REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

slot

Kongre süreci yeniden başladı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kongre süreci yeniden başladı
598 Görüntüleme
06 Kasım 2015 - 7:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İsmail Uygur ve Övünç Demir tarafından hazırlanan listeler arasında yaşanan delege seçimleri kaldığı yerden devam ediyor. 1 Kasım genel seçimler nedeniyle ara verilen kongre de takvim yeniden işlemeye başladı.

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi kongre takvimiyle ilgili genelgeyi il ve ilçe başkanlıklarına gönderdi. CHP Torbalı İlçe Başkanlığı’na gönderilen genelgeye göre kongre takvimi 3 Kasım itibariyle işlemeye başladı. Erken seçim süreci nedeniyle geçtiğimiz Ağustos ayında ertelenen kongre süreci yeniden işlemeye başlarken; Torbalı CHP’de daha önce tamamlanan 20 mahallenin delege seçimleri geçerliliğini koruyor. Kırsal mahallelerde delege seçimlerini yapacak olan Torbalı CHP, genelge gereği kongre takvimine kaldığı yerden devam edecek. Genelgeye göre delege seçimlerinin 15 Kasım Pazar gününe kadar tamamlanması gerekiyor. Delege seçimlerine 3 gün boyunca itiraz hakkı bulunacak, ilçe yönetim kurulları en geç 5 gün içerisinde itirazları karara bağlayacak.

UYGUR 16 MAHALLEDE İPİ GÖĞÜSLEDİ

CHP Torbalı İlçe Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen delege seçimlerinde 20 mahallede sonuçlar netlik kazandı. 1 Kasım’daki erken seçim nedeniyle delege seçimlerine ara verilirken, merkez mahallelerin yanı sıra tüm büyük mahallelerdeki seçimler tamamlandı. Şuana kadar 20 mahallede delege seçimleri gerçekleştirilirken, geriye kalan 40 mahalledeki seçimler ise 2 Kasım sonrasında yapılacak. Toplamda 382 delegenin seçilmesi için 15 Kasım’da başlayan maraton 11 gün sürdü. Uygur, 20 mahallenin 16’sında ipi göğüslemeyi başarırken, 4 mahallede ise gülen taraf Övünç Demir ve ekibi oldu. Övünç Demir’in listesi, Ayrancılar Fevzi Çakmak (11 delege), Mustafa Kemalpaşa (24 delege), Pancar Gazipaşa (6 delege) ve Kazım Karabekir (7 delege) kazandı.

YÜZDE 90’LARA VARAN KATILIM

Rakibine karşı büyük bir üstünlük elde eden İsmail Uygur, şuana kadar yapılan seçimlere göre 259 delegeden 211 tanesini kazanmayı başardı. Toplamda 382 delegeni seçileceği CHP’de yüzde 90’lara varan katılımlar oldu. Herhangi bir tatsızlığın da yaşanmadığı bu süreç, kaldığı yerden devam edecek. CHP üyeleri delege seçimleriyle ilgili yaptıkları itirazla ilgili verilen karara da itiraz edebilecek. İlçe yönetim kulunun itirazı il yönetim kuruluna taşınacak, il yönetim kurulu ise 5 gün içerisinde kesin kararı açıklayacak. İlçe kongreleri delege seçimlerinin ardından yapılacak. İlçe kongre süreci 20 Kasım’da başlayacak. İlçe yönetim kurulu seçim yapmadan 15 gün önce ilçe seçim kuruluna seçim tarihini bildirecek. Kongre tarihi, yeri ve saati yine 15 gün önce ilçe binalarında duyuru panolarına asılacak. İlçe kongresinin 6 Aralık Pazar gününe kadar yapılması gerekiyor.

İL KONGRELERİ 10 ARALIK – 3 OCAK

Delege seçimlerini tamamlayan ilçeler 20 Kasım tarihinden önce de kongrelerini toplayabilecek. İlçe kongreleri en geç 6 Aralık Pazar gününe kadar tamamlanacak. İlçe kongrelerinde seçimle ilgili kararlar ilçe seçim kuruluna, seçim dışındaki kararlar ise il yönetim kuruluna yapılacak. İl yönetim kurulu en geç 5 gün için itirazla ilgili kararını verecek. İl kongresi ise 10 Aralık – 3 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İl yönetim kurulu da seçim yapmadan 15 gün önce ilçe seçim kuruluna seçim tarihini bildirecek. Kongre tarihi, yeri ve saati yine 15 gün önce il binasında duyuru panosuna asılacak.

CHP Torbalı İlçe Başkanı İsmail Uygur genel merkezden gelen genelge ve ertelenen süreç gereği kongre takviminin işlemeye başladığını söyledi. Uygur, CHP’de kongre sürecinin hayırlı olmasını diledi.

GÖKHAN YALKALK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web