Büyük Torbalı

Konusmadan 1 yil geçirdiler

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Konusmadan 1 yil geçirdiler
273 Görüntüleme
30 Mayıs 2010 - 22:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aralarinda Belediye Baskani Ismail Uygur’un da oldugu CHP’li 5 Büyüksehir Meclis Uyesi 1 yil boyunca konusmak için hiç söz almadi. AK Parti cephesi de suskun kaldi. Adnan Yasar Görmez 3 defa, Hasan Karatoklu ise sadece 1 kez söz aldi.

IZMIR Büyüksehir Mecli-si’nin kelimesi kelimesine ka-yit altina alinan bir yillik top-lanti tutanaklari ilginç sonuç-lar ortaya çikardi. 13 Nisan 2009 ile 14 Nisan 2010 tarih-leri arasinda yapilan 31 mec-lis toplantisinin tutanaklarina göre 128 kisilik mecliste sa-dece 44 meclis üyesi bir ya da birden fazla söz alarak görüs-lerini bildirdi. Aralarinda ilçeyi mecliste temsil eden 5 CHP’li Büyüksehir Meclis Uyesi’nin de oldugu 84 meclis üyesi ise tek bir kez bile söz almadi. Bu meclis üyelerinin kayitlara geçen tek bir sözü olmadi. Öte yandan aralarinda Torbali’dan AK Parti’li 2 üyenin oldugu 24 meclis üye-si ise yil boyunca sadece bir kez konusmayi yeterli gördü.

KONUSMAYAN BASKANLAR

SUSKUN meclis üyeleri ara-sinda ilçe belediye baskanla-rinin olmasi da dikkat çekti. Buca Belediye Baskani Ercan Tati, Gaziemir Belediye Bas-kani Halil Ibrahim Senol, Karsiyaka Belediye Baskani Cevat Durak, Güzelbahçe Be-lediye Baskani Mustafa Ince, Menemen Belediye Baskani Tahir Sahin, Torbali Belediye Baskani Ramazan Ismail Uy-gur, Kemalpasa Belediye Bas-kani Ridvan Karakayali, Ali-aga Belediye Baskani Turgut Oguz, Urla Belediye Baskani Selçuk Karaosmanoglu, Sel-çuk Belediye Baskani Hüse-yin Vefa Ulgür ve Foça Bele-diye Baskani Gökhan Demir-ag da Büyüksehir Belediye Meclisi’nin hiç konusmayan üyeleri arasinda yer aldi. Son bir yilda belediye meclisinde en çok konusan üye 30 toplantida konusan AK Partili Yusuf Kenar Çakar oldu. Çakar’i 26 konusma ile CHP’li Murat Bakan, 21 konusma ile Sirri Aydogan izledi.

TORBALILILAR SUSTU!

ILÇEYI Büyüksehir Mecli-si’nde temsil etme görevi bu-lunan Torbalili 7 meclis üyesi ‘konusmada’ sinifta kaldi. Il-çenin sorunlari, istekleri basta olmak üzere birçok konuda söz almasi gereken üyeler suskun kalmayi tercih etti. Torbalili Büyüksehir Meclis Uyeleri Ismail Uygur, Ufuk Yörük, Sefer Ipekli, Erkan Zeylan ve Ömer Sentürk hiç el kaldirip söz almazken, AK Partili Meclis Uyesi Adnan Yasar Görmez 3, Hasan Kara-toklu 1 defa söz aldi.
Hasan Karatoklu ve Adnan Yasar Görmez son olarak il-çeye Büyüksehir Belediyesi tarafindan kurulacak Kati Atik Bertaraf Tesisi ile ilgili söz almisti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web