Büyük Torbalı

Laf olsun diye muhalefet yapamam!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Laf olsun diye muhalefet yapamam!
290 Görüntüleme
10 Ocak 2010 - 22:51
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Baskanliktan sunulan önergeye CHP’li üyelerle ile ayni oyu verdigi için Nurettin Albas’in imali sözlerine hedef olan AK Partili Ender Subakan ilk kez konustu: Dogru bildigim yoldan babam bile gelse sasmam!

ÖNCEKI gün gerçeklestirilen Ocak ayi Olagan Belediye Meclis toplantisinda ‘Beledi-ye mallarina kamu yararina haciz gelmemesi’ kararina CHP’li üyeler gibi ‘evet’ oyu verdigi için gündeme gelen Ak Partili Meclis Uyesi Ender Subakan, “Ayni önerge yine sunulsa, yine evet derim. O karara ‘hayir’ demek laf olsun diye muhalefet yapmaktir” de-di. Meclis toplantisinda Bele-diye Baskanliginda gelen ta-lep kapsaminda sunulan 6 ö-nergede Belediye’ye alacakli-lardan haciz gelmemesi için ‘kamu yarari’ karari alinmasi oylandi. Ak Parti’li üyeler bu önerge için çekimser kalirken, Ender Subakan CHP’li üyeler ile birlikte ‘Evet’ oyu vermisti. Bunun üzerine AK Parti Grup Sözcüsü Nurettin Albas, “Ben de 4 ay Belediye’de görev alsam bu önergeye ‘evet’ derdim” deyince salonda soguk bir hava hâkim olmustu. 4 ay boyunca CHP’li bir Belediye Baskani’nin yar-dimcisi olarak görev yapan ve geçtigimiz aylarda görevinden ayrilan Ender Subakan ko-nuyla ilgili sessizligini ilk kez bozdu.

HERKES FIKRINDE ÖZGURDUR
UZUN yillar Belediyecilik yaptigini, bu konuda sunulan önergelere vakif oldugunu söyleyen Karakuyu eski Bele-diye Baskani AK Partili Be-lediye Meclis Uyesi Ender Subakan, son meclis toplanti-sinda ki önergenin vatandasin yararina bir uygulama oldugu-nu söyledi. Subakan, “Beledi-ye’nin mallarinin hacizlenmesi demek, vatandasin hizmet ala-mamasi demektir. Bu makama vatandasin oylari ile gelmis biri olarak tabiî ki bu yönde oy verecegim. Bu çok dogal” dedi. Nurettin Albas’in kendi-sine yönelik çikisini o anda anlayamadigini söyleyen Su-bakan, “Sayin Albas o anda bir konusma yapti fakat ben çok fazla duyamadim. Duy-sam da bu kararimi etkilemez. Ayni önerge bugün sunulsa tekrar ‘Evet’ oyu veririm. Bu-nun benim Baskan Yardim-ciligi görevinden bulunmus olmamla bir ilgisi yok. Herkes fikrini özgürce söyleyebilir.”

GÖSTERIS IÇIN MUHALEFET YAPILMAZ
BU tavrinin bundan böyle tüm meclise sunulan tüm ö-nergelerde CHP’li üyeler ile hareket edecegi seklinde yo-rumlanmamasi gerektigini söyleyen Subakan, “Ben asla dogru yoldan sasmam. Eger alacagim kararin dogru oldu-guna inaniyorsam beni o yol-dan babam bile döndüremez. Söz konusu meclis toplantisi-nda o önergeye ‘hayir’ demek laf olsun diye, gösteris olsun diye muhalefet yapmak ola-cakti. Siyaset ugruna vatan-dasin menfaati ikinci plana atilmamali. Ben hizmet için meclis üyesi oldum. Farkli bir hedefim yok. Seçildikten son-ra siyaseti birakip, sadece hiz-mete odaklanilmali” dedi.

SIYASETI BIRAKACAGIM
YAVAS yavas aktif siyasetten uzaklasmak istedigini söyleyen Subakan, “Artik faal olarak siyasi çalismalarda bulunmak istemiyorum. Bundan böyle sadece vatandasin bana verdigi görev kapsaminda meclis üyelisi olarak hizmet etmek istiyorum” dedi. Subakan önümüzdeki dönem meclis üyeligi dahil hiçbir siyasi göreve talip olmayacagini da sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web