Büyük Torbalı

Maasinizdan 18 TL kesilmis olabilir

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Maasinizdan 18 TL kesilmis olabilir
247 Görüntüleme
04 Mart 2010 - 23:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye Emekliler Cemiyeti tarafindan yapilan aidat artisindan birçok emeklinin haberi olmadi. SGK Torbali Subesi Müdürü Ismail Kaygusuz dernek üyesi olmayanlara kesintinin geri ödenecegini söyledi

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) araciligiyla, yilda bir defaya mahsus olmak üzere her yil subat ayinda Türkiye Emekliler Cemiyeti, üyelik aidati kesiyor. Cemiyete akta-rilan paradan, bordro alinma-digi için birçok emeklinin böyle bir kesinti yapildigin-dan haberi olmuyor. Emekli-ler, SGK web sayfasina gire-rek, maaslarindan 18 TL’lik üyelik aidati kesintisi yapilip yapilmadigini ögrenebilirler. Eger haksiz yere bir kesinti varsa, yasal yollardan bu ke-sintiler geriye dogru ödeniyor.

HER YIL 18 TL KESINTI YAPILIYOR
EMEKLILERIN büyük tar-tismalara yol açan dernek ai-datlarinda artis yapildi. Tür-kiye Emekliler Cemiyeti tara-findan yapilan aidat artisin-dan birçok emeklinin haberi olmadi. Karar, dernegin genel kurulunda alindi. Yillik 12 lira olan aidat, 18 liraya çika-rildi. Emeklilerden aidat ke-silmesi, çesitli iddialari bera-berinde getiriyor. Cemiyet her yil kendisine üye olan emeklilerden 18 TL aidat ke-sintisi yapiyor. Uye olmadan, üyeymis gibi gösterilen emeklilerden bile aidat kesin-tisi yapildigi iddia ediliyor. Bazi emekliler, taksitli kömür alabilmek için cemiyete böy-le bir kesinti olacagini bilme-den üye oluyor. Kömür alan emekli, cemiyete üye oluyor ve aidat kesintileri de basliyor.

BASVURU SART
KONUYLA ilgili bir açikla-ma yapan SGK Torbali Sube-si Müdürü Ismail Kaygusuz, “Su ana kadar ilçede bu ko-nuyla ilgili herhangi bir mü-racaat gelmedi. Ancak dernek üyesi olmadigi veya muvafa-kat vermedigi halde aidat ke-sintisi yapildigini ileri süren emeklilerin kuruma yaptigi basvurular ilgili dernege ge-regi yapilarak aidatin iade edilmesi için gönderiliyor. Uyelik aidatlarinin ayliklarin-dan kesilmesine muvafakati olmayanlarin veya dernek üyeliginden ayrildigi halde aidat kesintisi yapildigini dü-sünenlerin durumu, kuruma yazili olarak bildirmeleri ha-linde geregi yerine getirile-cek” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web