Büyük Torbalı

Mahallede Imam ayaklanmasi

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mahallede Imam ayaklanmasi
274 Görüntüleme
10 Haziran 2010 - 21:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Görevli imamin cenaze islemlerine geç geldigini iddia eden Yazibasili vatandaslar isyan ediyor. Dün de bir cenaze 3,5 saat bekletilince muhtar imza kampanyasi baslatti

YAZIBASI’DA imam isyani yasaniyor. Izmir Büyüksehir Belediyesi Mezarliklar Müdür-lügü Ayrancilar Subesi’nde görevli imam, sürekli olarak Yazibasi’daki defin islemlerine geç gittigi iddiasiyla vatandas-larin tepkisine neden oldu. Son olarak dün 81 yasindaki Muhit-tin Gözden’in cenazesine gel-medigi gerekçesi ile, cenazenin tam 3,5 saat boyunca gömül-meyi beklemesi imam sikintisi-ni had safhaya çikartti. Ya-zibasi Istiklal Mahallesi Muh-tari Salih Karinca, bu sikintinin çözümü için imza kampanyasi baslatmaya hazirlaniyor. Salih Karinca: “Her zaman cenazelerimizin saatlerce gömülmesini bekleyemeyiz. Eger bu olay bu sekilde devam ederse, artik cenazelerimizi kendimiz gömecegiz” dedi.

CENAZE 3,5 SAAT IMAMI BEKLEDI

GEÇTIGIMIZ aylarda Pan-car’da yasanan cenaze yikama arabasi sikintisindan sonra bu-na benzer bir olay da Yaziba-si’da patlak verdi. Cenaze defin islemleri için Ayrancilar’dan gelen imam, sürekli olarak geç geldigi iddiasi, Yazibasi sakin-lerinin tepkisine neden oldu. Önceki aksam saat 18:00’da akciger kanseri nedeniyle evde vefat eden Muhittin Gözden’in defin islemleri için, ailesi dün sabah 07:30’da Mezarliklar Müdürlügü Ayrancilar Su-besi’ne gitti. Gerekli islemi yaptiktan sonra eve dönen mer-humun yakinlari, imamin gel-mesini beklerken baska bir ce-nazeye gittiginin haberini alin-ca adeta sok geçirdi. Görevli imamin gelmemesine anlam veremediklerini ifade eden merhumun yakinlari: “Baska bir cenaze oldugu gerekçesiyle bizim cenazemizi basibos geri gönderdiler. Biz de çare olarak cami imamini evinden getirttik ve cenazemizi gömebildik. Eger cami imami yerinde olmasaydi, o zaman ne yapa-caktik. Acimizla mi ugrasalim, imamin pesine mi düselim” seklinde konustu.

IMZA KAMPANYASI BASLATILDI

YAZIBASI Belediyesi’nin kapandigi günden itibaren bu si-kintiyla karsi karsiya kaldiklarini ve yasanan bu son duru-mun ardindan artik isyan noktasina geldiklerini dile geti-ren Salih Karinca: “Yetkililere defalarca bu sorunu ilettik ama bir çözüm elde edemedik. Büyüksehir’e bagli imam cani istedigi zaman geliyor, cani istemedigi zaman gelmi-yor. Eger bu sorun devam ederse, cenazemizin defin is-lemlerini kendimiz yerine getirecegiz. Yaklasik 7500 nü-fusa sahip olan Yazibasi’nin artik en büyük sorunu haline gelen cenaze defin islemlerinin çözümü için imza kam-panyasi baslatiyorum” seklinde konustu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web