Büyük Torbalı

Malatyalilar dernek kurdu

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Malatyalilar dernek kurdu
714 Görüntüleme
09 Aralık 2010 - 22:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


Ilçede yasayan Malatyalilari bir çati altinda toplamayi hedefleyen Malatyalilar Kültür ve Dayanisma Dernegi, önümüzdeki günlerde büyük bir açilisla aktif olarak faaliyetlerine baslayacak.

DAYANISMA ve kültür derneklerine her gün ilçemizde bir yenisi ekleniyor. Malatyalilar Kültür ve Dayanisma Dernegi 1 ay önce Arkatli Çarsisi Kervan Restaurant üstünde faaliyetlerine basladi. Ilçede bulunan Malatyalilari bir çati altinda toplamayi hedefleyen dernek, önümüzdeki günlerde büyük bir açilisla aktif olarak faaliyetlerine baslayacak. Dernek, Izmir Malatyali Is Adamlari Dernegi (MIAD) öncülügünde kuruldu. Dernegin Kurucu Baskanlarindan olan Bahattin Baki, ilçede 200 haneye yakin hemsehrileri oldugunu ve derneklerine tüm hemsehrilerinin katilmasini gerektigini dile getirdi.

MALATYALILAR DERNEGI HIZMETE AÇILDI

81 vilayetten vatandasin ikamet ettigi Torbali, her geçen gün farkli bir hemsehri derneginin açilisina sahit oluyor. Memleketlerinden kilometrelerce uzaklikta, farkli bir kültürde yasama mücadelesi veren bu insanlar çareyi hemsehri dernegi kurmakta buluyor. Kurulan bu dernekler sayesinde kendi örf ve ananelerini yasiyorlar. Bu derneklerden bir tanesi olan Torbali Malatyalilar Dernegi 1 ay önce hizmete açildi. Arkatli Çarsisi Kervan Restaurant üzerinde olan dernek binasi su anda tadilatta oldugu için önümüzdeki günlerde büyük bir açilisla hizmet vermeye baslayacak. Dernegin Baskanligini Yilmaz Karakaya yaparken, yönetim kurulunda Bahattin Baki, Serkan Yilmaz, Mehmet Yilmaz görev yapiyor. Torbalida 200 haneye yakin Malatya’li oldugunu dile getiren yönetim kurulu üyesi ve kurucu baskanlardan olan Bahattin Baki: “Ilçemizde birçok hemsehrimiz var. Bizim bilmedigimiz bütün hemsehrilerimize ulasacagiz. Suanda dernegimiz tadilat yapiliyor. Önümüzdeki günlerde Izmir’de bulunan Malatya’li hemsehri derneklerimizin de katilimi ile açilisi yapacagiz”

TUM HEMSERILERIMIZI KUCAKLAYACAGIZ

HEMSEHERILERININ iyi ve kötü günlerinde yaninda ola-caklarini söyleyen Baki: “Der-nek olarak yardimlasma ve da-yanismaya önem veriyoruz. Cenazelere ve dügünlere agirlik verecegiz. Hemsehrilerimizin iyi ve kötü günlerinde yanlarin-da olacagiz. Bu aramizdaki ba-gi daha da kuvvetlendirecek” dedi. Torbali’da binlerce Malat-yali oldugunu fakat kimsenin birbirini tanimadigini söyleyen Baki: “Ilçemizde bizim bilme-digimiz binlerce hemsehrimiz var. Onlarin her birine derne-gimiz sayesinde ulasacagiz. Sila hasreti, hemsehri hasreti çeken herkesi bulusacagiz” de-di. Sadece Malatya ile kalma-yip sinir illeri de kapsayacak-larini ifade eden Baki: “Sinir illerimiz olan Kahramanmaras Elazig, Adiyaman, Kayseri gibi hemserilerimizle de bir çati altinda olmayi hedefliyoruz. Onlari da dernegimizin çatisi altinda toplayarak güç birligi yapacagiz” dedi.

MALATYALILAR GECESI YAPACAKLAR

DERNEK olarak ilk olarak ‘Malatyalilar Gecesi’ düzen-leyeceklerini dile getiren Baki: “Dernegimizin tadilati biter bitmez üye çalismalarina bas-layacagiz. Izmir’deki Malat-ya’li is adamlari ve hemserileri-mizin de katilacagi büyük bir gece düzenleyecegiz. Gecede kendi yöremizin özel yemekle-rinden türkülerine kadar hem-sehrilerimize unutulmaz bir gece yasatacagiz” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
KÖŞE YAZARLARI
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Tüm Hakları Saklıdır. Torbalı Web