulundu. Gezinin sadece ‘göz boyamadan’ ibaret oldugunu söyleyen Çinar, “Almanya’daki sistemle 30-40 bin nüfuslu ilçelerin atiklari depolaniyor. Büyüksehir, Torbali’ya 2.5 milyon nüfuslu Izmir’in çöpünü getirmenin pesinde. Izmir’in çöpünü istemiyoruz. Eger Büyüksehir de Almanya’da oldugu gibi bir il içerisinde farkli ilçelere bu tesisi kursaydi sesimizi çikarmazdik ama maalesef tüm Izmir’in çöpünü Torbali’ya getiriyorlar. Bu, tarim ve sanayisi ile yildiziniz parlatan Torbali’nin gelecegini karartmaktir. Torbali’yi seven hiç kimse bunu kabullenemez. Günde 600 kamyonun bu bölgeye çöp tasimasi demek, Torbali’nin geleceginin kararmamasi demektir. Kocaoglu’nun Taskesik’te uygulayacagi sistem Almanya’nin degil, Harmandali’nin aynisi olacak” dedi.

BIRLIK OLAMADIK

ILÇEDEN geziye katilan Belediye Baskani Ismail Uygur, Belediye Baskan Yar-dimcisi Ömer Sentürk, CHP’li Büyüksehir Meclis Uyesi Ufuk Yörük, Torbali Ziraat Odasi Baskani Murat Uslu, Muhtarlar Dernegi Baskani Atatekin Dogan, Arslanlar Muhtari Osman Kurtul’a da tepki gösteren Çinar, “Basta Belediye Baskani olmak üzere bu heyette yer alan isimler Kocaoglu’nun suçuna ortak olmuslardir. Ilçemizin aleyhine olan bu projeye karsi birlik olabilmeliydik. Torbali halki bu projeyi de, projeye ortak olan  yöneticileri de unutmaz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web