Büyük Torbalı

Küfürlü mesaj AIHM’lik

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Küfürlü mesaj AIHM’lik
207 Görüntüleme
17 Mart 2010 - 23:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Teyzesinin kizini, tehdit ve hakaret içeren cep mesajlari yüzünden mahkemeye veren Hüseyin Tosun, hâkimin 6 aylik hapis cezasini ertelemesine tepki gösterdi. Kuzeni ceza almazsa AIHM’e basvuracak

KÂZIMDIRIK Caddesi’nde ika-met eden 35 yasindaki Hüseyin Tosun ve teyzesin kizi S.K.ara-sinda ‘miras’ paylasimi konu-sunda çikan tartisma büyünce iki kuzen mahkemelik oldu. To-sun, teyzesinin kizini kendisine ‘küfürlü SMS’ çektigi için mah-keme verdi fakat hâkim cezayi erteleyince Avrupa Insan Hak-lari Mahkemesi’ne (AIHM) basvurmak için harekete geçti. Ilk olarak karara itiraz etmek için bir üst mahkemeye basvu-racagini söyleyen Hüseyin To-sun, kendi lehine bir karar çikmamasi durumunda hakkini AIHM’de aramakta kararli.

MIRAS TAKSIMI KAVGA ÇIKARDI
KUÇUK bir tartismanin mah-keme salonlarina tasinmasi 9 ay öncesine dayaniyor. Ertugrul Mahallesi’nde ikamet eden Hü-seyin Tosun ve Korucuk’ta ya-sayan S.K.arasinda miras pay-lasimi konusunda tartisma çikti. S.K. 3 Haziran günü aksam saat 22.30’da Hüseyin Tosun’a haka-ret ve tehdit içeren 3 adet SMS yolladi. Bu mesajlardan 1 tane-sini yanlislikla silen Tosun, di-ger 2 mesaj ile birlikte Torbali Sulh Ceza Mahkemesi’ne bas-vurdu. S.K.ifadesinde ‘Hüseyin Tosun’un miras taksimi sirasin-da annesini rahatsiz etmesi üze-rine sinirlenip o mesajlari attigi-ni” beyan ederek suçlamalari kabul etti. “Cep telefonu ile hakaret ve tehdit içeren sözler” gerekçesi ile açilan sorusturma-nin mahkemesi önceki gün gö-rüldü. Hakim, ilk olarak sanigin 6 ay 7 gün hapis ile cezalandi-rilmasina karar verdi. Ardindan sanigin sabikasi olusu, kisilik özelikleri suç sonrasinda tutum ve davranislari göz önüne alina-rak cezayi erteledi.

PESINI BIRAKMAM
KENDISINE hakaret eden ku-zenin hiçbir ceza almamasina tepki gösteren Hüseyin Tosun, “Bu hakareti kabullenmem mümkün degil. Ben gayet me-deni yollardan iliskilerimi sür-dürürken teyzemin kizi olsa bile bir baskasindan hakaret duymak çok üzücü. Birkaç gün içerisin-de karar itiraz edecegim. Eger bir daha ceza almazsa Avrupa Insan Haklari Mahkemesi’ne basvuracagim” dedi. Bir fabri-kada güvenlik görevlisi olarak çalisan Tosun, bu davanin pesi-ni birakmamakta oldukça kararli.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web