Büyük Torbalı

Lider sultasi gençlerin siyasete girmesini engelliyor

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Lider sultasi gençlerin siyasete girmesini engelliyor
247 Görüntüleme
01 Haziran 2010 - 22:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Ilçe Baskan Yardimcisi Mutlu, yillardir ayni koltukta oturan liderlerin gençleri siyasetten soguttugunu söyledi

SON dönemde siyasi gelisme-ler AK Parti ve CHP’deki gelis-meler etrafinda cereyan eder-ken, MHP de izledigi istikrarli politikalar ile iktidar yarisinda ‘ben de varim’ demeye devam ediyor. Torbali’da da Musa Ser-best’in Ilçe Baskanligi’ndaki MHP Ilçe Teskilati’nda gerek kadin kollarinin gerek Ulkü ocaklarinin çalismalari takdir topluyor. Kadinlarinin Taskesik çöplügüne karsi imza kampanyasi baslatmasi, Ulkü Ocaklarinin bas-kan degisikligi ile enerjik bir yapiya kavusmasi ve ilçe baskani Musa Se-rbest’in muhtarlara görüsüp ilçeye kurulmasi gündemde olan çöp tesisine karsi kararli bir durus sergilemesi MHP’nin son çalismalarindan sadece bir-kaçi. Aktif bir yapisi olan teski-latta yildizI parlayan gençlerin basinda Ilçe Baskan Yardimcisi Yurdadog Mutlu geliyor. MHP, ülke siyaseti, iktidar yolculugu ve gençlerin siyasette yerini degerlendiren Mutlu, önemli bir de tespitte bulundu. Mutlu: “Li-derlik sultasi gençlerin siyasete girmesini engelliyor” diyerek Türkiye’deki siyasetin neden gençlesmedigi yönündeki sorulara bir cevap verdi.

IKTIDARIN ALTERNATIFI BIZIZ

1995 yilindan bu yana MHP saflarinda siyaset yapan Yurda-dog Mutlu, bir dönem Ilçe Bas-kan adayligi ile de gündeme gelmisti. Adayliginin söz konu-su oldugu dönemde gerek diger adaylar ile iliskileri gerekse de kongreye yönelik ‘yapici’ söy-lemleri ile dikkat çeken Mutlu, kongrede tarafsiz kalmisti. 2004 yerel seçiminde Belediye Mec-lis Uyesi adayi olan Mutlu sim-di Ilçe Baskan Yardim-ciligi görevini sürdü-rüyor. MHP’de siyaset yapmaktan gurur duy-dugunu söyledi. Ulke-nin su anda içerisinde bulundugu durumda tek alternatifin MHP ikti-dari oldugunun anlasildigini söyleyen Mutlu, “Genel baska-nimiz Sayin Devlet Bahçeli’nin de belirttigi gibi ülke soyuluyor, fakirlesiyor ve çözülme süreci-ne sürükleniyor. Önümüze koy-duklari düzmece anayasa paketi de bu sürecin bir parçasi. Biz, iktidari istiyoruz çünkü fark-liyiz. Amerika güdümlü degiliz”

CHP ÇIZGISINDEN UZAKLASTI

AK Parti ve CHP’nin önümüz-deki genel seçimde iktidara gelme gibi bir sanslarinin olma-digini söyleyen Yurdadog Mut-lu, MHP iktidarinin mevcut bir-çok sorun çözüm adresi olaca-gini vurguladi. Mutlu, “Biz, ne AK Parti gibi devsirme bir parti ne de CHP gibi çizgisinden uzaklasmis bir partiyiz. CHP’ye baktigimizda Atatürk’ün kurmus oldugu bir parti olarak son dö-nemde çizgilerinden uzaklastik-larini görüyoruz. Bunun yani sira din üzerinden siyaset yap-miyoruz. Vatanini, milletini, bayragini seven, ülkesine hiz-meti kendine misyon edinmis bir partiyiz. Ulkenin bölünmez bütünlügünü savunan, niyeti ile amelleri ayni partiyiz” dedi

SIYASETIN USTALARI ÇIRAK YETISMESINI ISTEMIYOR

41 yasinda ve 2 çocuk babasi Yurdadog Mutlu, gençlerin siyaset sahnesinde çok fazla rol almamasini da degerlendirdi. Tecrübeli ve belli bir yasa ulas-mis siyasetçilerin artik neden politikadan çekilmedigine an-lam veremedigini söyleyen Mutlu, “Gençler liderlik sulta-sindan dolayi siyasete atilami-yor. Atilsa bile bir yerlere gel-miyor. Siyasetin ustalari çirak yetismesini istemiyor.  Türki-ye’de yasi geçmis siyasetçilerin politikayi birakmasi için ya bir skandal olmasi ya da eceli ile ölmesi gerekiyor. 4 kusak siyaset yapmis politikacilarin olmasi çok aci” seklinde konustu.

BASARISIZ OLAN LIDERLIGI BIRAKMALI
LIDER konumundaki siyasetçilerin koltuklarini genç-lere birakmasi için sinirin ve ölçünün ‘basari’ olmasi gerektigi söyleyen genç siyasetçi, “Basarisizligi kabullenmek de bir erdemdir. ‘Ben gi-dersem parti biter’ demenin bir âlemi yok. Bence Türkiye siyasetinin en önemli sorunu liderlerin kendini vaz-geçilmez gibi görüp genç siyasetçilerin önünü açmamasi. Biz bu anlamda sansli bir partideyiz. MHP her zaman gençlerin fi-kirlerine önem verir”dedi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web