Büyük Torbalı

Mahalle bakkali dolandiriciligi engelledi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mahalle bakkali dolandiriciligi engelledi
331 Görüntüleme
29 Ağustos 2010 - 22:08
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kendisini Baskomiser Yusuf olarak tanitan bir sahsin ATM’ye para yatirmasini istedigi Mustafa Zeybek’i dolandirilmaktan Nuri Günaydin kurtardi

TELEFON dolandiricilari ülke genelinde giderek yayginlasmaya basladi. Son olarak Çapak Mahallesi’nde meydana gelen olayda, olasi bir dolandiriciligi mahalle bakkali önledi. Çapakli Mustafa Zeybek’i önceki gün arayan bir sahis kendisini Izmir Il Emniyet Müdürlügü’nden Baskomiser Yusuf Karahan olarak tanitti. Adina sahte fatura düzenlendigini bu yüzden de 61 yasindaki adamdan T.C. kimlik numarasini isteyen dolandirici, kendisini tekrar arayacagini söyleyerek telefonu kapatti. Ertesi gün yeniden yapilan arama sonrasinda bankaya gidip ATM’den bir islem yapmasi direktifi verildi. Zeybek bu durumu mahalle bakkali Nuri Günaydin’a iletti. Günaydin olayin dolandiricilik oldugunu anlayinca, Mustafa Zeybek’in bankaya gitmesini engelledi. Mahalle bakkali bu sayede olasi bir dolandiriciligin önüne geçmis oldu.

TELSIZ SESLERI GELIYORDU

OLAY önceki gün saat 10:30 sularinda gerçeklesti. Emekli Mustafa Zeybek evde otur-dugu sirada telefonu çalmaya basladi. 0531-788-86-75 nu-marali bir hat tarafindan ara-nan Zeybek telefonu açti. Kar-sisindaki sahis kendisini Izmir Il Emniyet Müdürlügü Sah-tecilik Bürosu’ndan Basko-miser Yusuf Karahan olarak tanitti. Sahsin, kendisine Adi-niza sahte fatura yapilmis’ dedigini söyleyen Mustafa Zeybek: “Benimle telefonda konustugu sirada telefondan, telsiz sesleri geliyordu. Bu yüzden bende sahsin dedik-lerine inandim. Benden T.C. kimlik numarami istedi ve bende verdim. Ertesi gün beni yeniden aradi ve banka ATM’sine giderek bir islem yapmami söylediler. ATM kul-lanmayi bilmedigimi söyle-yince, beni yönlendirecegini belirtti” dedi.

 IYIKI BANA RASTLADI

BANKA ATM’sinde islem yapmak için yola koyulan yasli adam, ilçe merkezine gelme-den önce mahalle bakkali Nuri Günaydin’a konuyu iletti. Durumu Zeybek’in agzindan dinledikten sonra olayin dolandiricilik ol-dugunu anladigini belirten Günaydin: “Hemen kendisini uyardim ve bankaya gitmemesini söyledim. Eger bana rastla-masaydi, kötü bir olay yasanabilirdi. Konuyu Torbali Ilçe Emniyet Müdürlügü’ne ilettik ve bizlere olayin dolandiricilik vakasi oldugunu ve kanmamamiz gerekti-gini söylediler” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web