Büyük Torbalı

Liste resmi evraktir, elden ele dagitilmaz

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Liste resmi evraktir, elden ele dagitilmaz
275 Görüntüleme
05 Ocak 2010 - 22:58
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

CHP kongresine 2 gün kala çikan ‘delege listesi’krizine Faruk Akpunar nokta koydu: Listemiz bir hafta askida kaldi. Isteyen gelip görebilirdi!

YARIN yapilacak kongre öncesi son çalismalarini yapan CHP Ilçe Baskani Faruk Akpunar belde ve köy gezileri-ni önceki aksam Yazibasi ile noktala-di. Yazibasi’da kabalalik bir grup par-tili tarafindan karsilanan Akpunar ve meclis üyelerinden olusan heyet, bu-rada delegelerle biraraya geldi. Bugü-ne kadar tüm ziyaretlere çok olumlu karsilandigini söyleyen Akpunar, yari-sa çok iddiali bir sekilde hazir oldu-gunu belirterek karsisinda aday olan Ertan Çelik’in delege listesinin gizlen-digi yönündeki iddialarina da cevap verdi. Parti tüzügünde delege listesi-nin aski süresi disinda dagitilmasi gibi bir hükmün yer almadigini belirten Akpunar listesinin bir hafta süresince askida kaldigini, isteyen herkesin görebildigini söyledi.

KIRGINLARI DÖNDURDUK
UZUN yillar CHP Ilçe Teskilati’nda çesitli görevlerde eyer alan ve 7 aydir da Ilçe Baskanligi görevini sürdüren genç siyasetçi Faruk Akpunar yarin eksi Ilçe Baskani Ertan Çelik ile yari-sacak. 11.00’de Belediye Dügün Sa-lonu’nda yapilacak genel kurula tüm delegeleri davet eden Akpunar, “Tüm teskilat olarak seçime haziriz. Köy ve belde ziyaretlerimizi Yazibasi ile nok-taladik. Çok güzel ve yogun bir ilgi ile karsi karsiyiz. Delegenin destegini almak beni çok mutlu ediyor. Her git-tigim yerde ilçe baskaligim süresince teskilata hareket getirdigim noktasin-da olumlu tepkiler aliyorum. Küskün-leri partimize döndürdük, çok dina-mik bir teskilat olusturduk” dedi.

LISTE FOTOKOP ILE DAGITILMAZ

ILÇE Baskan Adayi Ertan Çelik’in delege listesinin kendisinden gizlen-digi yönündeki iddialarina da cevap veren Akpunar, “Böyle bir söz konusu degil. Biz demokratik bir partiyiz. De-lege listemiz aski sürecinde buraday-di. Isteyen herkes gördü. Delege liste-si resmi ve ciddi bir evraktir. Fotokopi ile çogaltilip elden ele dolastirilmaz. Bu durum partimiz tüzügümüze de ters. Tüzügümüzde listenin dagitilma-si gibi madde yok. Liste tutanak ile askiya çikti, tutanak ile askindan indi. Ayni sekilde delege seçimini de son derece demokratik bir ortamda ger-çeklestirdik. Tüm itirazlari degerlen-dirdik. Yillardir delege kaydi çikma-mis üyelerimiz delege oldu. Bu çok güzel bir sey” dedi.

POLEMIK ILE SEÇIM KAZANILMAZ
SEÇIM öncesi hiç kimse polemige girmek istemedigini söyleyen Baskan Akpunar, “Polemik ve çekisme ile se-çim kazanilmaz. Bizim amacimiz par-timizi en iyi sekilde temsil edip güzel bir kongre geçirmek. CHP, sadece Türkiye’nin degil, Dünya’nin en bü-yük ve köklü partilerindendir. Kurul-dugu günden bu yana çok önemli ka-rarlar alan bir partinin mensubu ol-maktan gurur duyuyorum. Bize yaki-san bir kongre geçirip, partimizi ve hedeflerimizi yasatmak istiyoruz.”

LISTEM BOMBA GIBI
LISTESINDE çok önemli ve sürpriz isimlerin oldugunu söyleyen Faruk Akpunar, “Tüm ilçeyi kucaklayacak, toplumun her kesimine hitap edecek bir liste hazirlandik. Çok iddiali ve partimize yakisir bir liste oldu. Titizlikle ve ortak kararlar alarak bir liste hazirladik. Dele-gelerimizin takdir edeceginden hiç süphemiz yok” dedi. Akpunar’in listesinde Ali Haner, Ibrahim Özel gibi partinin önemli isimlerinin yer aldigi biliniyor. Kongre öncesi tüm partililere birlik ve beraberlik çag-risinda bulunan Faruk Akpunar, partiye uzun yillar hizmet etmek is-tedigini söyledi. Akpunar seçilmesi durumunda hemen çalismalara baslayip kadin kollari ve gençlik kollari ile birlikte genel seçim çalis-malarinin startini verecegini de sözlerine ekledi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web