REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Lastige yapilan bakim hayat sigortasidir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Lastige yapilan bakim hayat sigortasidir
193 Görüntüleme
14 Ocak 2010 - 23:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

NAKLIYE sektörünün ardindan lastik sektöründe yaklasik 2 ay önce hizmet vermeye baslayan ve Torbali halkina en iyi hizmeti sunmak amaciyla sektörün garan-tili ve kaliteli markalari ile çalis-mayi tercih eden Bilge Baris Oto Lastik müsterilerinin trafikte gü-vende olmalari için çalisiyor. Müsterilerinin yasaminin kendile-ri için degerli oldugunu ve yasa-min maddi bedelinin olmadigini vurgulayan isletme müdürü Halit Çebi, ekonomik olmasi sebebiyle rant pesinde kosarak müsterileri-ne çikma lastik satmadiklarini söyledi. Güvenlik açisindan dog-ru lastik seçiminin önemli oldu-guna da deginen Çebi, lastikler-den tam verim alinabilmesi için araç bakiminin düzenli yapilmasi gerektigini söyledi.

MULTERIMIZIN GUVENLIGINI SAGLAMAYA ÇALISIYORUZ
TUM müsterilerinin talep ve ihti-yaçlarini en dogru sekilde belirle-yip, Falken, Aurora ve yerli mar-klarinin ürün yelpazesinden en uygun olan lastikleri bünyelerinde bulundurduklarini söyleyen Çebi “Bunu yaparken de en uygun fiyatla en iyi hizmeti sunmak amaciyla son sistem makine ve ekipmanlarimizin yani sira eg-itimli uzman kadromuz ile güler yüzlü bir hizmet sunmayi kendi-mize ilke edindik. Bu hizmet an-layisiyla degerli müsterilerimizin güvenli bir sekilde trafige çikma-sini saglamaya çalisiyoruz. Faali-yette bulundugumuz bölgede pe-rakende satista ticaretini yapmis oldugumuz kaliteli markalarin güvencesini de arkamiza alarak kaliteli ve güveni bir arada tut-maya çalisiyoruz” dedi.

RANT PESINDE DEGILIZ
MURAT Çevik Nakliyat olarak nakliye sektöründe hizmet veren firmanin Torbali’da lastik sektö-ründeki kaliteli ve bilinçli hizmet boslugunu görerek bu alanda faaliyet karari aldigini söyleyen Çebi “2 aydir da müsterilerimize hizmet veriyoruz. En iyi hizmet için uzman kadromuzu olusturduk ve sektörün güçlü ve güvenilir markalarini Torbalililara sunmaya basladik. Ulkemiz ekonomisini de göz önüne alarak çiktigimiz bu yolda ekonomik olmasi gerekçe-siyle çikma lastik satip birkaç kuru rant pesinde kosmayan bir yönetim anlayisina sahibiz. Kali-teli ve garantili markalari daha ucuza satmayi amaçliyoruz. Çün-kü müsterilerimizin yasami bizim için degerlidir ve yasamin maddi bedeli asla yoktur” dedi.

VERIM IÇIN DUZENLI BAKIM
ARAÇ sahiplerinin dogru lastik seçimi yapmalarinin çok önemli oldugunu belirterek gerekli bakim ve kullanim kurallarinin da dogru olarak yapilmasi ile aracin trafik-te güvenli bir sekilde yol almasi-nin saglanabilecegini söyleyen Çebi “Lastikler ebadina uygun jant kullanilmalidir. Lastige ait azami yük ve hiz siniri kesinlikle geçilmemelidir. Lastik hava ba-sinci güvenilir bir hava saati ile en az iki haftada bir kontrol edil-melidir. Lastik basinci kontrolü ve lastiklerin sisirilmesi lastik sogukken yapilmalidir. Çalisma sirasinda lastik hava basincinin isinmadan ötürü artmasi normal-dir ve bu özellik lastik tasarimi sirasinda göz önüne alinmistir. Bu nedenle lastik sicakken havasi bosaltilmamalidir. Lastik soguk-tan sonra basinç normal seviyesi-ne inecektir. Sicak veya yagmurlu havalarda lastigin hava basinci kesinlikle düsürülmemelidir. Las-tigin sirtindaki oluklarin içinde yer alan, konumlarin lastigin omuz bölgesindeki isaretlerle gösterilen ve asinma göstergesi adi verilen kauçuk platformlar, otomobil ve minibüs, kamyonet lastiklerinde 1.6 mm, otobüs, kamyon lastiklerinde 1.9 mm yüksekligindedir. Asinma göster-gesi seviyesine kadar asinmis olan lastikler kesinlikle degistiril-melidir. Lastiklerden tam verim alinabilmesi için araç bakimi dü-zenli yapilmalidir. Araç mekanik aksamindaki bozukluktan kay-naklanabilecek düzensiz asinma-larin önüne geçebilmek için otomobillerde her 10.000, ticari araçlarda ise her 20.000 kilomet-rede rotasyon yapilmalidir. Rotas-yon yaparken, blok tipi lastiklerin yerlerinin yani sira, dönüs yönün de degistirilmesi tavsiye edilir” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web