Büyük Torbalı

Küçük Menderes kurtulacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Küçük Menderes kurtulacak
292 Görüntüleme
19 Ocak 2010 - 23:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

K.Menderes’i kirlilikten kurtaracak, Torbali ovasinda tarimsal sulamaya katki saglayacak 100 bin kisilik aritma tesisi dün faaliyete girdi

TORBALI’DA yillardir ek-sikligi gündeme getirilen fa-kat bir türlü girisimde bulu-nulamayan aritma tesisi ön-ceki gün hizmete girdi. Izmir Büyüksehir Belediyesi, Kü-çük Menderes Havzasi’nin kuzeybatisinda bulunan Tor-bali Merkez, Çaybasi, Suba-si, Özbey, Yeniköy, Egerci, Sehitler, Pamukyazi, Kirbas yerlesim bölgelerinin atik su-larini aritmak üzere planla-digi Torbali Atiksu Aritma Tesisi’ni törenle hizmete açti. Tesisin açilis töreni Izmir’e bagli ilçelerin Belediye Bas-kanlarinin gövde gösterisine dönüstü. Açilista ilk konus-mayi yapan Uygur, “Aziz Kocaoglu’na bu sikintimiza çözüm buldugu için Torbali halki adina sükranlarimizi ve sevgilerimizi sunuyorum. Iyiki Büyüksehir Belediyesi var, iyiki basinda da Aziz Kocaoglu gibi koca yürekli biri var. Allah basimizdan eksik etmesin” diye konustu. Baskan Aziz Kocaoglu, açili-si yapilan Torbali Atiksu Aritma Tesisi’nin Türkiye’nin en önemli tarim havzalarin-dan birinde yer aldigina dik-kat çekerek, buradan çikacak aritilmis suyun tarimda da kullanilabilecegini söyledi.

TESEKKURLER

Torbali Merkez, Çaybasi, Subasi, Özbey, Yeniköy, Egerci, Sehitler, Pamukyazi, Kirbas yerlesim bölgelerinin atik sularini aritmak üzere planladigi Torbali Atiksu Aritma Tesisi’ni törenle hizmete açildi

KUÇUK Menderes Havza-si’nin kirlilikten kurtaril-masi için önemli yatirim-lara imza atan Izmir Bü-yüksehir Belediyesi, mutlu sona dogru bir adim daha atti. Izmir Büyüksehir Be-lediyesi tarafindan havzada yaptirilan aritmalarin 4’ncüsü dün Torbali’da gerçeklestirilen törenle hizmete girdi. 100 bin ka-pasiteli olan ve 6 milyon li-raya mal olan tesisten çikan su, tarimsal sulamada da kullanilabilecek. Geçtigi-miz aylarda Ayrancilar-Ya-zibasi-Kusçuburun Aritma Tesisi’de hayata geçirilmis-ti. Törende konusan Torbali Belediye Baskani Ismail Uygur, “Allah Aziz Koca-oglu’nu basimizdan eksik etmesin” dedi.

KOCA YUREKLI AZIZ KOCAOGLU

IZMIR Büyüksehir Beledi-yesi, Küçük Menderes Havzasi’nin kuzeybatisinda bulunan Torbali Merkez, Çaybasi, Subasi, Özbey, Yeniköy, Egerci, Sehitler, Pamukyazi, Kirbas yerle-sim bölgelerinin atik sula-rini aritmak üzere planladi-gi Torbali Atiksu Aritma Tesisi’ni törenle hizmete açti. Tesisin açilis törenine Izmir Büyüksehir Belediye Baskani Aziz Kocaoglu, Izmir Milletvekili Oguz Oyan, Torbali Kaymakami Zeki Arslan, Torbali Bele-diye Baskani Ismail Uygur, Balçova Belediye Baskani Mehmet Ali Çalkaya, Gazi-emir Belediye Baskani Ha-lil Ibrahim Senol, Kemal-pasa Belediye Baskani Rid-van Karakaya, Urla Beledi-ye Baskani Selçuk Karaos-manoglu ve Foça Belediye Baskani Gökhan Demirag-in yanisira Izmir is ve si-yaset dünyasinin önemli isimleri ile çok sayida va-tandas katildi. Açilista ilk konusmayi yapan Uygur, “Aziz Kocaoglu’na bu si-kintimiza çözüm buldugu için Torbali halki adina sükranlarimizi ve sevgileri-mizi sunuyorum. Iyiki Bü-yüksehir Belediyesi var, iyiki basinda da Aziz Koca-oglu gibi koca yürekli biri var. Allah basimizdan eksik etmesin.” diye konustu.

ÇEVRECI BIR KIMLIGE SAHIBIZ

ÖNEMLI bir hizmete imza attiklarini ve Torbali Atiksu Aritma Tesisi’nin yaklasik 6 milyon TL’ye mal oldu-gunu söyleyen Aziz Koca-oglu, çevre adina büyük önem tasiyan aritmalara son noktayi koymak üzere olduklarini belirtti. Koca-oglu açilisini yaptiklari 100 bin kisilik atiksu aritma tes-isinin Tekeli, Bayindir ve Yazibasi’ndan sonra Küçük Menderes havzasindaki dördüncü tesis oldugunu söyledi.
Baskan Aziz Kocaoglu, açi-lisi yapilan Torbali Atiksu Aritma Tesisi’nin Türki-ye’nin en önemli tarim hav-zalarindan birinde yer aldi-gina dikkat çekerek, bura-dan çikacak aritilmis suyun tarimda da kullanilabilece-gini söyledi. Baskan Koca-oglu, “Türkiye’de yapilmis Avrupa standartlarinda ileri biyolojik aritma tesislerinin yüzde 56’si Izmir’de Bü-yüksehir Belediyesi tara-findan yapildi. Izmir, çev-reye verdigi önem yaptigi yatirimlar ile Avrupa Birligi Uyum Yasalari çerçevesin-de Türkiye’nin ve Avrupa-nin en ileri, önder ve örnek kenti olacaktir. Subasi böl-genin en önemli tarim top-ragina sahip bölgelerden bir tanesi. Osmanli dönemin-den bu yana bölgenin arazi yollari yapilmadi. Subasi’da 30 kilometrelik bir arazi yolu yaptik ve yapmaya da devam edecegiz” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web