Büyük Torbalı

Kriz yilinda Türkiye genelinde tavan yapan yesil kartli sayisi bizde düstü

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Kriz yilinda Türkiye genelinde tavan yapan yesil kartli sayisi bizde düstü
190 Görüntüleme
28 Mart 2010 - 22:15
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ekonomik krizin günlük hayata etkilerini iyice hissedildigi 2009 yilinda Türkiye genelinde yesil kartli sayisi artarken Torbali’da tam tersi bir durum yasandi. 17 bin olan yesil kartli sayisi geçtigimiz yil 16 bin 200’e düstü

2009 yili verilerine göre Tür-kiye’de yesil kartli sahibi kisi sayisi artarken, Torbali’da dü-süs yasandigi görüldü. 2008 yili verilerine göre Torbali’da 17.000 olan yesil kartli sayisi 2009 yili itibariyle 16.200’e düstü. Ilçedeki yesil kart kul-lanan kisi sayisindaki düsüste Torbali Kaymakami Zeki Arslan baskanligindaki Ilçe Idare Kurulu’nun yaptigi titiz çalismalar önemli yer tutuyor. Kaymakam Arslan, “Yesil karti hak edene vermeye özen gösteriyoruz. Sistemimiz cid-di bir sekilde isliyor” seklinde konustu.

KURUL TITIZ ÇALISIYOR
TORBALI Kaymakamligi ve Ilçe Idare Kurulu’nun ilçe genelinde yaptigi çalismalar so-nuç vermeye basladi. Zeki Arslan baskanligindaki kurul-da Ilçe Milli Egitim Müdürü, Yazi Isleri Müdürü, Mal Müdürü, Ilçe Tarim Müdürü ve Saglik Grup Baskani bulunuyor. Kurul tarafindan yapilan bilgilendirme ve yön-lendirme çalismalari sonunda ilçedeki yesil kartli sayisinda azalma yasandigi görüldü. Her hafta Çarsamba günleri Kaymakam Zeki Arslan’in baskanliginda toplanan Ilçe Idare Kurulu yapilan basvu-rulari degerlendirip, yesil karti hak edip etmeyenleri tespit ediyor. Kurulun yaptigi titiz çalismalar sonucunda yesl kartli sayisinda azalma yasandigi görüldü. Ilçe nüfusu giderek artmasina ragmen, yesil kart kullananlarin sayi-sinda düsüs olmasi sevindirici olarak kabul ediliyor.

Hak edene veriyoruz
ILÇE Idare Kurulu’nun bu konuda çok ciddi bir sekilde çalistigini ifa-de eden Zeki Arslan, “Herhangi bir geliri olmayan, kendisine ait sa-dece bir evi olan ihtiyaç sahiplerine saglik hizmetlerinde yararlan-masi için yesil kart veriyoruz. Olusturdugumuz tek adimda hizmet bürosu ile T.C. kimlik numarasi ve ikametgah adresini getirenler vergi dairesi, tarim müdürlügü, tapu ve trafik islemleri büro tara-findan takip ediliyor. Verilen yesil kartlar 1 yil süre ile geçerli oluyor. Kart sahipleri her yil yesil kart bürosuna gelerek vize islemlerini yaptiriyor. Yapilan incelemede hak ediyorsa devam ediyor, eger du-rumu iyilestiyse yesil karti iptal ediliyor. Mümkün oldugu kadar hak sahiplerine vermeye çalisiyoruz. Suanda yesil kart sayisi ideal bir konumda. Öte yandan yesil kartli bir sahis, eger durumunu düzelt-mesine ragmen, yesil kart kullaniyorsa tedavi gördügü ücretin tam iki katini geri ödemekle cezalandirilir. Bu nedenle ihtiyaci olmaya-nlar yesil kartlarini iptal ettirsinler” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web