Büyük Torbalı

Mahalle kiymete bindi, fiyatlar uçtu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mahalle kiymete bindi, fiyatlar uçtu
199 Görüntüleme
01 Nisan 2010 - 22:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

14 Aralik’ta, Torbali Ma-hallesi’nde hizmete giren Torbali Adliye Sarayi böl-gede arsa, ev ve kira fiyat-larinin artmasina neden ol-du. Özellikle yeni yapilan evlerin fiyatlari bir anda 120 bin TL’ye kadar yük-seldi. Adliye binasinin Tor-bali Mahallesi’ne yapilma-siyla birlikte gözler bir an-da bu bölgeye çevrildi. Ya-tirimcilarin yeni merkezi haline gelen mahallede, mülk sahipleri fiyatlari art-tirmaya basladi. Adliye bi-nasinin oldugu bölgedeki arazilerin imara açilmasiyla birlikte, fiyatlarin iki hatta üç katina çikacagi belirtili-yor. Birçok yatirimci, imar izni çikmadan harekete geçti ve bölgede arsa satin almaya basladi.

IMARA AÇILIRSA, FIYATLAR UÇAR
ILK olarak 2005 yilinda yapilmasi gündeme gelen ve yapimi adeta yilan hika-yesine dönen Adliye Sara-yi, Torbali Mahallesi Izmir-Aydin Karayolu üzerinde 3000 metrekarelik bir alana insaa edilmisti. Arsayi mer-hum Sezai Çetinel bedelsiz olarak bagislamisti. 4 tril-yon 399 milyara mal olan 6 katli modern binanin kurul-masi, bölgedeki ticaret hac-mini de bir anda arttirdi. Özellikle emlak fiyatlarin-da büyük bir artis yasandi. Bölgedeki arazilerin metre-kare fiyatlarinin 130 TL’-den 200 TL’ye kadar yük-seldigini ifade eden Demir-güç Emlak isletmecisi Mehmet Demirgüç, “Su an-da bölgedeki araziler imara açik degil. Arazilerin imara açilmasiyla birlikte metre-kare fiyati 500 Tl’ye kadar yükselecektir. Ev kiralari da 250 TL’den 300-350 TL’ye kadar artti. Adliye Sarayi mülk sahibinin yü-zünü resmen güldürdü. Ay-rica konut kredilerindeki faiz oranlarinin düsmesi, talebin artmasindaki bir di-ger etken” dedi.

MAHALLEMIZE NOTER ISTIYORUZ
ADLIYE Sarayi’nin mahal-leye gelmesinin öncelikle kendilerini çok sevindirdi-gini ifade eden muhtar Hü-seyin Kuran, “Bu yatirim-larla mahallemiz daha da gelisecektir. Simdiki istegi-miz Adliye binasinin oldu-gu bölgede bir noter kurul-masi. Vatandaslar adliye-deki islerinde gerekli olan dosyalar için ilçe merkezin-deki noterlere gitmek zo-runda kaliyor. Ayrica avu-katlarin da burada büro aç-malarini bekliyoruz. Adliye memurlari Torbali Mahalle-si’ne yerlesmeye basladi. Ilerleyen dönemde bölgeye olan talep daha da artacak-tir” diye konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web