REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Büyük Torbalı

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Lider sultasi gençlerin siyasete girmesini engelliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Lider sultasi gençlerin siyasete girmesini engelliyor
188 Görüntüleme
01 Haziran 2010 - 22:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Ilçe Baskan Yardimcisi Mutlu, yillardir ayni koltukta oturan liderlerin gençleri siyasetten soguttugunu söyledi

SON dönemde siyasi gelisme-ler AK Parti ve CHP’deki gelis-meler etrafinda cereyan eder-ken, MHP de izledigi istikrarli politikalar ile iktidar yarisinda ‘ben de varim’ demeye devam ediyor. Torbali’da da Musa Ser-best’in Ilçe Baskanligi’ndaki MHP Ilçe Teskilati’nda gerek kadin kollarinin gerek Ulkü ocaklarinin çalismalari takdir topluyor. Kadinlarinin Taskesik çöplügüne karsi imza kampanyasi baslatmasi, Ulkü Ocaklarinin bas-kan degisikligi ile enerjik bir yapiya kavusmasi ve ilçe baskani Musa Se-rbest’in muhtarlara görüsüp ilçeye kurulmasi gündemde olan çöp tesisine karsi kararli bir durus sergilemesi MHP’nin son çalismalarindan sadece bir-kaçi. Aktif bir yapisi olan teski-latta yildizI parlayan gençlerin basinda Ilçe Baskan Yardimcisi Yurdadog Mutlu geliyor. MHP, ülke siyaseti, iktidar yolculugu ve gençlerin siyasette yerini degerlendiren Mutlu, önemli bir de tespitte bulundu. Mutlu: “Li-derlik sultasi gençlerin siyasete girmesini engelliyor” diyerek Türkiye’deki siyasetin neden gençlesmedigi yönündeki sorulara bir cevap verdi.

IKTIDARIN ALTERNATIFI BIZIZ

1995 yilindan bu yana MHP saflarinda siyaset yapan Yurda-dog Mutlu, bir dönem Ilçe Bas-kan adayligi ile de gündeme gelmisti. Adayliginin söz konu-su oldugu dönemde gerek diger adaylar ile iliskileri gerekse de kongreye yönelik ‘yapici’ söy-lemleri ile dikkat çeken Mutlu, kongrede tarafsiz kalmisti. 2004 yerel seçiminde Belediye Mec-lis Uyesi adayi olan Mutlu sim-di Ilçe Baskan Yardim-ciligi görevini sürdü-rüyor. MHP’de siyaset yapmaktan gurur duy-dugunu söyledi. Ulke-nin su anda içerisinde bulundugu durumda tek alternatifin MHP ikti-dari oldugunun anlasildigini söyleyen Mutlu, “Genel baska-nimiz Sayin Devlet Bahçeli’nin de belirttigi gibi ülke soyuluyor, fakirlesiyor ve çözülme süreci-ne sürükleniyor. Önümüze koy-duklari düzmece anayasa paketi de bu sürecin bir parçasi. Biz, iktidari istiyoruz çünkü fark-liyiz. Amerika güdümlü degiliz”

CHP ÇIZGISINDEN UZAKLASTI

AK Parti ve CHP’nin önümüz-deki genel seçimde iktidara gelme gibi bir sanslarinin olma-digini söyleyen Yurdadog Mut-lu, MHP iktidarinin mevcut bir-çok sorun çözüm adresi olaca-gini vurguladi. Mutlu, “Biz, ne AK Parti gibi devsirme bir parti ne de CHP gibi çizgisinden uzaklasmis bir partiyiz. CHP’ye baktigimizda Atatürk’ün kurmus oldugu bir parti olarak son dö-nemde çizgilerinden uzaklastik-larini görüyoruz. Bunun yani sira din üzerinden siyaset yap-miyoruz. Vatanini, milletini, bayragini seven, ülkesine hiz-meti kendine misyon edinmis bir partiyiz. Ulkenin bölünmez bütünlügünü savunan, niyeti ile amelleri ayni partiyiz” dedi

SIYASETIN USTALARI ÇIRAK YETISMESINI ISTEMIYOR

41 yasinda ve 2 çocuk babasi Yurdadog Mutlu, gençlerin siyaset sahnesinde çok fazla rol almamasini da degerlendirdi. Tecrübeli ve belli bir yasa ulas-mis siyasetçilerin artik neden politikadan çekilmedigine an-lam veremedigini söyleyen Mutlu, “Gençler liderlik sulta-sindan dolayi siyasete atilami-yor. Atilsa bile bir yerlere gel-miyor. Siyasetin ustalari çirak yetismesini istemiyor.  Türki-ye’de yasi geçmis siyasetçilerin politikayi birakmasi için ya bir skandal olmasi ya da eceli ile ölmesi gerekiyor. 4 kusak siyaset yapmis politikacilarin olmasi çok aci” seklinde konustu.

BASARISIZ OLAN LIDERLIGI BIRAKMALI
LIDER konumundaki siyasetçilerin koltuklarini genç-lere birakmasi için sinirin ve ölçünün ‘basari’ olmasi gerektigi söyleyen genç siyasetçi, “Basarisizligi kabullenmek de bir erdemdir. ‘Ben gi-dersem parti biter’ demenin bir âlemi yok. Bence Türkiye siyasetinin en önemli sorunu liderlerin kendini vaz-geçilmez gibi görüp genç siyasetçilerin önünü açmamasi. Biz bu anlamda sansli bir partideyiz. MHP her zaman gençlerin fi-kirlerine önem verir”dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web